Životopisné drama zachycující osud obyčejného chlapce, který během 2. světové války bojuje jako velitel tanku. Po těžkém zranění se však již na frontu vrátit nemůže, ale rovněž nedokáže jen tak sedět v týlu, když jeho vlasti hrozí nacisté. Z obyčejného samouka se postupně stává uznávaný konstruktér, který ve věku 28 let navždy změní dějiny. Útočná puška AK-47 se díky své jednoduchosti a spolehlivosti stala legendou a Michailu Kalašnikovovi tak přinesla celosvětovou slávu. (překlad: FiRST) (sashazv)

GalaktikHero

Fakt výborný film!!! Mrzí ma, že som starého pána nikdy nestretol. Škoda, že nebol film dlhší a nevenoval sa vývoju AK 47 tak, ako by si zaslúžil! Možno chceli rusi marginalizovať vplyv Huga Schmeissera na vývoji, lebo evidentne musel byť značný. Takto sa téme elegantne vyhli.  Predná časť AK-čka je okopčená od Simonova, tam o ňom nepadlo ani slovo. Ale AK-čko nie je o dizajne, ale o vnútri!!! Bol som príjemne prekvapený postavou starého pána Ďegťareva. NEMAL CHYBU!!!  Aj Sudajev bol výborný, mohli mu dať viac priestoru! Škoda, mohli pridať polhodinku, 47-čka by si ju určite zaslúžila! Dokonca tam stále melú v tej socialistickej terminológii o samopaloch..... Samopal je len prerastená pištol s ťažkým neuzamknutým záverom. Útočná puška má náboj strednej výkonnosti a väčšinou je záver odomykaný na princípe odberu prachových plynov z hlavne. Osobne si ale myslím, že vz. 58 je lepšia zbraň - najľahšia útočná puška svojej generácie! O Mr. Čermákovi by tiež bolo namieste urobiť film a vzdať tak hold majstrovstvu zbrojárov z ČSSR! A to už nehovorím o Jaroslavovi Holečkovi tvorcovi samopalov vz 24/26, ktoré boli Izraelcami okopčené a pretvorené na slávny UZI !!!  Ale asi je to pre zdecimovanú českú kinematografiu ťažké sústo!!!! Radšej treba produkovať Ordinácie, Ulice, a iné sračky! ()