Kukuřičné děti 2: Poslední oběť

Children of the Corn II: The Final Sacrifice

Deti kukurice II: Posledná obeť

Horor

USA, 1992, 92 min

Prekvapive svizny a zabavny pokracovani klasicky jednicky z osmdesatejch let. Parta deti z Gatlinu je odvezena do sousedniho mesta, kde pokracuje v radovankach z prvniho dilu. Izak jako vudce kultu kukuricnejch adolescentu je nahrazenej typkem, kterej vypada jako namixovanej mladej Trent Reznor a Robert Smith z The Cure a spolecnejma silama redukujou populaci dospelejch. Dejova linka s indianskym profesorem uz nevim ceho a love story mezi mistni krupankou s chlapcem z New Yorku a jeho otcem - reporterem, ktery prijedou do mestecka kvuli clanku do novin tuhle pohodovou TV zabavicku z 90. let vubec nijak nekazi.(16.1.2020)

• Radiq

Naprosto strašnej film, kde nenajdete nic dobrýho, smysluplnýho nebo logickýho. Rád bych řekl něco o hercích, ale nedá se říct, že by tam něco hráli. Ti jen stojí před kamerama, odříkávají trapné repliky a sem tam se snaží vytvořit přehnané gesto nebo citově zanícenou grimasu. Snaží se to těžit z jedničky a proložit to nějakejma chytrejma dialogama a kecama o tom kráčejícím mezi řádky, ale fakt to asi psal nějakej chovanec nápravného zařízení pro mentaly. Všechny smrti jsou dokonale nepovedené, krev moc červená, těla moc umělá a triky neúprosně dementní. Ve skutečnosti vás většina rozesměje, obzvlášť babka na vozejčku, kterou srazí náklaďák a ta pak odlítne do výlohy, chch. Já vím, že je to dost starý, ale stejně je to jedna ze sraček nejsračkovitějších, co jsem kdy viděl. Škoda, že tady není ještě horší hodnocení, než odpad. PS: od začátka bylo jasny, že indián nepřežije...(16.3.2008)

• Terva

Druhý film o událostech v Gatlinu je opět pod značkou Stephen King, i když pan King nenapsal knihu The children of The corn II. A už to taky není tak vzrušující - ne, že by první film byl, - ale už to není ono. Za všechno může kukuřice, je všude, jo a děti - no už zase řádí a vzývají toho, co chodí mezi řádky.......... Zatím co první dvojice z předešlého filmu, byla od začátku do konce sympatická, zde otec i syn působí negativně a celý film člověk přemýšlí, zda jim fandit, nebo ne. Nakonec se rozhodnete, že jo, proto že si každý najde docela pěknou kočku. Chyba ve filmu - V šesté minutě filmu dostane Mordechaj od doktora lízátko žluté barvy, nastoupí do autobusu a když se posadí, drží v ruce lízátko, jenže oranžové barvy.......... CITÁT - Jejich krev byla pro kukuřici.......... Jediné, co jsem si z filmu odnesl ( ne, nebyla to kukuřice ) bylo varování, že sexuální perverze, Heavy Metal a hororové filmy nás zničí. Proto raději uctívám toho, co chodí mezi řádky.(24.4.2011)

Druhý dl je o hodně slabší než pro mě úspěšná jednička.Z toho co chodí mezi řádky se najedou vyklubal ten co chodí za stádem,místo Isaca naběhl zcela jiný floutek.Co mě ale vážně zvedlo ze židle byla(spoiler) absolutně parádní scéna s dřevěnou panenkou v kostele.To vše kolem je tuctová zábavička,která není nic slavného a převratného pod sluncem.(12.9.2009)

• eraserhead666

No, myslel jsem si, že nejhorší díl kukuřičné série je trojka, ale chyba lávky, tohle je zatím ten nejhorší kukuřičnej příběh, co jsem viděl (myslím, že mi ještě jeden díl chybí). Zcela nefungující slepenec bez špetky inovace, spádu, dramatična nebo nedej Kingu hororu (pár vražd na to nestačí) a s totálně odpuzujícími "digitálními" efekty, které jsou fakt k smíchu, k tomu si přidejte hrozné herecké výkony (hlavní záporák opravdu není Isaac z jedničky, ač se moc snaží, možná že právě až moc), jedinej tak nějak přirozenej tu je akorát tak ten starý Indián. Nejtrapnější na celém filmu je snaha o několik vysvětlení toho, proč se stalo to, co se stalo, takže tady nechybí jak to vědecké, tak to mytologické (klasicka amerického hororu, když už se neví kudy kam, zaplete se do toho indiánská mytologie). Hvězdičku jen za dvě hezké ženské postavy a za to, že i přes to všechno je to dokoukatelné..(5.2.2009)

• - Režisér David Cena uvedl, že natáčení ve městě Liberty v Severní Karolíně bylo přerušeno z důvodů protestů místní křesťanské skupiny. Té se nelíbil obsah filmu a natáčení v místním kostele. Nakonec si štáb postavil vlastní kostel a scény dotočili v něm. (Terva)

• - Film se původně měl jmenovat Children of The Corn II. Deadly Harvest. (Terva)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 23 osob. (Terva)