Psí vojáci

• Velká Británie Dog Soldiers (více)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

Wysch

Když už i můj otec, který je těžký konzument čehokoliv a cokoliv se mu líbí, řekl, že je to kravina, něco to znamená. Původně jsem chtěl hodnotit dvěma hvězdičkami, ale nechal jsem si to projít přes noc a jednu přidám. Ono to totiž až tak špatné zase nebylo. Ano, chybějí tomu velké peníze, které by dokázaly přidat na akčních scénách, propracovanosti dlaků, lepší výpravě. Ale na druhou stranu to tušené nebezpečí, tedy jeho podoba, kterou každý z nás jen tuší, ale není vidět, dává atmosféře trochu navíc, překvapivě stručné záběry na rozpáraná těla taktéž. Více, než horror, je ale film akcí, v níž režisér dokázal spojit celkem zajímavé vtipné momenty ("kladívkem do vlkodlaka" a spol.), občas se sice asi měla vyskytnout lekací scéna, ale film šlapal. I když klopýtal - posledních dvacet minut už bylo jen mišmaš, najednou to, najednou ono, ale na druhou stranu scéna na hajzlíku byla luxusní :-). Za mě 65% ()

buldock

Z prvu se vše vyvíjí velmi dobře , atmosféra je slušná a vypadá to na dobrý horror. Vše ale končí v okamžiku prvních zjevení vlkodlaků na scéně a jejich soubojů s vojáky. Akce je špatně a nepřehledně natočená , masky vypadají komicky , kamera je chaotická a celý vizuál má nádech německého televizního filmu , který dávájí na Primě ;-) Znovu tady máme příklad zpackaného dobrého nápadu , který mohl pomýšlet na vyšší mety , ovšem svým provedením upadl do podrůměrnosti a bude rychle zapomenut. 35% ()

Orlau32

Nemiluji horrory, ale " darovanému koni se na zuby nekoukej". Jenže já se koukla a smíchy jsem se mohla uválet ! Takovou pitomost jsem opravdu nečekala ! Režisér Neil Marshall musel mít opravdu "pracovní nouzi" ve formě scénářů, protože takovou stupiditu natočit a vrazit do toho peníze, to chce pořádný kus odvahy. Nebudu film hodnotit, tady není ani co. Jestliže mohu něco obdivovat, pak herce SEANA PERTWEEHO, že takovou přiblblou úlohu přijal. ()

topi

Mám rád Neila Marshalla a hned jeho debut se mě velice zalíbil. Jak perfektním prostředím, atmosférou, herci, tak i vlkodlačími monstry, ty byly zvládnutý na jedničku!! Moc pěkní mazlíčci! A krví se taky nešetřilo! Super film, kde k naprosté spokojenosti schází jen malinko. ()

movieband

"Pojď vezmu tě odsud pryč" - "Vždyť mi vylézají střeva, nemůžu chodit." - "No tak je vrátíme zpátky" - Né, vždyť tam nebudou držet." Ano teď si asi říkáte, jestli je tahle hláška vážně z tohodle filmu. No musím vás zklamat. Je. A jako milión dalších věcí, které člověka nutí se u tohodle "hororu" se smát. Voják střílí z brokovnice skrz rozsekané okno na vlkodlaka. Díky tomu, že je tak blízko mu ten vlkodlak tu brokovnicu veme a vystřelí pro změnu on po něm a hodí mu jí zpátky do pokoje. Nevím co z tohodle snímku dělá horor. Že by ty hektolitry krve a kila vnitřností ? No, já nevím. Každopádně je to film na jedno použití. Odpad si tom, ale nezaslouží. Ty masky byly fakt dost dobře zpracované a herci taky nebyli špatně vybraní. Ten děj. No ten děj měl dobrý nápad, asi takhle vám to řeknu. Do první půlky filmu se to ještě dalo zvládnout, ale potom se začalo s těmadle výše zmíněnými hláškami a jim podobným frázím a dějové zvraty začaly film táhnout nevyhnutelně k zemi. Až na tyhle tři zmíněné body (herci, masky a děj do první půlky filmu+nějaké to napětí) je film děsná pitomost. Takže ? 3* a 45% ()

beran-ek

Tak tenhle film u mě zachránil český dubing. v kterém jsem ho viděl :D .Dvě hvězdičky za hlášky typu: "nemůžu, mám střeva všude kolem" ..a pak ho zalepěj izolačkou! ()

Brennos

Béčko... bezpochyby... často vtipné tam, kde by nemělo, ale občas i tam, kde by mělo... neskutečně předvídatelné... příliš brzké odhalení "nepřítele"... Nicméně já se bavil, ikdyž občas na úkor tvůrců... a prostě tomuhle kousku nemůžu uškodit ;o) Největším kladem filmu bezpochyby charismatický Sean Pertwee alias seržant Wells. ()

Petroff

Jeden ze záplav úplně debilních snímků. Ještě o něco debilnější, než většina "akční/krimi/thriller", protože tady jde o "akční/horor/thriller". Doporučil bych jen vypatlaným milovníkům akčních sraček jakéhokoli ražení, divákovi, kterému stačí ke štěstí : vojáci, střílení a nějaký příšery. Mohla by to být fakt zábava, ale to by se to nesmělo brát tak k posrání vážně. ()

fmash

Takhle musí vypadat akční počin profesionálního točiče edukativních videí určených pro školení nových skladníků kancelářského materiálu. Jestli někdo dosud váhal, co to vlastně znamená, když dialog „šustí papírem“, jsou pro něj Psí vojáci něco jako povinná četba. Něco tak zoufale amatérského se jen tak nevidí, ale přesto se tam vešlo pár (doufám chtěných) vtípků, které pobavily a ve spojení s těmi nechtěnými to dohromady dalo docela roztomilou guilty pleasure. 2¾. ()

kinderman

Mimo jiné taky za matrixovskou hlášku : "There´s no spoon," v okamžiku, kdy se jeden z vojáků zadívá na krvavou fašírku, která zbyla na podlaze z jeho kolegy. ()

Axis

Kde je Spoon? Žádnej Spoon už není...velmi velmi šílené béčko s divným střihem ale s o to větším zápalem pro věc. 6/10 ()

Martin741

Bohynu jeho, Neil Marshall natocil nizkorozpoctove vlkodlacie becko. Som ani nevedel /kym som si nepozrel Dog Soldiers ..../ ze take nieco vobec existuje. 45 % ()

cubajz

Od poctivého béčkového námětu jsem čekal trošku větší zábavu - šetřilo se tu akcí i krví, zato nebyla nouze o nadbytek hrdinských keců v podání partičky namachrovaných vojáků. ()

C0r0ner

Za každých patnáct minut stopáže navíc musím ubrat jednu hvězdičku. Jinak to je béčko se vším všudy, které rozhodně nemá přemrštěné ambice a využívá pouze perfektní atmosféru a parádní vlkodlaky. Strašná škoda té nataženosti, protože jinak to mohla být vážně bomba. 70% ()

zette

Pokud reziser nema velky rozpocet ( po shlednuti Psich vojaku se tedy vubec nedivim ), da se to nahradit jinde. Pokud nedela zazraky s kamerou a film pusobi hodne " plosne " ( neni treba uplne vizualne zdatny ), jestli vsak ani neumi vybrat poradne herce, ma laciny scenar a vymysli dialogy, ktere odpovidaji, ze je vymyslel s kamarady po deseti panacich skotske... Pak vubec nechapu, proc takovy film vznikne a hlavne pro koho je urcen?! Ac odpocaty, tak jsem 20 minut do konce usnul a je mi uplne fuk, jak to skoncilo, vracet to nebudu. Des! ()

destroy83

Bojové cvičení se pro skupinu vojáků stane bojem o holý život. Děj je jednoduchý, za to nadupaný akcí a vlkodlaky. Finální zabarikádování zbytku vojáků ve venkovském stavení se stále klesajícím počtem osazenstva a finálním překvapením si zaslouží i přes drobné kazy čtyři hvězdičky. ()

Wormboy

Marshallov plnohodnotny debut je pre mna znacnym sklamanim. Najvacsim pruserom je, ze sa film tvari prehnane vazne a brutalnym sposobom mu chyba priamy tah, ktory je tak signifikantnym pre jeho nasledujuce dva filmy. K tomu vsetkemu este vyzerali ti "vlkodlaci" dost blbo a bolo to zbytocne dlhe. 1,5/5* ()