Vládce prokletých přání 2

Wishmaster 2: Evil Never Dies

Horor

USA, 1999, 96 min

Parádní béčko který jsem za mlada s respektem obcházel(vždycky mě Wishmaster děsil svým zjevem). Dnes je to sice úsměvné ale sakra já se u toho královsky bavil. Masky jsou výborné a krve je tu celkem dost na takovýhle film. Film lehce kazí efekty které jsou špatné ale zachraňuje to charismatický Divoff který je ďábelský i bez masky. Film je sice plný nelogičností(třeba jeden zloděj si přeje aby se nikdy nenarodil, což by znamenalo že by Wishmaster nebyl nikdy vypuštěn). Ale koho to sere tohle je prostě zábava jakou umí Sholder(tohohle režiséra prostě žeru). Za mě palec nahoru.(6.5.2014)

Stále solidní podívaná se spoustou triků. Džin opět plní všemožná přání, ale po svém. Hned na začátku je tu jistá nelogoičnost v příběhu a to ,když Morgam spolu s Erikem při krádeži v muzeu jsou přistiženy a při střelbě do sochy se odloupně kámen ,kde je schovaný Džin a ten jde na svou pouť. Erik je postřelený a umírá a Džin mu nabídně pomoc a tak si přeje, aby se nenarodil a ten mu to splní a Erik zmizí. A v tom je ta nelogičnost, když se Erik nenarodil, tak by přece neznal ani Morgan a tím pádem by neproběhla ta loupež a neprobudil by se Džin. Jenže tady se nic z toho neděje a Morgan si Erika pomatuje pořád. Jinak je to v pohodě Džin který potřebuje přes 2 tisíce duší se nechá zavřít do vězení kde plní přání dle libosti věznů. Příjemná podívaná sice slabší než první díl, ale pořád slušná.(7.4.2009)

• hladass

Největší problém dvojky je, že se jaksi vytratil černý humor a celkový nadhled, kterého si na jedničce tolik cením... Nejde říct, že je všechno špatně, některé vraždy jsou docela povedené a nápad zavést džina do kasína (pro něj země zaslíbená), je výborný, ale to je tak asi všechno... Nebýt skvělého Divoffa, který si roli Wishmastera vysloveně užívá, asi bych dal filmu ještě o jednu hvězdičku míň...(16.1.2010)

Oproti skvele jednicce pomerne velky pokles v zabavnosti. Prakticky vse je v tomto pokracovani o tridu horsi. Nejvice je to videt na "splnenych pranich", z originality a vtipnosti jednicky prilis nezustalo, coz je skoda, protoze slo o hlavni devizu filmu. Nejvetsim kladem proto zustava demonicky Andrew Divoff v roli Nathaniela/Djinna, kdyz vystrci bradu pul metru pred sebe a mezi zuby procedi "As you wish." je opravdu dokonalej. Krom nej bych vyzdvihl jeste zasazeni casti deje do zajimavych prostredi jako kasino nebo veznice - pro Djinna opravdovy zlaty dul. :)(19.3.2005)

• tron

Lepšie, ako jednotka. Že by za to mohla výmena režisérov? Dvojku totiž nenakrútil nikto menší, než expert na béčko-céčka Jack Sholder (Nočná mora z Elm Street 2, Arachnid, Tajomné zlo, Renegáti, Sám v temnote, Skica smrti 2, Supernova). Nie snáď, že by to pri nízkych kvalitách prvej časti bolo niečo ťažké, ale i tak som rád, že sa to stalo. Jednotka bola dosť hanblivá a pozadu, nemala úplne zlý nápad (džin!), ale ten jednak nebol poriadne využitý a jednak bol samotný džin vybavený veľmi slabým hercom. Na dvojke je prekvapivé, že hoci herec zostal, od prvých sekúnd patrí k tomu najlepšiemu zo snímky. Andrew Divoff je uvoľnený, absurdný, svoju rolu si poriadne užíva. Odporúčam pozrieť si to v pôvodnom znení, kde ešte viac vynikne hercov maniakálny výkon. Ruka v ruke s ním ide tentokrát už o čosi sympatickejšia hlavná hrdinka, ale hlavne poteší, že sa tvorcovia konečne poriadne odviazali a scenár je plný prianí s kurióznymi koncami. Je to samozrejme jedno obrovské béčko, ale oproti suchej jednotke je to relatívna sranda. Tentokrát – po Englundovi, Tedovi Raimim a Tonym Toddovi – béčkarský kasting zastupuje len Tommy „Tiny“ Lister.(8.6.2017)

• - Corey Haim si z legrace zahrál maskovaného lupiče v muzeu. Není uveden ani v titulcích. (Fenk)