Když je přepadena Attilova rodná vesnice a jeho otec i babička jsou zavražděni, podaří se mladému chlapci uniknout a přežít. O několik týdnů později ho najde otcův bratr Rua,, král jednoho z hunských kmenů, který mladého Attilu adoptuje, přesto ho mnozí varují, že se chlapec stane příčinou potíží, protože jeho adopcí se stává nejasným následnictví jeho syna Bleda. Svou cestu za slávou začne Attila setkáním s Galen, věštkyní, která mu vysvětlí hunské legendy a dá mu cíl i směr jeho příštího snažení. Když Attila dospěje, stává se jeho hlavním sokem nevlastní bratr Bled, se kterým zápasí nejen o trůn, ale také o krásnou N'Karu, do které se Attila zamiluje, přestože ji Bled prohlásil za svou. S pomocí Galeny se Attila stává králem, ožení se s N'Karou a zahájí velké tažení ke sjednocení hunských kmenů. Zprávy o Attilových smělých vojenských činech a jeho rostoucí armádě se šíří Římskou říší, kde Placida, matka neúspěšného římského císaře Valentiniana osvobodí z vězení generála Flavia Aetia, protože doufá, že je jediný, kdo by mohl zachránit Řím před rostoucí hrozbou Attilovy válečné síly. Aetius uznává Attilovy schopnosti válečníka a vůdce. Věří, že jediný způsob, jak zabránit Attilovi v napadení Říma, je najít společného nepřítele, proti kterému by se spojili. Vytvoří alianci založenou na vzájemném respektu, jejich přátelství však nedokáže přemoci politické rozpory a nepřátelství. (oficiální text distributora)

marlon odpad!

"Za málo peňazí málo muziky"! V prípade historických veľkofilmov bolí táto holá skutočnosť najviac! Aký to má potom zmysel púšťať sa do niečoho podobného? Do niečoho, čo vyvoláva opovrhnutie a hnev? Hunské hordy vyzerajúce ako húf splašených sedliakov, rímske légie o sile maximálne dvoch kohort, ktorých neschopní a zbabelí príslušníci sú vopred odsúdení do role baranov idúcich na porážku, rekonštrukcia bitek i ťažení tak na úrovní filmového praveku! Hanba! ()

jitrnic

Nechápu tak nízké hodnocení, je to podle mě velmi nadprůměrný historický snímek, naopak co to rozhodně není, to je bezduchý velkovýpravný spektákl ve stylu Scottova Gladiátora. Narozzdíl od něj a jemu podobných filmů tu najdeme prokreslené a věrohodné charaktery (Attilu trochu zastiňuje Flavius Aetius ve skvělém podání Powerse Boothe),trochu zbytečná mi tam přišla pouze postava NKary, hlavně kvůli její vizáži manekýnky, navíc jsou zde skvěle popsány praktiky boje o moc. ()

TeeAge

Slušné televízne spracovanie legendárneho hunského kráľa Attilu. Gerard Butler je úplne super, no problém spočíva v americkej produkcii a historických nepresnostiach. Napriek tomu som sa slušne bavil, dokonca čakal, čo nám američania naservírujú v ďaľšej a ďaľšej scéne :) Táto téma túži po veľkofilmovom spracovaní! ()

Martin741

Tak trochu historie neuskodi, a tento film je o pade Imperia Romana A O VPADE HUNOV NA CELE S ATTILOM DO EUROPY. Tentokrat konkretne Attila v podani G. Butlera. So spracovanim som spokojny, rovnako aj reziou Lowry-ho. A Riman Flavius Aetius /396 - 454/ v podani vyborneho Powers Boothe -a len tak srsal charizmou. Vyborny a mrazivy zaroven bol Aetiov koniec. 80 % ()

Djkoma

Slabě průměrný historický film o jednom velkém vojevldci. Od začátku dokonce z filmu čiší jeho televizní pojetí, které je velmi naškodu. Žádná krásná scéna obrovské armády, místo toho malé potulné armády na jedné straně krásných a upravených Římanů a na straně druhé Attilovi muži v rukou sekyry a oblečení jak bezdomovci. Kdyby to nevypadalo zas tak levně dalo by se to rozdýchat. Attilova vyvolenná ve mě aspon vzbudila pochopení nad důvody Attilova konání(ale v mnohem menším měřítku než on učinil :)). Celkově se tento televizní historický (stěží) epos dá sledovat, tak aby neunudil. ()

• Ve skutečnosti není jisté, jestli byl Attila (Gerard Butler) otráven svou novomanželkou a nebo zda zemřel na udušení následkem prudkého krvácení z nosu ve spánku. Historici se spíše přiklání k udušení. (ajaxx)
  • Odevy Rimanov vo filme sú typické pre ranú ríšu a nosili sa až do konca 2. storočia n. l. V polovici 5. storočia n. l. Rimania nosili matné a hrubé oblečenie. (Arsenal83)