Reklama

Reklama

Kukuřičné děti 2: Poslední oběť

  • Česko Děti kukuřice II: Poslední oběť (více)
všechny plakáty

Mládež vraždící dříve v Gatlinu v Nebrasce je zpět, tentokrát přemístěna do nedalekého města Hemmingfordu, kde se mají pokusit o znovu začlenění do společnosti (na masakr v minulém filmu si nepamatují). Avšak netrvá dlouho a znovu podlehnou ďábelskému vlivu mladého vůdce, který je zformuje do vražedné akce proti nedůvěřivým dospělým. Ten, kdo se příliš přiblíží k jejich tajemství se stane krvavou obětí ‘‘Toho co chodí mezi řádky‘‘.
Policie teprve po několika letech objevila děsivé tajemství Gatlinského masakru, kde byli všichni dospělí brutálně zavražděni, jako oběti ‘‘Tomu co chodí mezi řádky‘‘. Všechny přeživší děti jsou převezeny do sousedního města Hemmingfordu a kdysi poklidné městečko teď obléhají novináři. Je mezi nimi i John Garrett, který doufá, že příběh o hrozivé události v Gatlinu zachrání jeho kariéru. Johna doprovází jeho osmnáctiletý syn Danny, který se svým rozvedeným otcem příliš nevychází. Jenže děti jsou uzavřené do sebe a s nikým moc nekomunikují, stejně jako místní obyvatelé. Avšak netrvá dlouho a děti znovu podlehnou ďábelskému vlivu mladého vůdce. Tentokrát je to Micah, jenž je zformuje do vražedné akce proti nedůvěřivým dospělým. John Garrett tak dostane příležitost napsat nejslavnější článek svého života, ale za cenu toho, že možná přijde o svůj život i o svého syna, který stále více propadá kukuřičnému kultu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (63)

obitus 

všechny recenze uživatele

Posledni obet je natocena takrka deset let po prvnim filmu a je proto trochu skoda, ze se na nej snazi primo navazovat. Bohuzel ma prakticky vsechny neduhy pokracovani, az na to, ze neni krvavejsi. Detsti herci jsou opravdu hodne toporni a co hur, hlavni zaporak je vylozene k smichu. Vypada jako neskodnej klucina a taky se tak chova. To ze se pri tom oblekne do cerneho mu prilis nepomaha. Pribeh je totalni kravina, a to i presto, ze ho psal veteran "Tales of the Crypt" A. L. Katz. No a cele to korunuje postava Indianskeho antropologa - vseveda, kdyby se to tocilo dnes hral by ho urcite Chuck Norris. Druhy dil se proste nepovedl. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Deväť ročný rozdiel je poznať hlavne na začiatku ktorý je drsnejší, kde v pivnici domu sú objavené mŕtvoly dospelých ktoré sa stali obeťami detského kultu. Dobrá scéna je i úmrtie dvoch reportérov medzi kukuričnými lánmi a komu nevadia prehnané veci ako že kukuričný list dokáže podrezať hrdlo alebo trs kukurice prerazí okno auta a prepichne šoféra, ten si toto pokračovanie užije. Nemožno uprieť nápaditosť tvorcov pri rôznych vraždách dospelých ako je usmrtenie starenky domom, dopichanie lekára injekčnými striekačkami a scéna kde šéf kultu riadi diaľkovým ovládačom starkú na vozíku treba proste vidieť a že svoju príležitosť dostane aj kombajn na kukuricu si môžete byť istý =). ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Už jednička nebyla nic extra, ale podržela jí aspoň ta solidní osmdesátková atmosféra, ale 90 léta už já osobně vnímám jako desetiletí kdy začal úpadek hororového žánru a začala se točit jenom nesmyslná z ničeho vylouhovaná pokračování slavných sérií. Dvojka se jednou vidět dá, ale další díly už fakt přijít neměli.40% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia vyšla kniha "Nočná smena". Je to zbierka poviedok od amerického spisovateľa Stephena Kinga. Jej súčasťou je i krátka novela "Kukuričné deti". Tá sa zakrátko dočkala filmového spracovania. A nezostalo iba pri tom. Druhá časť bola natočená v roku 1992. Preživšie deti z malého farmárskeho mesta Gatlin boli presťahované do susednej obce Hemmingford. Izák zahynul, ale Ten čo chodí medzi brázdami si vyvolil nového kazateľa. Takže teror "Kukuričných detí" pokračuje. New Yorkský novinár John Gerrett, spoločne so svojim dospievajucim synom Dannym, sa im pokúsi postaviť na odpor. ** ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

U podobných mnohadílných sérií je ve zvyku opěvovat díl první a zatracovat všechny další. Často asi zaslouženě. Druhé Kukuřičné děti jsou sice pořád dementní a navíc už tu není Isaac, i tak jsou ale lepší, než nudný a trikově příšerný první díl. Zásluhu na tom má zejména hudba, která příjemně ozvláštňuje všechno to dementní běhání v dementní kukuřici a řešení dementně klišovitých rodinných vztahů. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (6)

  • Natáčené probíhalo v Severní Karolíně. (Terva)
  • Režisér David Cena uvedl, že natáčení ve městě Liberty v Severní Karolíně bylo přerušeno z důvodů protestů místní křesťanské skupiny. Té se nelíbil obsah filmu a natáčení v místním kostele. Nakonec si štáb postavil vlastní kostel a scény dotočili v něm. (Terva)
  • Film se původně měl jmenovat Children of The Corn II. Deadly Harvest. (Terva)

Reklama

Reklama