Kulový blesk

TV spot

Luswani

Skvělý film. Chválím vynikající scénář a dramaturgii, dále herecké výkony (Hrušinský toho ambiciozního a přísného doktora Radostu zahrál výborně a naprosto přesvědčivě) a dialogy. Jo a abych nezapomněl, velmi mě zaujala netradiční hudba, která se na první pohled ke komedii vůbec nehodí, ale tomuto filmu dodává zvláštní atmosféru. Vlastně celý tento film se pohybuje na hranici mezi komedií a něčím zvláštně posmutnělým. Viděl jsem Kulový blesk podruhé a musím ještě jednou vyzdvihnout opravdu excelentní scénář, troufnu si říct, že je to jeden z nejpropracovanějších a nejdokonalejších scénářů k českému filmu, jaký jsem kdy viděl. 94% ()

v3s

Neomrzí ani na podesáté (skromně odhaduji). Dali jsme si ho jako motivaci na naše stěhování a myslím, že nás to pěkně nakoplo :) ()

Veres

„Pan Bílek musí zemřít v novém bytě, jinak je dvanáctisměna neplatná, jinak to nevidim...” Největší akce v dějinách stěhování je ochutnávkou pravého svěrákovského (Láďa Smoljak promine, není na něj zapomenuto a ve filmu je skvělý) humoru. Snímek přináší jemný, laskavý a zároveň místy velmi černý a sarkastický humor, tak jak jej od dvojice Smoljak-Svěrák známe. Smích vás neopustí od začátku do konce. ()

Prubner

Spolu s Na samotě u lesa asi nejslabší film dvojice Svěrák - Smoljak. Přijde mi, že S+S jsou nejlepší, když chtějí pouze nezávazně bavit a ne za každou cenu vyjadřovat nějaké poselství nebo "nastavovat zrcadlo" tehdejší době. Protože filmy, v nichž se snaží cosi závažného sdělovat, jsou o poznání nudnější a o mnoho méně zábavné. ()

sharka.68

Brazilskou kávou jsem si poprskala triko, když jsem včera po delší době viděla Knotka(Abrhám) po návratu ze sklepa, kde přerovnával uhlí...nikdy jsem se v tenhle moment nesmála a včera mne to dostalo...a pravidelně mne rozsekává paní Jechová - Směroplatná, když říká - to je pěkná půdička, tady se mi to bude věšet....a já ji vidím s tou smyčkou,jak ji hází přes trám....a nebo to probuzení operního pěvce na chodníku v zeleni a s andělem a hřbitovní dámou s konví.... klakson, co způsobí srážku cyklisty a další černé dámy...když s ním "spojka" plaší veverku....díky pane doktore Radosto,za tuhle dvanáctisměnu, bez ní by to nebylo ono.... ()

megajalec

Výborní herci, zaujímavý nápad, hlášky, chýba tomu však spád, niekedy ponúka príliš dlhé zábery "o ničom". Tiež ten nápad so sťahovaním si žiadalo trošku dotiahnuť a vycibriť a podať zaujímavejšie, príťažlivejšie. Takto som bol trochu stratený, kto kam ide, má ísť, prečo. Z plejády zaujímavých postáv sa mi najviac páčil Smoljak a jeho hlášky, výborný bol aj Hrušinský. ()

Vault_13

V tomhle filmu se každý stěhuje a nikdo nemá chuť na výbornou brazilskou kávu. Pohybují se ale na legální bázi. ()

Kindernay

Tak tenhle film mě docela zklamal, myslel jsem si že to bude větší sranda, ale nic moc, líbila se mě tam snad jen postava Smojlaka, hlavně ta scénka s tím vláčkem, ale jinak mě ten film přišel spíš takovej depresivní. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám