Policejní inspektor Trachta je známý nezvyklými vyšetřovacími metodami. Se svým mladým praktikantem Hlaváčkem se chystá rozlousknout záhadu zmizelého továrníka Bierhanzla. Avšak jeho nadřízený svěří případ čerstvě povýšenému vrchnímu inspektorovi Klečkovi. Ten je hned na začátku vyšetřování v Bierhanzlově vile přepaden. Vyjde najevo, že onoho osudného dne se pan továrník vrátil domů s ovázanou tváří a zamkl se v koupelně. Tam pak byl, jak se policisté záhy přesvědčí, ve vaně rozpuštěný a vypuštěný. U vany stojí prázdný demižon kyseliny sírové a na jejím dně uspořádaně leží nerozpustné součásti Bierhanzlova oděvu… Komediální detektivní příběh Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka vychází z jejich starší cimrmanovské divadelní hry Vražda v salónním coupé, tentokrát však bez účasti „génia“. Ladislav Smoljak, který se chopil režie, si pro hlavní role vybral Jiřího Zahajského a Marka Brodského, kteří si s nepředstíranou chutí zahráli v této parodii zašlých detektivních příběhů, plné nečekaných zvratů, přemetů a neuvěřitelných rozuzlení. (Česká televize)

mdouglas

Film s klasickým cimrmanovským humorem, který mám opravdu rád. KACHNY, KACHNY - to je hláška, na kterou si vzpomenu snad vždycky při spatření těchto opeřenců :) 80% ()

RajAthen

Osvědčená squadra tvůrců a více než osvědčený humor, který je humorem vždy a za každých okolností, aneb kachny kam se podíváš. Skutečně se mi líbil konec, tak to zkrátka v našich luzích a hájích chodí. ()

koljan

... nepochopitelně nešťastné obsazení hlavních rolí, které potápí docela slušný scénář... mladý Brodský je bohužel nekoukatelný... škoda, Smoljakův jediný režisérský přešlap ()

marek86

Vynikající komedie, která nemůže chybě ve filmotéce všech fandů divadla Járy Cimrmana. Moje hodnocení 9/10. ()

closed.eye

Tak blbej a současně tak moudrej a hluboce pravdivej počin! :-) Ráda bych napsala víc, ale žene se sem Vilma, chce mi sebrat tužku...! ()

dessa

Už jen za hlášky, které vyloženě zlidověly, si film zaslouží hvězdičkové maximum. (Např. Hledej, Šmudlo.) Třešničkou na dortu je Srstka a jeho "Kachny". Mnoho vynikajících herců ve vynikajícím, byť svérázném humoru DJC. ()

Trauma

Nejsem sice vůbec fanoušek Smoljaka a Svěráka, ale tohle je film s velkým F. Na to se můžu dívat každoročně a nikdy se to neohraje přestože hlášky z něj zlidověly. ()

Ceberus

Na to, v jaké oblibě mám cimrmanovské divadelní hry a zvlášť pak referáty předcházející každé hře, tak mě tento film celkem zklamal. Cimrmani mají obvykle takový jemný humor, ale tady se mi zdál až příliš vlažný. ()

kratina

Chtěl jsem napsat dlouhý a oslavný komentář, ale nemám čím. Vilma mi vzala tužku! Schovala si ji do výstřihu a řekla mi: "Hledej, šmudlo!" Takže jistě pochopíte, že místo psaní komentáře jsem se pak celé odpoledne věnoval hledání té tužky... ()

Nocturno culto

Svěrák se Smoljakem opět ukázali v čem je jejich síla, v inteligentním humoru a osobitě svérázných postavách ..Zatýkací kuf byl dobrá policejní vymoženost ale tahat bych se s ním nechtěl :) ()

mirra66

Osobně to mám s českými filmy složitější, některé vyloženě nesnáším, některým se cíleně vyhýbám a některé vyloženě miluji. Rozpuštěný a vypuštěný patří k těm, které vyloženě miluji a když jej občas v televizi dávají (což bývá maximálně 20x do roka), tak se podívám. Není to lehká komedie, jak se zdá, ale spíše se jedná o těžkou filozofii života, když toho důkazem je myšlenka inspektora Trachty: "Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí..". Co se týče hodnocení, tak nemohu jinak, než přidělit 85%. ()

Inozuka

Největší palba je určitě návštěva sanatoria pro duševně choré, ale i ostatní hlášky jsou dost povedené ... kauza Franta Jetel, nenažraný inspektor Klečka, vyšetřování ve vykřičeném domě, Oulík atd. Prostě klasika nad klasiky. ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel