Polibek

• Kanada

Kiss, The

Horor

Kanada / USA, 1988, 101 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,869,148Tržby Celosvetovo $-(2.10.2009)

Dobrý horor! Aj keď dosť predvídateľný, bolo mi jasné, ako to celé dopadne. Vlastne som len čisto podľa názvu čakal nejakú upírinu a napokon sa z toho vykľula čarodejnica a voodoo. Malo to atmosféru, bolo to napínavé a musím pochváliť aj výber hlavnej záporáčky. Akurát záver sa mi zdal trocha naťahovaný, ale to vôbec neznamená, že ma nebavil. Určite si to ešte niekedy pozriem znova. (A mimochodom nechápem, prečo v hororoch z rodinného prostredia, ako aj napr. Ruka na kolíske alebo Orphan, musia byť ženy tie inteligentné, čo vždy odhalia zabijaka, a muži len naivní neveriaci idioti).(25.9.2010)

Kategorie "zakázaná VHS klasika dětství". Hodnocení těžce neobjektivní.(1.5.2017)

Méně známý ale povedený a v mnoha případech drsný horor o čarodějnici skryté v těle krásné ženy, která originálními způsoby likviduje všechny, kdo jí stojí v cestě.(30.5.2012)

• GigaPudding

Snad první film, u kterýho jsem vážně uvažovala, že to prostě vypnu, protože to byla neuvěřitelná nuda a to podotýkám, že jsem přežila i Bennyho video :). Je to prostě normální slasher, akorát s okultní tématikou, která je ale tak strašně nevyužitá a zabitá vatou, že to prostě člověk jen tak nevidí. Nevadí mi že je to strašně levný, dokonce se mi líbilo to napodobování carpenterovy hudby a divně televizně kanadští herci byli ve skutečnosti příjemně oldschool melroseplacovatí, ale ten děj byl tak šíleně o ničem, zdlouhavej a nudnej, že o jedné hvězdičce jsem nepochybovala už v půlce a bazénový závěr jsem doslova protrpěla, i když by z něj příznivci stargatu určitě byli u vytržení :).(21.6.2013)

Slabší kousek s nižších poliček videopůjčoven. Ale Joanně Pacula záporná voodoo kněžka hodně sedla. Jinak je film, kromě dobře natočené scény s utrženou nohou, zajímavý hlavně tím, že se v něm objeví hned dva (a možná dokonce tři) herci českého původu. 2.5*(23.6.2016)

Vcelku kvalitný osemdesiatkový horor na tému čarodejníctva a čiernej mágie, v ktorom zápornú úlohu dobre stvárnila vtedy ešte nie príliš známa poľská herečka Joanna Pacula. Vo filme je dostatok akcie a zručne natočených gore scén (zapôsobí najmä úvodná scéna havárie). Je to v podstate typický demonický horor, ktorý má "povinný" predpríbeh (odohráva sa v Afrike), sčasti vysvetľujúci pôvod zla a naznačujúci nebezpečenstvo, aj postavu kňaza, ktorý je v tomto filme skôr štatistom. Scenár je asi najväčšou slabinou, lebo obsahuje zopár nedomyslených vecí. Napríklad tínedžerka Amy (M. Salenger) sa v úvode na omši v kostole demonštratívne vzdáva Satana, čo v príbehu prakticky nehrá žiadnu rolu, vzápätí ju totiž teta Brenda (M. Kuzyk) zasväcuje do tajov sexu a rozpráva historku, ako si jej priateľ navliekol fosforový prezervatív, ktorý v noci svietil. Všetko zlé je však na niečo dobré, preto aj diery v scenári spôsobili , že nakoniec zostalo veľa nedopovedaného, a to je pre filmy pracujúce s tajomstvom najväčšou devízou. Príbeh už smeroval do stratena, ale v koncovke ma opäť uzemnil mrazivou atmosférou, ktorá prerástla do prudkej záverečnej akcie.(2.1.2012)

Na väčšine hororoch staršieho dáta ( aj keď ide o podradnejšie béčkové pokusy ), je stále badateľná ich oddanosť žánru. Atmosféra, old school triky a nejaká tá erotic scéna. THE KISS, je presne z takéhoto súdka. Pre mňa prekvapenie, o ktorom som v skutočnosti ani netušil, pričom viacero aspektov ( tak napr. Joanna Pacula je v tomto prípade aj bez monštrózneho make-upu tým pravým zosobnením čarodejnice ) poteší nejedného fanúšika tohto žánru.(6.4.2016)

Z celého filmu si vybavuju jen pár scén, včetně pěkného zabití na eskalátoru. A pokud mi paměť dobře slouží, tak bych mu v době zhlédnutí dal 6/10, tedy lehký nadprůměr.(9.10.2008)

• Rodriguez

Kdyby nebylo tak trapného konce u bazénu, dal bych určitě lepší hodnocení. Jinak průměrný film s průměrnými herci a průměrným dějem. Ať žijí uvřískaní herci! 15%(15.5.2012)

Dobrý béčko o hodné tetě co má na zádech malinké mateřské znaménko. Teta je pohledná a i celkem hodná, jen má bubáka v hlavě a neteř na to musí sama přijít a přesvědčit okolí a hlavně tátu, že ona není ta pravá náhradnice za mrtvou mámu. Ps- jak vytahovali mámu z pod auta bylo dobrý, jen si zapoměla nohu. Eskalátor taky hustý. Pohodový horor s dobrou atmosférou.(21.5.2012)

Český název je Polibek - Kdysi v Kongu byly od sebe odloučeny dvě sestry. Nyní po 25 letech jedna umírá a zůstává po ní dcera Amy, za kterou přijíždí druhá sestra - teta Felice (J.Pacula), přitažlivá topmodelka, která však ovládá černou magii!!! a dost jí používá, takže se začnou dít zvláštní nehody. Povedený je Felicin domácí mazlíček – krvelačná divoká kočka s vizáží Critters. Dobře natočené hororové scény a řádně vygradované finále dělají z tohoto filmu slušný hororový průměr.(27.11.2006)

Opět jedna rodinná podívaná. Tentokrát je v ohrožení teenagerovská dcera, o kterou se po smrti její matky začíná zajímat její tetička čarodějnice, která potřebuje nové tělo. Hlavní hrdinka i tetička jsou celkem kočky, takže je i na co koukat. Plusem je námět, protože moc čarodějnických hororů neznám a napínavé finále, mínusem tuna rodinné nudy a keců a také to, že vraždy jsou celkem light a moc z nich neuvidíme (kromě výtahu). Koukat se na to ale dalo bez problémů.(16.8.2015)

• Mark1983

Když jsem tenhle horor s netradičním hororovým názvem Polibek viděl tenkrát tak mně šálil zrak,když jsem zjistil,že se tento film netváří jako horor ani zdaleka.Nuda,kterou jsem nedokoukal.(18.11.2015)

• omega_SK

Nudné ... trápne ... otravné ... uvrieskané ... proste KONiNA(17.9.2010)