Kulový blesk

TV spot

Aussigman

Zcela geniální v každém ohledu. Nejkrásnější je, že i po tolika zhlédnutích je člověk schopen objevovat další a další drobné scénáristické lahůdky, které se vskutku vyjeví až v několikáté vrstvě. Brilantní! ()

Vodomilec

"Nejhorší na tom všem je, že člověk musí komunikovat s lidmi, se kterými nemá vůbec nic společného." Josef Abrhám jako psycholog Knotek. ()

surprise

Vše bylo řečeno. A tak za sebe vyzdvihnu jen scénu svatby na úřadě s poučením, kdy stát a kdy sedět. Dopadne to jako vždy úplně jinak. Socialistické tíživě šedivé kulisy filmu nepřehlédneš, viz dotaz na funkční auto, ale politika ve filmu není. Proto snad lze i trošku filozofovat a o tom našem byvakování na tomto světě, o tom, jestli se rodina nedusí a o tom, jestli až budu starej, na prahu smrti, se mi bude chtít stěhovat. ()

Chlo0opek

Ahoj byte! Ano, i nás se touhle hláškou loučilo s naším starým bytem, když jsme se stěhovali:). A také to bylo snad mé 1. DVD, které jsem si koupil (a vlastně ani nevím, jestli jsem se na něj vůbec někdy z tohoto nosiče díval, ale stejně jsem rád, že ho mám:). Jinak je to prostě klasika, herci výborní, dialogy také super, no prostě jeden z filmů, na které se vždy rád znovu podívám. ()

Nataniel73

Výnimočne kvalitná a zároveň nostalgická komédia zo zlatej éry československého filmu konca sedemdesiatych rokov. Krásna a podmanivá ústredná hudba ako by ani nezapadala do prostej zápletky sťahovania rodín formou guľového blesku. Zišla sa tu celá plejáda skvelých hercov: Josef Abrhám, Zdeněk Svěrák, Rudolf Hrušínsky, Milada Ježková, či Ladislav Smoljak. O bizarné situácie nie je núdza, rovnako tak o typicky ľudsky riešené problémy, ktoré sa sypú na všetkých zúčastnených. A aby toho nebolo málo, jedna stará pani si sťahovanie rozmyslí a jeden starý pán si dovolí zomrieť v tej najmenej vhodnej chvíli ("Na zadečku měla takovou malou roztomilou pihu"). Výborne premyslené scénky, ktoré si budem pamätať veľmi dlho. Za všetky spomeniem trapas svedka na svadbe, nočný flám v bytovke ("Někteří lidé v noci spí. Paní vraťte mi ty housle anebo na nich alespoň nehrajte."), debata čo spraviť s mŕtvolou, ktorá musí byť presťahovaná ("Přikryjte ho něčím.") a záverečné "zmŕtvychvstanie": "Pane předsedo udělejte se mnou něco. Já ho pořád slyším." 85% aj za to, že tento skvost sa tak ľahko neopozerá. ()

motyka52

Vynikající našláplá sonda do duší a myslí českých lidiček z dílny Svěrák - Smoljak, tentokrát na pozadí "největší akce v dějinách stěhování". Jedna hláška střídá druhou, je to prostě klasika se vším všudy a jsem si naprosto jistý, že je to směroplatný. Máte nějaké argumenty proti? A mohl bych je vidět? ()

skoda120L

Musím říci že tento film je prostě skvělý. Moc se mi líbil hlavně tedy pan Hrušínský hrál doktora Radostu skvěle. Celý film je provázen parádními hláškami a děj je zajímavý. Rozhodně si pět hvězdiček zaslouží. ()

Feacher

Velmi příjemná česká komedie, tak akorát dlouhá, chytře a vtipně napsaná navíc perfektně zahraná. Klasika si zaslouží jedině 5*! ()

J.CTORN

No co si budeme, já osobně vnímám kulový blesk jako nejlepší český film. I když podle nenerdů sledujeme českou komedii, tak samotná komedie má atmosféru tak sigma male jako Tom Shelby. Geniální hudba nás provází melanchonickým filmem o obyčejných věcech v životě lidském, ovšem ve způsobu mimořádném. Rudolf Hrušinský jako naše hlavní alfa si krade společně s Abrahámem film pro sebe. Ale i tak jsou tady ostatní postavy velice fajn. Dokonce ve filmu je tolik vtipných prvků že se na to nedá podívat jen jednou. Má to menší minutáž ale naprosto uspokojující, plnou přehledného děje bez zbytečných zastávek. Možná se budu opakovat ale něčím fenomenálním je soundtrack, který je místy smutný, pak ale i dojemný a zároveň máte chuť vystoupit z balkonu a vidět celý svět který je kolem vás. Takovou sílu má tento soundtrack, však sami poznáte. Každopádně, kdo neviděl kulovej blesk ať se jde zahrabat. 10/10 a kdybych mohl tak 11/10 ()

Peky

Na to, jací herci se zde sešli, je tento snímek jedna velká nuda, která toho s komedií moc společného nemá. Další z řady boomery nadhodnocených filmů na ČSFD. ()

jerisno

Jeden z mých osobních TOP filmů. Z těch českých určitě. Vynikající herecké obsazení, včetně neherců (tradičně skvělá Milada Ježková, ale překvapivě i mistr Karel Kalaš). Jeden z nejlepších scénářů Svěráka a Smoljaka (zde i s pomocí pana Podskalského). Plno legendárních filmových hlášek a dialogů. Navíc vynikající hudba Zdeňka Lukáše, ať už ta filmová, nebo použitá klasická. Kdykoliv někde zaslechnu Mozartova "Dona Giovanniho", okamžitě se mi vybaví tento film. A také hned dostanu chuť na výtečnou brazilskou kávu. Opakovaná sledování tohoto snímku jsou pro mě pravidelným filmovým svátkem, plným pohody, laskavosti a filmového i hereckého umu. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám