Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiální text distributora)

Maq

Almodóvar je zřejmě právem oblíbený a respektovaný. I toto je takový pěkný film, plný zajímavých postav, dialogů a událostí… --- A teď pro změnu zkusme vidět pouze kostru příběhu: Matka ztratí dítě. Vydá se na cestu. Potká lidi, sblíží se s nimi, a někteří se zapletou s drogami a prostitucí tak vhodně, že umřou. Matka tak získá nové dítě. Opona. --- Jestli to náhodou není recept na úspěch. Něco tisíckrát profláknutého se vezme jako základ a navlečou se na to módní kostýmy. Například silikonové. ()

major.warren

Nádherné vyjádření obdivu a lásky Všem ženám bez rozdílu. Pedro Almodóvar a jeho kultovní film. Geniální nápad, výstřední postavy, propletené osudy, absurdní pointa, životní paradoxy, vše tradičně barevně sehrané, skvěle zahrané (Penélope Cruz a Cecilia Roth jsou na Oscara), doplněné krásnou hudbou Alberta Iglesiase. Hluboké drama a silný zážitek. ()

ja.rebel

Příběh matky, která pro své dítě podstoupila a obětovala v podstatě vše. Opustila muže, aby malého Estebana uchránila pravdy i negativních vlivů jeho otce. Opustila celý svůj dosavadní život, aby začala jinde a od začátku. Esteban se s otcem nikdy nesetkal. Přesto právě jemu patřily poslední řádky deníku, který si celý život psal. A tak jeho matku čeká ještě jedna oběť. Možná ta největší. Znovu najít jeho otce, aby mu mohla říct, že jejich syn zemřel. Opravdu silný příběh a úžasně přesvědčivé herecké výkony. ()

Skip

Hluboce lidský film. Pro mne zatím nejlepší film, jaký Pedro Almodóvar natočil. Chce to opravdu otevřít srdce a odhodit veškeré předsudky, aby si člověk toto dílo vychutnal. A pokud to dokáže, Pedro se mu odvděčí. ()

L_O_U_S

Filmy tohoto charakteru mi celkem nic neříkají a vytvářejí ve mně povrchní dojem, že Španělé jsou národem transsexuálů, úchylů, feťáků a různých podivínů. (205.) ()

Vědma

Shodou náhod jsem minulý týden viděla film Vše o Evě. Proto dávám pět hvězdiček, za tu poctu tomuto skvělému filmu. Trošku to bylo místy citově vyděračské, ale nemohla jsem si pomoci, slzy mi tekly samy. Viděla jsem od Almodóvara zatím jenom Volver, kterým jsem byla nadšená. Tohle se mi líbilo ještě víc. Líbí se mi ten typ jeho hrdinek. Ženy, které se brodí bahnem, ale zůstávají samy čisté. Takové opravdové madony. ()

Dont

Moje další setkání s Almodóvarem, a tentokrát dokonce snímek, který mnozí označují za jeho vrcholné dílo. A já se k nim přidávám, společně s Kůží, kterou nosím, se mi tohle ze všech jeho filmů zatím líbilo nejvíc. Herecký koncert všech žen, v hlavní roli Manuely fantastická Cecilia Roth, jako hvězda divadelních prken Huma charismatická Marisa Paredes a krásná Penelope Cruz v roli spanilé Rosy. Tenhle film vytrvale útočí na city, ale dělá to velmi dobře. Těžko se při jeho sledování lze ubránit dojetí. ()

Aleee89

Moje čtvrté setkání s Almodóvarem a opět jsem spokojená. Almodóvar na mě působí jasně evropsky, což myslím pozitivně. Je fajn vidět jednou za čas tak syrový film, takový kontrast k mainstreamu. Vše o mé matce mě celkem zasáhlo, on je to především ženský film o ženách, je až s podivem, jak jim Pedro rozumí. Postavy byly prapodivné, přesto jsem si k nim vcelku lehce našla cestu. A pocta mimo jiné mé milované Bette Davis? Body pro Almodóvara! Barevnost, teatrálnost, ale k tomu pravdivost a opravdovost, to je Vše o mé matce. ()

d-fens

ocenenia : Oscar 2000 - Najlepší zahraničný film ◘◘◘◘ European Film Awards 1999 - Najlepší film ◘◘◘◘ BAFTA 1999 - Najlepší cudzojazyčný film ◘◘◘◘ MFF Cannes 1999 - Najlepšia réžia (Pedro Almodóvar) ()

maverick10

Tenhle namet je mi cizi. Chapu vsechny ty ódy, avsak nikterak me tohle dilo neoslovilo. Bohuzel, tyhle vzneseny telenovely, me nic nerikaji. Ovsem obrazek o Almodovarovi mi to nikterak nezkazilo, jen se mi netrefil do noty. Je to asi jako kdyz zpivate na koncerte s Karlem Gottem a kazdy zpivate v jine tonine. ()

berusche

Ano, to je jedna z veci, ktere Almodovar umi - narvat do deje maximum a take z nej maximum predat a to v rekordnim case. O emocich netreba jiz mluvit, stejne tak o jeho predstavach o orientacich, praktikach, smrti a nemocech. A i kdyz povazuji cely film za dokonaly, rusily mi uzasny pozitek vykony hercu, ktere v nekterych okamzicich stoji za starou backoru (synacek se skutecne nevyvedl a maminka je misty pateticka, stejne tak pochybuji o kvalitach te nejkvalitnejsi)! ()

easaque

pro mě jeden z nejlepších filmů od Almodóvara. Typický styl pro režiséra je tu zdůrazněn silným příběhem a hereckými výkony v hlavních rolích. [ PŘÍBĚH: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

honajz2

Tak je to asi jasné - Almodóvar není pro mě. A i když dokážu pochopit, že z toho někdo bude mít hodně silný zážitek, zdejší dost vysoké hodnocení mě i tak dost udivuje. Nezlobte se na mě, ale mě celý ten příběh přišel vycucaný z prstu, s nedůvěryhodnými postavami (vlastně už jen počáteční vykreslení vztahu mezi matkou a synem mě mělo varovat, jelikož bylo až podivně intimní (ale k žádnému incestu nedošlo) a chvíli jsem si dokonce myslel, že to není její syn, ale její manžel) a telenovelovým laděním, do kterého jenom Almodóvar přidal své oblíbené transvestity. Kdyby to nebylo tak skvěle natočené a zahrané, tak bych se ani nebál to jako telenovelu natvrdo označit, protože to chování postav a všechny ty neuvěřitelné zvraty... to fakt bylo jako z nějakého Divokého anděla nebo Esmeraldy. A jestli to fakt měla být pocta všem ženám, matkám a mužům, kteří jsou ženami (tak se to v závěru opravdu píše), tak se to Almodóvarovi už teprve nepovedlo, protože s tak telenovelovými postavami to tak prostě nevyzní, tedy u těch žen a matek. U těch transvestitů ale taky ne, jelikož tu jsou vykreslování hlavně jako prostituti/prostitutky. Někteří i s drogovou minulostí, ale hned jak se tu objeví, mají až nerealisticky srdce ze zlata. Ta forma je ale fakt dokonalá, to musím uznat, navíc je tu i spoustu promyšlených záběrů, ale k čemu to, když scénář stojí za prd a když vedení příběhu je tak zoufale telenovelové, že to začne být celkem rychle dost nudné. To ani dokonalá forma opravdu nezachrání. Pardon, omlouvám se všem, kteří tenhle film milují, ale mě minul obrovským obloukem. Btw, stejně jako u Špatné výchovy mě tu dost vytáčely i ty rádoby chytré věty a úvahy... Lepší 2* ()

Aljak

Nie som kurva, mám len skurvený život... Celkom výstižná veta z úst hlavnej hrdinky Manuely. Ale narozdiel od tých novších Almodóvarových filmov mi tu chýbalo viacej tej typickej retrospektívy a tajomnosti. Toto sa v podstate odohrávalo úplne priamočiaro a napriek niekoľkým zlomom v deji to nebola až taká dráma ako by som očakával. Veľa ľudí považuje Todo sobre mi madre za Almodóvarov vrchol, a preto som trošku prekvapený, že ma to až tak neoslovilo. Ale aby to nevyznelo zle, tak určite sa nedá povedať, že by to bolo nejaké podpriemerné - len v porovnaní s ostatnými filmami od tohto španielskeho majstra mi to prišlo trošku ťažkopádne. Niečo tomu akosi chýbalo... ()

Martin741

Almodovar ako reziser je podla mna precenovany. Nic proti jeho reziserskej orientacii, ale na Bergmana, Felliniho alebo Tarkovskeho nema, a nech sa podobnymi zvachancami o transsexualoch snazi kolko chce, nejde mu to. Scenar je tak trochu kontroverzny, zeby si tym Almodovar ventiloval osobne problemy? Pribeh nudny, dialogy taktiez a ani ucast mojej milovanej Penelope Cruz nezachrani film od 40 % ()

Hees

V spleti Almodovarových filmov, ktoré som videl je tento ako keby najlepším príkladom jeho tvorby. Cecilia Roth sa ako keby učí hrať na začiatku filmu hrá zle a ku koncu jej to už ide z bravúrou (myslím jej reálny herecký výkon vo filme). Iné Almodovarové filmy ma oveľa viac zaujali. Tento film je ako keby rozložený a škodí mu epizódnosť. Najzaujímavejší je začiatok, kde vidíme "nadštandardný" vzťah syna a matky. Ten vzťah je bohužiaľ len začiatkom príbehu a nie je to rozvinuté ďalej. Ďalej som si u Almodovara zvykol na nejakú nezobrazenú dosť dôležitú scénu, ktorú herci len povedia, že sa stala. Tu tá scéna nie je. Tým sa nesnažím povedať, že by to vadilo. Príbeh je pre mňa nezaujímavý a je mi úplne jedno, že v ňom vystupujú spoločnosťou menej pochopený ľudia. Netradičný príbeh neznamená až tak kvalitný príbeh. Nechcem tomu moc naložiť len som vysvetlil prečo ma to tak nechytilo, ako napríklad jeho iné filmy. Todo sobre mi madre nie je nudný film, ale škodí mu rozvrhnutie deja, ktorý je menej ucelený a príbeh nedosahuje kvalít jeho iných filmov. Páčilo sa mi cestovanie z mesta do mesta, ktoré predstavuje určitú symboliku začiatku niečoho nového. ()

Elyssea

Poprvé jsem se setkala s Almodóvarem. Vše o mé matce jsem sledovala na třikrát v hodinách španělštiny. A nedopadlo to vůbec špatně. Můj prvotní šok (prostituky - transvestiti) rychle opadnul i překvapení z toho, že Almod´var nechal zemřít vlastně takového uvaděče do filmu. Vše o mé matce je docela drsný film. Doporučuji dívat se bez spolužáků (vyhnete se dementním poznámkám typu: "To brečí, nebo se směje?" poté, co Manuela vypráví o smrti svého syna matce Rosy...). Ovšem neztrácí nic ze své síly. Občas si člověk promítne v hlavě: "Bože, co to vlastně sleduju?" ale Almodovar vás nepustí. Vynikající hudba, která rozhodně stojí za to, vynikající herci a silný, poutavý příběh vás donutí přemýšlet. ()

exitak

Transvestiti, transsexualové, prostitutky, feťáci a mezi tuto sortu je zasazen dojemný příběh dvou sester, dvou dětí a jednoho z nich... No Almodovara fakt nedávám. ()

tomtomtoma

Přepsáno v dubnu 2020. Film Vše o mé matce je bolestivým vyrovnáváním se svobodné matky se ztrátou svého jediného potomka. Pedro Almodóvar zručně pracuje s vypětím emocí za pomoci španělského temperamentu a čarování telenovely, krutosti osudového cynismu a extrémní výstředností, ta sama je odrazem autorova vnitřního světa, posetého lánem jizev života. Přibližuje se až k základu niterného traumatu, vnímá tu nenápadnou, ale o to více neúprosnou sadomasochistickou příchuť vztahů, všímá si též předsudků a tápání krajinou úzkosti. Křehká, zranitelná a bouřící intimita, strach z osamělosti a potřeba naplnění. Pedro Almodóvar si nedokáže odpustit tu expresivní extravaganci, září barvou jižního větru, proniká až do středu niterné bolesti, Freud má ve filmovém příběhu rozkošné příklady k výuce psychoanalýzy.. Ústředním bodem zájmu je Manuela (dobrá Cecilia Roth), zdravotní sestra v brutální zlomyslnosti životního osudu. Hrátky osudu dosahují až rozměrů antické tragédie, vysvobozením je pouze obětavost a opětovné naplnění vnitřního světa. Významnou postavou je Rosa (zajímavá Penélope Cruz), řádová sestra a romanticky naivní sociální pomocnice padlých lidských nadějí. Příčiny a následky mají drsný smysl pro černý humor. Výraznou postavou příběhu je Agrado (příjemná Antonia San Juan), sexuálně prodejný transvestita. Emočně výstřednější forma osobní identifikace v nepřehledné změti života, světa a touhy. Důležitou postavou je Huma Rojo (pozoruhodná Marisa Paredes), herečka v okamžiku překvapení z nového životního střetu. Strach z osamělosti zdárně obelhává i sebe samotného, intimní potřeba se křečovitě drží dosavadního pocitu naplnění. Z dalších rolí: divoká, zmatená a vzpurná Humina partnerka milostná i herecká Nina (Candela Peña), Manuelin milovaný synáček Esteban (Eloy Azorín), Manuelin bývalý muž a věčně nezodpovědně laškující transsexuál Lola alias Esteban (Toni Cantó), čilá padělatelka obrazů a Rosina bigotně maloměšťácká matka (Rosa Maria Sardà), Rosin již duchem nepřítomný tatíček (Fernando Fernán Gómez), či herec divadelního představení Tramvaj do stanice Touha Mario (Carlos Lozano), Film Vše o mé matce má politicky korektní transgenderový rozměr a za ten se tleská již z potřeby důkazu uvědomělosti, ale i přes to své zvrhle výstřední nabarvení jde o ojedinělé zachycení niterného traumatu životní ztráty, navíc výstřednost je Pedrovou úzkostí. Pozoruhodný filmový prožitek. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar