poster

Vládce prokletých přání 2

 • USA

  Wishmaster 2: Evil Never Dies

Horor

USA, 1999, 96 min

 • Terva
  ***

  Film má podnázev - Zlo nikdy neumírá. Hned při úvodní scéně je jasné, že to bude trikově slabší než jednička. Taky je tento snímek ve škatulce - video film. CITÁT - Čas se naplnil........... Pán přání už ani nepotřebuje konkrétní přání, může pracovat i s nepřímo vysloveným přáním. Scénář tu trochu pokulhává a příběh je méně komplikovaný. Stále však musíme dávat pozor na to co si přejeme. CITÁT - Každý něco chce........... Alespoň, že hlavní hrdinka, Morgana ( Holly Fields ) je pěkná, trochu to nahradí ty nepovedené triky. No a když Djinn splní tisíc přání musí si Morgana přát ty tři svoje. Co myslíte, vyjde to tentokrát Djinnovi ? Opět ho hrál Andrew Divoff. Hudbu tentokráte stvořil David Williams. CITÁT - Nib shuggarath bahim...........(31.3.2011)

 • BMAJTZ
  **

  Oproti prvnímu dílu výrazný pokles dolů. Možná je to až příliš drsné hodnocení, ale příběhově jsme se prakticky nikam neposunuli, dokázal bych tento film označit za remake jedničky s lehce pozměněnou dějovou linkou, nic nového se opravdu neděje. Andrew Divoff jako džin největší devizou tohoto filmu.(5.8.2010)

 • Shit
  **

  Hned jak sem viděl tu úvodní lupičskou akcičku, tak mi bylo jasný, že se na mě chystá něco nepěknýho, ale to sem ještě netušil, že to bude ještě horší a polovinu filmu se tam budou modlit v kostele a druhou polovinu hrozit Wishmasterovi Bohem, čemuž se samozřejmě Wish zvesela vysměje a radši povraždí pár lidí pokerovejma kartama v kasinu, což je asi jedna z těch nejlepších částí filmu, i když i to taky neni nic moc, ale spolu s protáhnutím nějaký vězeňský špíny přes mříže a samoopíchávácí scénou s právníkem to bylo to nejzábavnější.(26.1.2009)

 • darkrobyk
  ***

  Recyklace prvního dílu je očividná. Opět mladá žena vypustí džina, který nutí lidi, aby si něco přáli výměnou za jejich duši. Místy hodně utahané, přání jsou ale docela milá - projít skrze mříže je zřejmě odkaz na Terminátora 2, masakr v kasinu připomene ty v jedničce. I když pár scének je fajnových, třeba rozložení se zaživa. No a prdět peníze by možná leckdo bral....zato karty létající z břicha už asi méně. Maska opět vydařená, závěrečné optické efekty, kdy démona opouštějí duše, jsou více než mizerné. Až na pár momentů jsem si film téměř nepamatoval, což značí, že jde o zábavný průměr...(23.7.2017)

 • tron
  **

  Lepšie, ako jednotka. Že by za to mohla výmena režisérov? Dvojku totiž nenakrútil nikto menší, než expert na béčko-céčka Jack Sholder (Nočná mora z Elm Street 2, Arachnid, Tajomné zlo, Renegáti, Sám v temnote, Skica smrti 2, Supernova). Nie snáď, že by to pri nízkych kvalitách prvej časti bolo niečo ťažké, ale i tak som rád, že sa to stalo. Jednotka bola dosť hanblivá a pozadu, nemala úplne zlý nápad (džin!), ale ten jednak nebol poriadne využitý a jednak bol samotný džin vybavený veľmi slabým hercom. Na dvojke je prekvapivé, že hoci herec zostal, od prvých sekúnd patrí k tomu najlepšiemu zo snímky. Andrew Divoff je uvoľnený, absurdný, svoju rolu si poriadne užíva. Odporúčam pozrieť si to v pôvodnom znení, kde ešte viac vynikne hercov maniakálny výkon. Ruka v ruke s ním ide tentokrát už o čosi sympatickejšia hlavná hrdinka, ale hlavne poteší, že sa tvorcovia konečne poriadne odviazali a scenár je plný prianí s kurióznymi koncami. Je to samozrejme jedno obrovské béčko, ale oproti suchej jednotke je to relatívna sranda. Tentokrát – po Englundovi, Tedovi Raimim a Tonym Toddovi – béčkarský kasting zastupuje len Tommy „Tiny“ Lister.(8.6.2017)

 • - Corey Haim si z legrace zahrál maskovaného lupiče v muzeu. Není uveden ani v titulcích. (Fenk)