Kukuřičné děti 2: Poslední oběť

• Česko Děti kukuřice II: Poslední oběť (více)

Mládež vraždící dříve v Gatlinu v Nebrasce je zpět, tentokrát přemístěna do nedalekého města Hemmingfordu, kde se mají pokusit o znovu začlenění do společnosti (na masakr v minulém filmu si nepamatují). Avšak netrvá dlouho a znovu podlehnou ďábelskému vlivu mladého vůdce, který je zformuje do vražedné akce proti nedůvěřivým dospělým. Ten, kdo se příliš přiblíží k jejich tajemství se stane krvavou obětí ‘‘Toho co chodí mezi řádky‘‘.
Policie teprve po několika letech objevila děsivé tajemství Gatlinského masakru, kde byli všichni dospělí brutálně zavražděni, jako oběti ‘‘Tomu co chodí mezi řádky‘‘. Všechny přeživší děti jsou převezeny do sousedního města Hemmingfordu a kdysi poklidné městečko teď obléhají novináři. Je mezi nimi i John Garrett, který doufá, že příběh o hrozivé události v Gatlinu zachrání jeho kariéru. Johna doprovází jeho osmnáctiletý syn Danny, který se svým rozvedeným otcem příliš nevychází. Jenže děti jsou uzavřené do sebe a s nikým moc nekomunikují, stejně jako místní obyvatelé. Avšak netrvá dlouho a děti znovu podlehnou ďábelskému vlivu mladého vůdce. Tentokrát je to Micah, jenž je zformuje do vražedné akce proti nedůvěřivým dospělým. John Garrett tak dostane příležitost napsat nejslavnější článek svého života, ale za cenu toho, že možná přijde o svůj život i o svého syna, který stále více propadá kukuřičnému kultu. (oficiální text distributora)

corpsy

Sklamanie? Minimálne. Dalo sa to totižto čakať. Film vôbec nepôsobí ako kinoprodukcia ( vtedy sa to dalo ešte rozoznať ) a ponúka hlbokobéčkovú hororovú cestu naprieč podradnými žánrovými klišé ( druhoradé herecké výkony, triezva réžia, lacné efekty ). Myslím, že to na tú hodinku aj (kukuričnom) pol(i) dostačujúce. ()

petero

Deväť ročný rozdiel je poznať hlavne na začiatku ktorý je drsnejší, kde v pivnici domu sú objavené mŕtvoly dospelých ktoré sa stali obeťami detského kultu. Dobrá scéna je i úmrtie dvoch reportérov medzi kukuričnými lánmi a komu nevadia prehnané veci ako že kukuričný list dokáže podrezať hrdlo alebo trs kukurice prerazí okno auta a prepichne šoféra, ten si toto pokračovanie užije. Nemožno uprieť nápaditosť tvorcov pri rôznych vraždách dospelých ako je usmrtenie starenky domom, dopichanie lekára injekčnými striekačkami a scéna kde šéf kultu riadi diaľkovým ovládačom starkú na vozíku treba proste vidieť a že svoju príležitosť dostane aj kombajn na kukuricu si môžete byť istý =). ()

Aurus

No pro hodně lidí horší pokračování, pro mě to je lepší než jednička a to v docela hodně věcech. Příběh je docela dobrej, postavy ujdou, hudba je skvělá, atmosféra je docela povedená, napětí je zde alespoň párkrát za film, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt povedená. No za mě byl první díl 2-2,5/10 a tato dvojka je pro mě 3/10. Uvi ()

matestlust

Druhý dl je o hodně slabší než pro mě úspěšná jednička.Z toho co chodí mezi řádky se najedou vyklubal ten co chodí za stádem,místo Isaca naběhl zcela jiný floutek.Co mě ale vážně zvedlo ze židle byla(spoiler) absolutně parádní scéna s dřevěnou panenkou v kostele.To vše kolem je tuctová zábavička,která není nic slavného a převratného pod sluncem. ()

Paldiny

Pozor vysoké napätie! Posledná obeť, ktorá logicky nebude poslednou je správne démonický diel, ba čo viac, rozhodol sa nehľadať vykúpenie v náboženstve. To popisuje čoby fanatickú sektu s lobotomickými schopnosťami. Triky ešte zamrzli v 84´ ale hudba je opäť na úrovni a pritlačilo sa na explicitnosti. Najmä woodoo v kostole posadí na zadok. Osadenstvo obyčajné s jedinou výnimkou, kočkou na skútri, ktorej magnetizujúca postava a hypnotizujúce prednosti nedovolia hľadieť inam. Konečne som mal dôvod tomu nesympatickému chalanovi fandiť. Samozrejme, že pri šteklivej scénke všetko v najlepšom prekazia sadistické deti a indián na kombajne, ale inak všetko dobré. Bonusové body pripisujem za trefné podpichovanie nedopečeného predchodcu, ale zásadná informácia! Žiadne parodovanie sa nekoná, kukuričný sequel je dostatočne drsná a temná záležitosť, aká nečakane navnadila na ďalšie epizódy. ()

• Natáčené probíhalo v Severní Karolíně. (Terva)
  • Režisér David Cena uvedl, že natáčení ve městě Liberty v Severní Karolíně bylo přerušeno z důvodů protestů místní křesťanské skupiny. Té se nelíbil obsah filmu a natáčení v místním kostele. Nakonec si štáb postavil vlastní kostel a scény dotočili v něm. (Terva)
  • Druhý a zároveň poslední film ze série, který byl uveden v kinech. Následné příběhy byly vydávány rovnou na DVD. (Terva)