Attila (TV film)

Pád Rímskej ríše

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný

USA / Litva, 2001, 3x59 min

• giovanni3

Na to jak dlouho tento film trval a jak skvělé měl téma, tak jsme se povětšinou nudil. Od takového vojevůdce a od tak silného expanzivního národa jsem ve filmu čekal více (= více boje) a ne pár zničených vesnic a ve finále 2 střety a kde nic tu nic. Celý film se spíše zaměřoval na Attilovi vztahy s bratrem, jeho ženami a Římským vojevůdcem jak na něco jiného a toto když se řeší skoro 3 hodiny tak to prostě nudí. 2z5(30.4.2012)

• marlon

"Za málo peňazí málo muziky"! V prípade historických veľkofilmov bolí táto holá skutočnosť najviac! Aký to má potom zmysel púšťať sa do niečoho podobného? Do niečoho, čo vyvoláva opovrhnutie a hnev? Hunské hordy vyzerajúce ako húf splašených sedliakov, rímske légie o sile maximálne dvoch kohort, ktorých neschopní a zbabelí príslušníci sú vopred odsúdení do role baranov idúcich na porážku, rekonštrukcia bitek i ťažení tak na úrovní filmového praveku! Hanba!(19.1.2009)

• helrohir

Som síce fanúšik historických filmov, ale tento ma takmer absolútne nezaujal. V prvom rade musím povedať, že Gerard Butler sa na úlohu hunského bojovníka absolútne nehodí, pretože Atilla bol v podstate mongoloid. Ďalším nedostakom je slabá výprava (aj keď čo čakať od TV filmu), nezaujali ma ani bojové scény, plus spomeniem ešte plno historických nepresností, a to nielen ohľadom kostýmov, vybavenia atď, ale aj samotná glorifikácia Atillu, ktorý bol inak len obyčajný barbar bez štipky zľutovania.(14.3.2013)

Tak trochu historie neuskodi, a tento film je o pade Imperia Romana A O VPADE HUNOV NA CELE S ATTILOM DO EUROPY. Tentokrat konkretne Attila v podani G. Butlera. So spracovanim som spokojny, rovnako aj reziou Lowry-ho. A Riman Flavius Aetius /396 - 454/ v podani vyborneho Powers Boothe -a len tak srsal charizmou. Vyborny a mrazivy zaroven bol Aetiov koniec. 80 %(29.3.2013)

Překvapivě dobře fungující směska nesentimentální brutality (trestání poražených nepřátel podle množství krve na jejich zbraních je pěkný a možná i originální detail) a poněkud operetních osobních vztahů. Škoda zbytečně a nenápaditě použitých fantasy motivů, naopak Powers Boothe jako Flavius Aetius je na jedničku s hvězdičkou.(17.7.2003)

• - Atilla (Gerard Butler) nezabil svojho brata v súboji deň po domnelej korunovácii a ani sa nestal kráľom po bratovej smrti. Pravda je taká, že v roku 434, po smrti strýka kráľa Roasa, sa stali obaja bratia, Atilla i Bleda, kráľmi. (beso74)

• - Aetius (Powers Boothe) vo filme vraví cisárovi, že vezme 3. légiu severne od Gálie. Na štandardách tejto légie je však latinskými číslicami napísané XX. légia. (beso74)

• - Byzantský cisár Theodosius II. (Tim Curry) už v čase, keď bol Attila (Gerard Butler) otrávený, nežil. Zomrel v roku 450. (beso74)