Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

prudas2

kamenujte mě,upalte mě,ale BJJP1 je podle mě jeden z nejlepších českých filmů,vyrůstal sem u něj.Když sem si ho pustil v pozdějším věku,tak mě neurazil,ale zabavil a pobavil,takze za mě 5*. ()

PORTER44

Průměrná komedie nebo spíš Česká kopie Policejní akademie ,občas se objeví docela vtipná scéna ale některé herecké výkony se moc nepovedli a pokusy o vtip působyli trapně.Celý film držel L.Potměšil který docela pobavil a Krainová potěšila oko. ()

Pafykz

Osobně nechápu tak negativní přístup hodnotících. Pro mě tento film znamená jeden ze základů české komediální tvorby, známé a kultovní scény a vtipy jenž pochází právě odsud. Film je to legendární, stejně tak jako jméno major Maisner, Václav. Tudíž já dávám plný počet a kroutím hlavou nad vší tou kritikou. ()

bastard92 odpad!

Odpat moc nedávam ale toto byl strašný film. Stupydní scénář a navíc je to pomsta poldum, za to, že mne tekrát chytli, když jsem byl opily. Jsem jim musel dávat několik tisíců těm buzíkům. ()

burg

S tímhle filmem to máte jako s masturbací - každý na to někdy koukal (to dělal) a kdo tvrdí, že ne, kouká na to (dělá to) pořád. V rámci celé trilogie je to ještě skvost. ()

prasecak_cz odpad!

Policejní "Kameňák". Po shlédnutí mé oči krvácely, bohužel jsem viděl i ostatní díly, které jsou milionkrát horší. ()

RAMSTER007

Tenhle film naprosto miluju.. je to nejspíš tím že na něj koukám od dětství.. výborní herci a hlavně hlášky jsou nezapomenutelné. je mi líto všech kteří tímto filmem opovrhují...)) ()

Monicina

Vtipné a zábavné a trochu streštené. Nie je to žiadna intelektualita, ale pobaví, ak sa chcete odreagovať od každodenných stresov. Vidím tam aj paródiu na to, ako si mnohí myslia, že Amerika je niečo viac a Potměšil to zahral skvele. Páčil sa mi aj Moravec, tá rola mu sadla, aj blbí poručíci. Ďalší, kto ma zaujal bol Ochránek, Hrušínsky najml. a tá nadržaná baba, pani promovaná psychologička Kudláková, ktorá nenormálne išla po Majsnerovi. Ďalší príbeh, nakrútený neskôr, druhá časť bol omnoho slabší a trojka úplný prepadák, to už prehnali. Odhalenie, kto je tajný agent z FBI ma prekvapilo. ()

Maskati

Takovy film u nas urcite chybel a i kdyz to tady vetsina pokrytecky kritizuje,tak byli prilepeny u bedny,kdyz to davali prvne. Dnes uz je to ,pravda, trochu okoukane,ale svoje misto to ma. Mozna tomu rozumějí jen poldove nebo byvalí poldove.Ale to staci! ()

Ozzy89CZ

Prostě v 90. letech kdy fakt frčely Policejní akademie protože se k nám konečně po revoluci dostaly, to byla pecka. Navíc k tomu jsem byl dítě a žral obojí. Ve škole se hlásilo pořád něco z toho filmu. Vidět to dneska jako nový film tak je to tak 1 - 2 hvězdy, ale tohle je nostalgie :) ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil