Hrdinové zanechali původních profesí číšníka a taxikáře a pronajali si prosperující diskotéku Brooklyn. Jejich poklidný život však naruší podvodník Kadlec, který nezapomněl, že to byli právě oni, kdo jej před dvěma lety dostali za mříže. Celou tu dobu myslel jen na pomstu. Dříve drobný podvodníček s pomocí svých kompliců, zetě Bureše a spoluvězně "Inženýra" se napojí na obchod s drogami a zahájí svou pomstu. Michal je zatčen pro znásilnění dívky, kterou v životě neviděl a Tomášovi nedá moc práce zjistit, že za vším je právě Kadlec. Dlouho také Tomáš netuší, že sympatická Ivana, která nastoupila do jejich podniku a do níž se zamiloval, pracuje také jako luxusní prostitutka a do podniku ji nasadil právě Kadlec. (oficiální text distributora)

LooX

Pokus vydělat na relativně dobrém jménu prvního dílu ještě nějakou tu Kčs. Bohužel pokus trapný a unylý. Jedna hvězdička je za dacana Sagyho a ta druhá za to,že je to jeden z posledních ,,celkem normálních" polistopadových Soukupových filmů. ()

Tomi_901

Jedna hviezda za historickú hodnotu filmu. Snímka dobovej kinematografie a predstáv o svete podnikateľov na hranici čiernej ekonomiky. Inak je to samozrejme blbosť. ()

Mr.Hackels

Dejte tomu všichni odpad a pak na to koukejte dál, pokaždé když to běží v televizi. A nezapomeňte rozebrat herecké výkony, scénář, kameru, kostýmy a triky. I na podruhé, napošesté, napostoosmdesátéosmé (a možná víc) mě to celou stopáž bavilo. Vaculík i Tofi jsou výborní. A když si k tomu přidáte geniálního Augustu a Vašuta nemůžete proti tomu říct ani popel. Mimochodem Hryc jako nesympatickej hajzl - trefa castingu. Dál nemám co říct, snad jen: Hele, báby, co čuuuumííííítééééé! ()

Standey

Na to, že byl tento film natočený po revoluci, tak je víc než zajímavý. Je to mnohem lepší než většina porevoluční tvorby, kde herci neskutečně přehrávají apod. ()

UrsusDom

"Báby, co čumíte?" Nesmrtelný herec malých rolí Karel Augusta opět zachraňuje film. Jedna hvězda patří panu Augustovi, druhá tvůrcům jako vděk za to, že nenatočili další pokračování. ()

solver

Že by se to tam míjelo úžasným herectvím pro národní divadlo se říci nedá, ale proboha dát tomu odpad? To znám desítky horších filmů a to takových, že je nedokoukáte. Co jim pak dáte? Tohle mělo švih a Vašuta. ()

chlievik odpad!

hahaha, dobre som sa na tom trápnom filme zasmial... tesne po Revolúcii '89 bolo v móde, aby každý bol "mafiózo" :) každý chcel mať Forda Sierru alebo Escort, nosilo sa to zo zahraničia ako ojazdené, kradnuté, Kriste, tie trapasy, vznikali prvé "masážne salóny", agenti ŠtB privatizovali hotely a reštaurácie, jediný rozdiel s komunizmom bol vtedy ešte len v tom, že sa podpultový tovar dostal na povrch ako legálny. Celé to obdobie bolo o tom, že každý chcel byť "amerikánec", alebo "japončik" :D bol to trapas, a dnes sa mi filmy z toho obdobia javia ako úbohé a smiešne, od začiatku do konca, úbohá angličtina, hudba musela byť samozrejme v angličtine, bejbe, ok, lejde, senk jú, holka v okuliaroch na diskotéke po bozku Tofiho odpadne (pokus o napodobnenie amerických filmov, kde sa smejú z nespoločenských sociek a biflošov), príkladov je plno, o čo sa pokúšali? Mysleli si, že to niekto kúpi v zahraničí? Každopádne to predali aspoň tu, lebo jalový dav na to pekne naivne skočil. Však už len názov toho "nasilu" filmu že... "z Brooklynu". :P Stačí mi pozrieť si 5 minút z posledných scén filmu, a vidím tu slabotu.... ()

Poryv

V jedničce zeťák Bureš hovořící slovenským akcentem šmelí s kradenými vozy. Ve dvojce povýšil a vlastní nevěstinec pro zahraniční klientelu. Dávám z nostalgie k devadesátkám tři hvězdy a naivně doufám v pokračování. Ve trojce by mohl být Bureš premiérem. ()

Qer

Nejsem žádný revoltář a nikdy mě moc nebavilo chodit proti proudu, ale jsem skoro přesvědčen, že hanit Soukupovy filmy je jakýsi trend, který spousta lidí bezmyšlenkovitě přijímá. Druhý díl Kamaráda do deště sice není tak 100% konzistentní jako jeho předchůdce, ale pořád je to nadprůměr v české kinematografii. Za posledních 15 let si nevzpomenu na jediný český film, který by takto šlapal od začátku až po závěrečné titulky. Občas přehnaná naivita nebo nadsázka je poplatná době porevoluční a atmosféru ani tempo zkrátka neztrácí. Mnoho hollywoodských braků má díry ve scénáři jako prase, ale přesto se na ně pějí ódy. Proč? No protože nedokážeme samostatně myslet už ani při hodnocení filmů a spousta našich předních recenzentů jen vlastními slovy přepíše to, co si lidé "myslí" v zahraničí. A pak tu máme čsfd, kde uživatelé často hodnotí filmy pouze na základě hodnocení ostatních uživatelů. Čest všem, kteří to mysleli upřímně. ()

Hombre8

Stejné jako předešlý díl, zajímavější navíc o to, že čas mezitím oponou trhnul. A trhnul pořádně. Tenkrát ještě uměli točit dvojky tak, aby to nebyly sračky. I za to plný počet. ()

Bohdy67

Bohužel tady to byl stejně tak jako v mnohých pokračování výstřel do tmy. Film sází pouze na dvojci hlavních hrdinů, jenž už ale nemají co nabídnout. Z celkem sympatických kloučků jsou teď potemňělejší pražští rádoby podnikatelé vlastnící diskárnu. Příběh s pomstou jako fakt asi ne... Koukat se na to dá, ale do jedničky to má hodně daleko 42% ()

Frood

Nemůžu si pomoct, ale oba Kamarády do deště mám, možná z nostalgie, rád. Já se vždy u těchto filmů bavím a i když je porevoluční dvojka slabší než první díl, ve světle porevolučních pokračování jiných filmu je to pořád vysoký nadprůměr. ()

ToddB

Bylo to strašně frí a kůl voe žvejk žvejk žvejk .... madafaká ....... chceš bony voe ? ...... si betelně zatrsáme voe ..... žvejk žvejk žvejk ...... co dělá Sagvan ? Stále kvoká ? Stále kvoká ? ()

JARDAHONDA

Pokračování úspěšnější jedničky.. Černá krimi komedie, která na 90 léta celkem ujde.. hudba ve filmu potěšila víc a určitě podržela v hodnocení víc než celý film s velmi trapným scénářem. Pan Soukup poslední dobou hodně vrávorá,, závěr = 50 % ()

Choucas

Já po tvrdým, strašlivě řádím, jako tornádo. Tak jenom jednou! Takhle nějak to snad řekl pan Kadlec, a já říkám o tomto filmu - jen jednou. Protože podruhé to už nemá co nabídnout. Ovšem na svou dobu jistojistě hit. ()

Lonelybiker

Slabší pokračování jedničky, ale za hlášku "hele báby, co čumíte !", kterou jsem v mládí taky párkrát použil v úplně stejný situaci, musím dát za 3. A Simoně to hodně sluší ... ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků