Kulový blesk

TV spot

johnajz

Film má všechny náležitosti výborné komedie, ale přesto není výbornou komedií. Nedrží totiž pohromadě. Nejsou v něm postavy, s nimiž by se divák mohl identifikovat, poněvadž o každém charakteru toho víme žalostně málo. Gagy sice přicházejí, leč spíše než coby organická součást filmu působí izolovaně, někdy až na sílu do snímku vtlačené. Narozdíl od pozdějších komedií SS se zde vyskytují i scény zbytečně zdlouhavé a hluchá místa. O to smutnější je potom skutečnost, že i přes uvedené nedostatky patří Kulový blesk stále mezi výkvět československé kinematografie té doby. ()

kokofek

Nesmrtelné hlášky,které se dostaly do podvědomí většiny lidí a jsou tudíž nesmrtelné.Humor ,který mě stále dokola pobaví a nikdy se neomrzí. ()

PTuranyi

Klasická česká komédia uťahujúca si z problémov v ČSSR. Kopec známych hlášok, ale až taká smiešna mi nepripadala. ()

mnaucz

Prý jde o nejméně navštěvovaný snímek dvojice S+S a také o nejoblíbenější film autorů. Chápu, že tento film nemusí kdekoho osloviti, ale myslím, že i poletech má tento film co říci. Z hlediska scénáře se mi líbí asi nejvíce. Nemluvě o Herci s velkým H, to jest Rudolf Hrušínský v hlavní roli. Jak říkal Zdeněk Svěrák: "Ten toho Radostu přesně pochopil"! Je to pravda pravdoucí. ()

os10

Jedinou zápornou věcí shledávám fakt, že sem tento legendární film dlouho neviděl a chtěl bych to co nejdřív napravit. Po všech stránkách výborná komedie, no doubt. ()

matracak42

Totální STĚHOVAČKA ! Lidé různí a žádný standart - snad jen na pultech prodejen danné doby. Brazilská káva mě vždy potěší. Pavouk dvanáctisměnky na legální bázi Vás nepřivede nikterak do šílenosti. Hnusota šedivosti byť film je barevný nedokázala překonat herecký výkon babičky paní Jechové. Kulový blesk je přítulný a poslušný. Podpis minulého režimu potlačen, ale hořkost věčná - jsem ješte poznamenaná generace ()

milada008

Výborná komedie natočená ve stylu divadla největšího Čecha Járy Cimrmana. Vtipné dialogy, žádné hluché místo. Jsem přesvědčen, že filmové hlášky v tomto díle nikdy nezapadnou a budou si je vypravovat ještě děti našich dětí. Tedy doufám. … mistře, vy zase zlobíte… ()

panic25

jedna z nejlepších českých komediií, o velkém stěhování, skvělými hláškami, neskutečnými postavami prostě při tomuto filmu se nenudíte ani minutu ()

Lukas0801

"Panstvo, nerozmysleli jste si to někdo s tím šálkem dobré brazilské kávy?" :-) "Ale Máňa říkala že to není směroplatný" - "Tak kde jste Máňo. Tak se nám ukažte paní doktorko. - Nejsem doktorka. Uklízím na OPBH" - "Já myslel, že jste doktorka práv, když tak dobře znáte význam slova směroplatné" :-)))) Nezapomenutelné, jedinečné, dokonalé :-) P.S. a určitě směroplatné :-)) ()

Montana

"Promiňte, panstvo, nemáte někdo zájem o dobrou brazilskou kávu?" Jeden z mých nejlepších českých filmů (a to nejen protože se jeden z hlavních hrdinů jmenuje stejně jako já ;). Pohlazení po duši, humor, který je nejbližší mému srdci, úžasně vypracované dialogy a načasované hlášky... "To je ale pěkná půdička, tohle jsem nečekala... ta se vám povedla... to budu spokojená... tady se mi to bude věšet..." :) ()

rigidite

Já nevim, že se dneska už netočí tak prímové komedie. Opět česká klasika, která baví už od samého začátku. Od té doby, co jsem tento film viděla, piji výhradně brazilskou kávu a kolikrát se musím ujistit v pravidlech, zda slovo směroplatný ("ale Máňa říkala, že to neni směroplatný") vůbec existuje. ()

Tomulka

Další geniální filmové dílo českosloveské kinematografie. Vynikající herci, geniální zápletka a dokonalá režie. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám