Hrdinové zanechali původních profesí číšníka a taxikáře a pronajali si prosperující diskotéku Brooklyn. Jejich poklidný život však naruší podvodník Kadlec, který nezapomněl, že to byli právě oni, kdo jej před dvěma lety dostali za mříže. Celou tu dobu myslel jen na pomstu. Dříve drobný podvodníček s pomocí svých kompliců, zetě Bureše a spoluvězně "Inženýra" se napojí na obchod s drogami a zahájí svou pomstu. Michal je zatčen pro znásilnění dívky, kterou v životě neviděl a Tomášovi nedá moc práce zjistit, že za vším je právě Kadlec. Dlouho také Tomáš netuší, že sympatická Ivana, která nastoupila do jejich podniku a do níž se zamiloval, pracuje také jako luxusní prostitutka a do podniku ji nasadil právě Kadlec. (oficiální text distributora)

bratr_jezek

Snaha navázat na celkem vtipnou komedii tím, co se stalo, když hlavní grázlíky z jedničky pustili nebyl špatný nápad, lae ubylo humoru a někteřým nesedla moc jejich role (Krainová, Vašut). V celku se však podařilo udržet slušný průměr. ()

marcelita

Vždycky jsem ten film měla ráda a vždycky budu.Mám slabost pro tyhlety dva ,,kluky" a pro dobře odvedenou pomstu,která je v tomto podání i vtipná! ()

Loooba

Tak, jak moc se mi líbila jednička, tak se mi nelíbila dvojka. Toto je fakt hodně velká slabota. Navíc dát jednu z hlavních rolí té trapce Krainové? Docela úlet! ()

andydufrsn

Tak co k tomu říci? Stejně trapná podívaná jako díl číslo jedna a opět s jediným účelem – Lukáš a Sagi dohromady! ()

bloks

Nízke hodnotenie tohto filmu je nespravodlivé. Treba sa pozrieť, čo sa dnes točí. Na mnohé filmy v kine sa nedá ani dopozerať. Ako celok zvládnuté, s dobrými hercami. ()

markus186

Kdo pivo pije, muzice platí, vezmou ho do nebe, andelé svatí... Jeď ty dobytku :D Krainová mohla okrem krivých nôh ukázať aj kozy a bolo by to trošku chutnejšie :-P Člověče, já se do ní ještě zamiluju! alebo radšej by som: "Zdrhol jako blechy z přejetýho psa." ()

nickrgwrsz odpad!

Jakoby počátek prozápadní propagandy, která se po roce 1989 dostavila. I propagandu ale lze dělat mistrovsky, toto je místy ubohé. Jednička se mi líbila, je ale škoda, že krom prorežimních snímků, typu Pupendo, Pelíšky, Hořící keř a dalších politických velkofilmů dnešní doby, se toho po revoluci moc nenatočilo. Tento snímek bych mezi výše zmiňované klidně mohl zařadit, ovšem s tím rozdílem, že toto není velkofilm, toto se prostě nepovedlo. Herce, kteří zde hrají mám ale rád a v pohodě si je užiju v nějakých jiných filmech ;-) ()

shakeXL

Hlášky ve filmu (pojď zabijem se, - až někdy jindy, babyyy, co čumíte) a atmosféra dýzy z devadesátých let mě vždycky pobaví. Srandovní Vašut v roli amerického podnikatele - Jes,kontrakt is redy. :D ()

DarthArt odpad!

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let "hrdina mladých" Jaroslav Soukup nepochopil, že jeho éra skončila a že to měl v tichosti zabalit podobně jako třeba Markéta Muchová nebo Jan Cézar. Takže pokud první Kámoš do deště fungoval svýma neónama, který v republice byly akorát na Václaváku a na ulici Příkopy, v druhým díle už zůstala jen ta prázdnota, příšerný herecký výkony (čest výjimkám typu Andrej Hric a Karel Augusta) a tupá imitace "velkého světa". Neóny a fordy escorty se totiž v mezidobí dostaly i na předměstí Jilemnice, honičky mafošů i "mafošů" se rozšířily víc než je zdrávo a coca-colu člověk koupil už i v trafice, takže nezbyl vůbec žádný důvod, proč se dívat na Lukyho/Sagiho, jak si hrajou na Ameriku. Snad jen na nejblbějších diskotékách se tenhle odér ještě pár let vyvětrával, aby se kolem roku 2000 začal zase vracet, jako že prej jsou to vlastně hodnoty. Důvod, proč tam ani nepáchnout ! ()

mdf

Bony a klid,Láska z pasáže a Kamarád do deště1,2. Tohle je nostalgický tuzemský kult 80.a 90. let!!Kdo tu dobu nezažil tak to teď už asi nepochopí..... ()

Monicina

Pre mňa výborný film. Dvojica Toffi a Vaculík zase fungovala na jedničku, boli tam pekné kulisy, dobrá hudba a Vašut tomu ešte dodal šmrnc. A Krainová nato, že nie je herečka to dobre zahrala. Ja tomuto filmu nemám vôbec čo vytknúť a takéto skutočné kamarátstvo sa v živote nevidí. . ()

Ctx

"Přijde prase ke zdi a povídá zásuvce: Vylez, zbabělče!" Jsou tam dobré hlášky a já mám prostě ten film rád, i když jsou tam hluchá místa. ()

Jirkacek

Když se první díl snímku Kamarád do deště objevil na obrazovkách televize, psal se rok 1988, pomalu končila éra socialismu a vzhledem k tomu, na co jsme se tenkrát museli dívat, byla to bomba a film se mi moc líbil. O čtyři roky později byl ve zcela jiných podmínkách natočen druhý díl nazvaný Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu, v němž mladí hrdinové zanechali původních profesí číšníka a taxikáře a pronajali si prosperující diskotéku Brooklyn. Trochu jsem se obával, zda se nebude jednat o otřepané rčení, že jednička bývá lepší než dvojka, ale s přibývajícími minutami, kterých bylo celkem pouze 84, jsem naopak zjišťoval, že se mi možná pokračování líbí o psí chlup více. A přitom scénář filmu od Jaroslava Soukupa, který film také režíroval, byl velmi jednoduchý. Michal (Sagvan Tofi) a Tomáš (Lukáš Vaculík) provozovali diskotéku Brooklyn, když byl podvodník Kadlec (Karel Augusta) propuštěn z vězení a ihned spřádal plány na pomstu za to, že jej kluci dostali před dvěma lety za mříže. Dříve drobný podvodníček se pomocí svých kompliců, zetě Bureše (Andrej Hryc) a spoluvězně - Inženýra (Pavel Rímský), napojil na obchod s drogami a využil svého nového postavení k pomstě. Michal byl jednoho dne zatčen kriminalistou Himlem (Miloš Vávra) pro znásilnění dívky (Katarína Kolajová), kterou v životě neviděl, a Tomášovi nedalo moc práce zjistit, že za tím mělo své prsty Kadlec. Dlouho však netušil, že sympatická Ivana (Simona Krainová), která nastoupila do jejich podniku a do níž se zamiloval, pracovala současně také jako luxusní prostitutka pro Bureše a do Brooklynu ji nasadil Kadlec se svým zetěm. Tomášovi bylo jasné, že jim nedá pokoj, a rozhodl se přejít do protiútoku. Podařilo se mu dostat Michala z vazby, ale je jim oběma jasné, že další Kadlecův tah na sebe nenechá dlouho čekat. Jedinou výhodou je, že se Ivana do Tomáše zamilovala a odmítla pro Bureše dál pracovat. Kluci tedy vymysleli geniální plán, díky němuž připravili Kadlece o peníze a znovu jej dostali za mříže za držení drog. V tom jim pomohl jejich diskotékový host George (Marek Vašut), který se vydával za amerického podnikatele a jenž si nechal od Kadlece a jeho inženýra vyrobit galon drogy. Vše nakonec dopadlo tak, že se za milým Kadlecem opět zaklaply dveře věznice a tentokrát na delší dobu. Druhý díl se mi velmi líbil a v některých ohledech dokonce ještě více než ten první. Nechybělo v něm mnoho humoru, byť se nejednalo vyloženě o komedii a v mých uších dosud zní některé zdomácnělé hlášky. Například když se Kadlec se vysmíval Tomášovi: A teď se seber a běž trdlovat do tý svý diskotéky! A jestli na to přijde, tak všechno zapřu - nic jsem neviděl, nic jsem neslyšel a ani Babičku jsem nečet! Dokonce několikrát zaznělo z úst Michala Ty vole, tá jde po mně jako blázen, když zrovna balil nějakou ženskou. A když se lapená samice nevinně zeptala Neviděla jsem vás někde ?, on vtipně odpověděl To je možný. Ve snu. O mně se zdá tolika ženskejm. Vám taky ? Z dalších rolí nemohu vynechat ošklivou dívku s brýlemi, která se tak zamilovaně na Michala dívala a kterou ve svých 16 letech ztvárnila Sandra Pogodová. Vynikla i Veronika Žilková jako manželka podnikatele Bureše či feťák Karel Vacek. Nicméně celý příběh svým humorem a napětím prodávala především dvojice protagonistů Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi, dále Marek Vašut a možná také debutující devatenáctiletá fotomodelka Simona Krainová. Suma sumárum, snímek Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu ode mne získal tři kamarádské hvězdy ***. () (méně) (více)

lukas.pukas.

jako stejne to dozraje , divate se a koukate jak to v te dobe vylo a jenom vzpominate , trochu se smejete jak to bylo trapne ale stejne by jste se do te uzasne doby vsichni nejaci vratili , a proto se na to radi alespon kouknem .ps : ta podprahova reklama na evropu 2 je top , ale takhle se chytre investuji prnize do reklamy ;) ()

Josef.Svejk

Je to celkem konina, ale je potěšení vidět mladší Lukáše Vaculíka, Sagvana Tofiho, Marka Vašuta, Andyho Hryce a další.... ()

GrooteLulu

Po 92.ým roce, kdy přesně na chlup nevím, jsem to musel vidět v tv, asi na nově, takže dejmetomu po 94.ým jsem už šel do puberty s otevřenou náručí, tudíž jsem to sledoval s otevřenou hubou...líbila se mě Krainovka, zápletka s podvodem, "kecičky" o Francouzské spojce, tehdejší elán doby, Vašut s paštikou, takže to musel být po Základním instiktu, další film, kde se řeklo aspoň sprostý slovo a byly vidět "kozy". No a jak jsem napsal při recenzi předešlého dílu, tento jsem viděl dřív, tudíž se mě víc líbil. Spolu s dalšími tvořil první filmy, které po rozpadu československa začaly tvořit dekádu nejlepších filmů na dlouho dopředu. viz. Akumulátor, Dědictví, Jízda, Amerika až Kojla a Pelíšky, Návrat idiota, "Geislerku a její partu", "Dejvice" a tma. Trošku větší díra v obsahové stránce, jak nás filmy chtějí zabavit. ()

mfaky

Těžko hodnotit film z počátku devadesátých let minulého století dnešní optikou. Tenkrát na něj přišlo do kin téměř milion diváků a vydělal velké peníze. Kdyby se jednalo o takovou slátaninu, jak zde spousta dnešních "znalců" píše, asi by neměl takový úspěch. Je to Soukupovina a mě se líbí. ()

milos.bradik

Ještě horší než ta první část. Vůbec se zde neřeší, kde vzali ti dva kamarádi prachy na diskotéku jako Jonák, ten byl přece vekslák, že? Marek Vašut naprosto trapný, záporáci opět naivní, takže celkově jen takový slabý průměr 40 %. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků