Rodina na baterky

• USA The Mitchells vs. the Machines (více)

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick, svérázný milovník přírody, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. S Katie a Rickem se se na výlet vydává divoce pozitivní mamka Linda, mladší bratr Katie Aaron a roztomile vypasený psík Monchi. Plány Mitchellových však překazí nenadálá vzpoura spotřebičů, neboť všude po světě se proti lidem vzbouří elektronická zařízení, která mají lidé tak rádi, od mobilních telefonu po nejnovější modely osobních robotů. Za pomoci dvou porouchaných, ale za to přátelských robotů, se musí Mitchellovi vypořádat se svými problémy, spojit síly a zachránit svět. (Falcon)

Flopik

Animáky veľmi nepozerám, nie že by ma nebavili, len mám radšej iné druhy filmov. Opäť som sa pri ňom však skvelo bavil. Vynikajúci, pohodový animák pri ktorom sa poriadne nasmejete, dojme tak akurát a zbytočne netlačí na pílu. Scény s výletom somárov a finálna keď sa otec učí na počítači ma rozplakali od smiechu, samozrejme Monchie parádny nápad. Bavil som sa, 5* jasných. ()

VictorMartel

Ano, produktem se doslova necháváme uvěznit: nechuť v inteligentním křesle uvelebené maminky k útěku před spotřebiči tuto funkci produktu vyjadřuje jako dosud asi žádný filmový moment, co jich pamatuji. ()

TheSpearCZ

Nemůžu úplně říct, že by mě to ze začátku chytlo, celá ta rodina mi tři čtvrtě filmu přišla strašně nesympatická a pochvaloval jsem si tak jenom samotnou ideu o prevenci technologií, která je dobře zpracovaná, ale posledních 20 minut bylo naprosto dokonalých ať už akcí, emocemi nebo nápady a celý film mi to takřka vynahradilo. A do toho skvěle zpracované titulky! Takže nakonec v pohodě. Slabší 4* ()

Chundys

Kde má Netflix stopku absultně netuším, ale tohle byla naprostá pecka, která vůbec ale vůbec ani na chvilku nenudila a vysloužila si myslím u mě s přehledem animák roku! A to vypadalo v kině, když ještě byla otevřená, ukázka tak nijak! Já to nebudu popisovat, ale to se musí vidět, tam je všechno prostě!!! ()

TheHofi

Tohle je jeden z nejšílenějších animáků co jsem kdy viděl, a proto se mi to hrozně líbilo 90%. Phil Lord a Christopher Miller nezklamali. ()

Mackoun

Neokázalá animace, celkem obstojná dějová linka, i jsem se asi 5x opravdu zasmál (rozuměj - běžně jsem schopen se u komedie celkem dobře bavit i bez toho, aby na mně kdokoliv zpozoroval jakýkoliv vnější projev emocí). Takže průměrná lidská bytost holdující ujetým animákům bude spokojena o to víc - fajn oddechovka. ()

Saur.us

Tam, kde se Spider-Man: Paralelní světy (2018) tvůrci neuvěřitelně zazářili, tam s rodinou Mitchellových už jen svítí. Ano, je to stále skvěle ozvláštňující, dynamické. Na animaci je radost a zábava pohledět, starší diváky potěší přesah do jiných filmů ale obsah za formou pokulhává a cesta za lepší rodinou není tak zajímavá. A potom drobnost, která mě ale celou stopáž vyloženě štvala, dospělý hlas M. Riandy v roli desetiletého syna Aarona, to je castingový výbuch. Takže Pixar stále vítězí, i když se mu Sony Picture Animations tlačí na paty. ()

CaptainCzech

Road trip akční animák, kde se řeší vztah mezi dospívající dcerou a otcem. Může se to zdát jako paskvil čímž film i je, ale skvěle zachycuje náročnost komunikace mezi generacemi a navíc je tu fakt dost momentů kdy jsem vyprskl smíchy. Animace je dobrá, hodně připomínala Spiderman paralelní světy. Příběh není originální, ale je pojatý očima náctileté holky, která miluje filmy a to se mi zdá jako zajímavý nápad. Charaktery jsou občas dost otravný, ale následně to zabijí nějakou hláškou a tím si napraví reputaci. Alespoň na jedno shlédnutí to určitě neuškodí, za mě lehce slabší 4* ()

Kopi1

Neskutečné překvapení. Film, který přesně ví čím je a co se od něj očekává a dokáže si ze sebe dělat i srandu vloženými 'obrázky' v průběhu filmu. Výborný styl animace, super oddechovka se skvělými postavami, každá z nich má super momenty, vtipné a originální scénky a příběh, který je zběsilý a zábavný. Dlouho jsem se takto nepobavil u nějakého animáku. Rozhodně jeden z top za posledních let. Credits jsou také stylově udělaný. ()

BOURQUE

Po dlhej, veľmi dlhej dobe jedno veľmi príjemné prekvapenie na Netflixu. Dvojica Michael Rianda / Jeff Rowe servíruje veľmi dobrú rodinnú animovanú „rozprávku“, ktorá samozrejme stojí na známych základoch, ale je veľmi svižná a hlavne aktuálna. Dokáže pobaviť jak mladších tak aj starších divákov. Rodina Mitchellovcov vás rýchlo dostanú a spoločne s mopsíkom vás počas tých takmer dvoch hodín zabavia (tie cca dva hodiny fakt rýchlo ubehnú). Keď je potrebný, tak je príbeh dynamický, keď je potrebný, tak pomalší a citlivejší. Obrazy sú krásne a čisté (mix PC anime a ručného riešenia sú vo skvelom balanse), kričia po prostredí kina. Tvorcovia sa veľmi šikovne chytili dnešného digisvetu – technické vychytávky, chovanie sa digitálne orientovaných ľudí a také „moderné rodinné vzťahy“ dostanú zakrivené zrkadlo, ktorého cieľom je spíš upozorniť a nie narážať. Príbeh mimo iné sú vyšperkované odkazmi na iné filmy – napríklad „Kill Bill“. Skratka „Rodina na baterky“ je príjemným prekvapením a to zo všetkých strán. Niečo také Netflix už strašne dávno potreboval. Jednoznačne odporúčam. P.S.: Po opätovnom videní nevylučujem ani (naj)vyššie hodnotenie. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

animario

Svěží,vtipná,ultrasvižná a sympaticky střelená jízda od začátku do konce. K tomu super kombinace CG a cartoon like grafiky💥. U.S.A.nimáče mě nepřestanou fascinovat.. ()

gumbo

Hodně crazy. Ale některé fórky odkazující na naše zahlcení technikou opravdu hodně pobavily. Tempo hodně připomínalo Lego příběh, což se není co divit, vzhledem ke jménům producentů. 75% ()

Rockerman

Zatím se tomu ještě smějeme a tady obzvlášť, protože je to hodně povedený animák, ale jak se ptal pan Mitchell: " Proč je čip i v tenisové raketě?". Z tohoto pohledu je to i varování před nadměrným užíváním sociálních sítí a přetechnizované společnosti vůbec. Jako obvykle "proženu" to svými vnoučaty a podle ohlasu upravím hodnocení. ()

chrispe

Dávala jsem to natřikrát. :D Já vlastně ani pořádně nevím, kde byl problém. Strašně se mi líbila animace a to, jak si s tím tvůrci hrají, ale stejně mě to nudilo. Až v poslední třetině jsem se vážně nasmála. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická, viděla jsem v ní komiksy Rainy Telgemeier. ()

Olík

Teenagerský animák s future zápletkou a vtipy, které napasovat do hraného filmu, tak tady máme ujetost (v dobrém slova smyslu) roku. Tohle si jede svojí ligu…žádné dojemné příběhy zvířátek, žádná animované klišé….jenom fresh vymačkaná budoucnost kresleného filmu. Teď budu mluvit za dětského diváka, ale hádám, že když se dostanete do určitého věku (9-10 a víše), tak chcete přesně tohle. A za rodiče přidávám: „My to chceme také“. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD