Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Seriálové spracovanie príbehu so známym psím hrdinom, z ktorého sa nakrútili dve série v celkovom rozsahu 52 epizód.  Hank je majiteľom starej zberne kovov a zároveň vlastní sučku Lassie. Pes žije vo veľmi zlom prostredí, no jedného dňa sa mu podarí ujsť smerom do lesa. Tu si poraní labku a nájde ho Timmy, ktorý práve prechádza okolo na svojom bicykli. Timmyho mama je veterinárka, a tak chlapec Lassie zoberie domov, aby ho ošetrila. Medzi chlapcom a psom sa rýchlo vytvorí pevné puto priateľstva, avšak jeho matka mu Lassie povolí iba v prípade, že sa k nej nikto neprihlási. Na desiaty deň sa však objavuje Hank a chce si Lassie vziať so sebou. Timmy je rozhodnutý mu v tom zabrániť a Lassie ochrániť. (Incantator)

(více)

Recenze (22)

GAVIN17 

všechny recenze uživatele

Nechápu, proč má tento kanadský seriál o Lassie takl špatné hodnocení, já si naopak myslím, že je to zdařilá moderní verze příběhů na námět "Kolie Lassie", jichž jsem měl možnost vidět celkem šest (originál z roku 1943, Malované pohoří, Velké dobrodružství, Kouzelná Lassie, Lassie (irská verze) a tento seriál...) Timmy v tomto seriálu je podle mne výborně obsazený a je pěkné, že má i dobrého kamaráda, s nímž prožívá mnohá dobrodružství společně. Já si nemohu úpompoci, ale tomuto seriálu, který běžel v České televizi, dám bez zaváhání plné hodnocení... ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Asi "sem divnej", ale já si na Lassie nikdy moc nestěžoval... Navíc ten klučina má tak roztomilej ksicht, že tomu prostě musím dát alespoň tři hvězdičky :-). ()

Reklama

sinp 

všechny recenze uživatele

Lassie je psí fenomén to ano, jenže ve čtyřicátých letech, což je poněkud "z ruky". Ta současná zástupkyně psího rodu působí v kontextu úplně obráceně. O půlstoletí starší filmy spoléhaly na psí kolii a uhrančivou přírodu. Současný seriál naproti tomu dává Lassie pouze dílčí prostor a zaměřuje se na špatně vyprofilované postavy. Scénář taky není žádný zázrak a z původně dobrého nápadu Vám zůstane pouze kyselý úsměv nad zneužitím kdysi tak slavného pojmu. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama