Jak by vypadal svět, ve kterém Superman nevyrůstal v USA, ale v Sovětském svazu?
SSSR, 1955 – sovětská propaganda představuje světu Supermana – neporazitelného hrdinu a symbol sovětské moci a komunismu. Prezident Eisenhower pověřuje geniálního Lexe Luthora úkolem vymyslet a vytvořit protiopatření, které by USA ochránilo před novou sovětskou hrozbou. Superman však brzy odhaluje skutečnou zrůdnou tvář režimu, který ho vychoval a kterému věrně slouží. Proto se rozhodne vzít budoucnost Sovětského svazu do vlastních rukou a přetvořit svět dle komunistických ideálů. (TwoFace)

StanislachKo

Keď zapneš film a hneď po úvodných titulkoch (S inak fakt že výbornou choralovou ruskou hudbou) Sovietsky Superman zabije Stalina, Ti je jasné, Ťa čaká veľký bizár. Fuh a tam sa toho teda udialo... Mrzí ma kopec zbytočností, ako Superriorman, či zbytočné zatiahnutie Hala JordanA AKA green lantern (i keď, bez zbytočností by ten film meral ledva hodinu, že áno...). Ale čo kvitujem ako do hĺbky orwellštiny to siahlo. "You are criminals, you should die! But no... I can fix you." A už chalani po lobotómií zametali spokojne ulice. Do toho studená vojna, Lex Luthor prezident, Loise jeho manželka a sovietsky Batman so strniskom a baranicou v podstate ukradol klasickú Jokerovu pozíciu v príbehoch a teda bojovník za anarchiu. Veľa sa za tú krátku dobu udialo, ale napokon to vyústilo do komplexnosti. Takže spokojnosť. ()

alchac

Samozřejmě jsem mohl čekat, že když už někdo potěší alespoň animovaným ztvárněním nejkreaturitivnějšího (= subjektivně nejlepšího) nápadu na zpracování jinak nesnesitelné DC ikony, tak to ve výsledku přesladí, přizdisráčsky z rudé přelakuje na hvězdněpruhovano (viz např. emocionální podpásovka s gulagem a následná anihilace Džugašviliho) a zejména okleští o geniální závěrečnou pointu, za kteréžto "opomenutí" bych autorovi scénáře naordinoval aspoň třicet let v nějakém fajn letovisku na Kolymě. ()

oveckaoa

Poté co si Rusáci vytřely prdel z Avengers (už ani nevím jak se tehdy ta sračka jmenovala) řekly si, že si vytřou prdel s dalšíma postavama a vznikl sovětský superman, který poté co zachrání několik lidí z jednoho gulagu (víc gulagů ho asi nezajímalo) se rozhodne, že na celém světě nastolí komunismus a začne v Usa. Všude je nám naznačováno, že Rusko je dokonalý stát plný dokonalých lidí (bezdomovci tam například vůbec nejsou) a tím, že všude zavládne komunismus bude nám všem dobře pak si tvůrce komiksu asi řekl, že by mu to v Usa neprošlo tak nahodil zápletku s Americkým Brainiacem, který se rozhodne vyhladit svět i ruského Supermana , aby nám ukázal, že to byl hodný člověk co pouze nevěděl co chce nebo nechce (to, že kvůli němu umře několik lidí se stejně zapomene nebo neřeší). Aby to nestačilo jdeme podle dnešních trendů tak, že tam narveme feminismus a uděláme z každého chlápka hajzla co si zaslouží jen a jen chcípnout, aby nám mohly vládnout neposkrvněné amazonky. Edit vím , že to netočily Rusáci a ani tvůrce komiksu není Rus, ale tady to bije tak do očí, že bych se vůbec nedivil kdyby to běželo v rámci propagandy v každé ruské škole jen se změněným koncem bez Brainiaca s tím, že nás ruský superman všechny zachrání před kapitalismem a chudobou. P.s. hodnocení je uvalené v týdnu jsem viděl Ligu Spravedlnosti krize na dvou zemích a ta byla na daleko vyšší úrovni. ()

Koocik odpad!

ODPAD! Vymývání mozků a ideologická propaganda kapitalistického západu po vzoru jůůůesejjj, které opět vyhrává svůj boj, ačkoliv tentokrát má rádoby "nepřátelská" mocnost supermana na své straně. K tomu všemu v pozadí ty feministický hovna, rasová rovnoprávnost, tolerance a další. Jenže takovou tlačenkou a vnucováním názorů dochází naopak k diskriminaci zase jiné strany mince. Proč proboha, když vzniká podobný námět, nemůžou vytvořit takové zakončení, které přinese objektivní posun z obou dvou stran? Ideologický animák je už sám o sobě blbost, tak proč nepřijít s něčím novým, kdy dojde ke smíru mezi totalitními a demokratickými systémy, které by vzájemně spojily své klady, zbavily se nedostatků a vytvořily novou světovou jednotu? Pak by se dalo hovořit o filmu a novodobé koncepci vhodné k nominaci na Nobelovku za světový mír. V tomto případě jde ale zas a opět jen o jednostrannou zhovadilost, která musí racionálně smýšlejícího člověka akorát nasrat. ()

noriaki

Netuším jak ambiciózní je komiksová předloha, ale z téhle adaptace zmařený potenciál přímo čiší. Příběh Supermana ve Stalinově Sovětském svazu, budujícího utopii bez obětí a bez utrpení, ale i bez svobodné vůle, si přímo říkal o hluboké filosofické drama. Komiksy toho jsou schopné, bohužel tohle je jen plytká a strašlivě uspěchaná báchorka, na níž je zdaleka nejzajímavější námět. ()

hroubek

Jelikož, jsem komiksovou předlohu nečetl, tak jsem se docela těšil, protože DC animáky prostě šlapou velmi dobře, a navíc toto téma je zajímavé. A je to v rámci možností dost dobré. Samozřejmě, že čím více znáte z DC komiksů, tím více si animák užijete, a dané odkazy vám budou dávat větší smysl. Akce je povedená, daná myšlenka je hodně fajn, a má to dobré momenty. 7/10 ()

dragon94

Hodně dobrý animák. Příběh se neustále někam posouvá a nestojí na místě. Veškeré poseltví, které tento film přináší je velmi silné a hodně k zamyšlení nejen nad státními režimi, ale nad povahou lidstva samotného a zaslepené honbě za něčím v co věříme, že je správné, ačkoli to tak vůbec být nemusí. 4* 80% ()

drackula

Nie som si istý, či je dobrá komiksová adaptácia aj dobrým filmom. Mám pocit, že by tam malo byť aj niečo viac. 60% ()

Fox85

Zajímavý nápad, který ne vždy úplně funguje, ale to může být chyba přepisu komiksu do filmové podoby, než samotného příběhu. ()

Arkanoid

Nápad zasadenia Supermana ako občana ZSSR zaujímavý, rovnako treba pochváliť aj odsúdenie komunizmu a všetkých režimov, ktoré zotročujú ľudí. Netradičná poloha postavy Supermana ako diktátora a jeho ambivalencia sú vítané, rovnako ako dejová línia so sovietskym Batmanom. Predvídateľnosť a oklieštenosť charakterizácie a hĺbky postáv sa tiahne celým filmom, ostali tradičné klišé spájajúce sa so značkou a priveľký dôraz na ideálny patriotizmus. ()

666Carnage

Superman nespadne v Americe ale v Rusku a tak hájí komunismus po celém světě. Lex Luthor je americký prezident a tak je souboj jasný. Film mě bavil i Ruský Batman a vůbec to jak to bylo pojaté. Mělo to nápad a přemýšlím i o sehnání komiksu protože mě to fakt bavilo. Animace opět super. 80% ()

iXtr3m3

Páči sa mi toto prevedenie. Nešlo len o posun do Ruska, resp. Sovietskeho zväzu. Je tam celkovo iná časová línia, je tam iný progres v rámci Ameriky, ja som sa bavil. Je pravda, že kvôli ohromnému obsahu, ktorý to do seba chcelo vtiahnuť (nepriatelia, priatelia, lokácie) by to chcelo mať omnoho väčšiu dĺžku, ale to asi stále nesedí animovanej sekcii DC aj keď nechápem prečo, keďže Dark Knigh Returns bol vynikajúci a vo výsledku mal cez dve hodiny, podobne aj Death of Superman. Tuná by to tiež sedelo. Chýbali mi tam jednoducho jeho zážitky z detstva, ten jeden okamih nestačil. Chýbali mi tam bližšie informácie o vzniku amerických protivníkov v priebehu desaťročí. Ale čo, buďme radi, že sa niekto vôbec odvážil na túto formu a podobu s týmto obsahom. Jeden z tých lepších DC animákov, ktorý určite odporúčam každému. 85% ()

SpaceOdyseus

Dlouho jsem si rikal, ze si musim Red Son precist. Ted uz nemusim. A nebo ano, kdyz ctu prvni komentar? Bavilo me to. Je to fajn mytologicke what if a na tu levnou animaci si uz pomalu zvykam. ()

Klajnik odpad!

Zajímal mě koncept sovětského Supermana. Vím, že komiksy mohou být dobré a tyhle animáky je prevadi do filmove podoby. “Téma má potenciál,” říkal jsem si, ale vlastně jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Logické díry v příběhu, který je hanebně jednoduchý (plochý) a ve spojení s odpudivou animací, která je aplikovaná řadu let bez sebemenší změny, si to ve výsledku pozornost nezaslouží. Naprosto zbytečná záležitost. ()

majec4

Super napad, Sovietsky Superman. Politickejsi animak som veru nevidel. Sice som fanusik komixov, no len tych na platne. V zivote som neprecital komix o superhrdinoch, cize do precitania komentov som netusil, ze tento pribeh ma nejaku klasicku predlohu. Cakal som ze aj Luthor bude na druhej strane "barikady". Proste som si myslel ze pojde o nejaku alternativnu realitu kde budu postavy vsadene do Sovietskeho Svazu. Zo zaciatku som mal pocit, ze to bude zazitok na plne gule, lebo mi to prislo ako kritika politickych systemov ako takych. Fakt som to skvele rozbiehalo. Debata so Stalinom bola super. Ku koncu to uz bolo take silene na jednu stranu. Da sa to pochopit ale, keby to skonci trochu inak, nejakou Utopiou, bol by som vo vytrzeni. Ale za ten pohlad na problematiku politickych systemov optikou pribehu o Supermanovi a Lexovi Lutherovi si to zasluzi mozno aj lepsie cisla. Skoda ze to skoncilo tym prihovorom, ktory mal pre mna neziaduci odkaz. ()

husokachna

Comicsovou předlohu jsem nečetl, Superman není můj šálek kávy. Nevím teda, jak dospělej byl comics a jak šel do hloubky. Animák jde tak na půl cesty, nadhazuje zajímavá témata, zajímavý alternativní linky a prostě ukazuje takový průřez Supermanovým životem, jak by to mohlo vypadat, kdyby spadl na východnější straně světa v době vzestupu komunismu. A i když je to docela z rychlíku, což brání většímu vykreslení postav, proč ne, na ploše 84 minut se asi moc víc do hloubky ponořit nedalo. A kdyby to bylo delší, asi by mě ta plytkost začalo nudit a otravovat. Ultimátním comicsovým animákem tak pro mě nadále zůstává druhá část Návratu temného rytíře a tohle můžu doporučit fanouškům comicsu a Supermana, jako nenáročnou zábavu. Silný tři rudý hvězdy. ()

Hapretor

Na animák překvapivě drsné ... první půle dojemná a záživná ... ta druhá je blbá a nudná ... nepotěšilo ... ke konci splácané a celkově to nedává smysl ... škoda ... ()