Hrdinové zanechali původních profesí číšníka a taxikáře a pronajali si prosperující diskotéku Brooklyn. Jejich poklidný život však naruší podvodník Kadlec, který nezapomněl, že to byli právě oni, kdo jej před dvěma lety dostali za mříže. Celou tu dobu myslel jen na pomstu. Dříve drobný podvodníček s pomocí svých kompliců, zetě Bureše a spoluvězně "Inženýra" se napojí na obchod s drogami a zahájí svou pomstu. Michal je zatčen pro znásilnění dívky, kterou v životě neviděl a Tomášovi nedá moc práce zjistit, že za vším je právě Kadlec. Dlouho také Tomáš netuší, že sympatická Ivana, která nastoupila do jejich podniku a do níž se zamiloval, pracuje také jako luxusní prostitutka a do podniku ji nasadil právě Kadlec. (oficiální text distributora)

Jaromír

Dalo by se to hodnotit jako odpad, ale každý kdo má nějaké životní zkušenosti (či podnikání) ocení tu spoustu "moudra" , které někdo zasunul "tam někam dozadu". Navíc film někdy opravdu hodně dobře pobaví :) - Karel Augusta je prostě klasik, před kterým je nutno se poklonit! ()

Havala

Přechod na demokratický formát zvládli filmaři celkem dobře. Zde chci vyzdvihnout roli Andreje Hryce. Film si nezaslouží tak nízké hodnocení. ()

george82

Tohle už bylo až moc přehnaný. Krainová naprosto strašná a celý to vyznělo tak trochu nastaveně. Tohle je za mě strašnej SHIT. ()

kubilov

Je to hloupé, je to naivní, ale je to fajn. O dost jiná atmosféra než v prvním díle, z Brooklynu přímo čiší atmosféra ranných devadesátek. Jen je tak trochu zvláštní, že Augusta byl v prvním díle obyčejnej hospodskej šmelinář, ale tady už je po odchodu z vězení skoro mafián a starožitník. ()

Gamekeeper77

Rádoby světový, čerstvě porevoluční pokračování alespoň trochu přirozenýho prvního dílu. Narozdíl od něj je to už ale o dost vic přitažený za vlasy, i když pořád ještě úsměvný a slušně koukatelný. 50%. ()

ostravak30

Podle mě je to jen o něco horší než první díl. Není to opět špatně vymyšlené, jde o jiné věci. Například Karel Augusta už nevypadá nejlíp a Simona Krainová zase není bůhví jaká herečka. A značně pokulhává i hudba. ()

Pitryx

Myslím že je to zhruba na úrovni prvního filmu. Bohužel těch scén, které se mi líbily tam, je zde poskrovnu. Vlastně si nevybavím žádnou a to jsem to viděl včera.     ** A PŮL ()

Pete

Soukup zřejmě po revoluci začal něco zobat, jinak si snad nelze vysvětlit tak strmý pokles "kvality" jeho tvorby. Herecky stále ok, i když už v ústředním duu ty dva zmoklé kamarády ani nepoznavám, mladá Krainová krásná, ale jinak je druhý díl celkem hrůza, a téměř nic dobrého z jedničky už tady není nebo nefunguje. Bohužel klasický příklad pozdějšího pokračování soc-hitů. Příběh z Brůklynu - jakýpak příbeh? Zápletka stojí za starou belu, a film lze rozdělit na třetiny: 1) Falešné obvinění Tofiho feťačkou ze znásilnění, 2) zjištění Vaculika, že Krainová je luxusní ku*va, 3) Vašut chystá boudu v obchodu s drogama (fakt!). Mezitím furt někdo jezdí v noci sem tam po Vinohradské, a Sagvan u každé holky opakuje: "Ta po mně jede jako blázen". Jedinou výpovědí je, že kdo byl svině za komoušů, po sametu byl pak ještě větší hajzl, protože měl taky víc možností. A to teda sakra nestačí. ()

Romadoor

"Přijde prase k zásuvce a říká: Vylez srabe!"...."Ženský, co čumíte?!"....Za K. Augustu, který si snad i tohle natáčení užil (asi je mírně S/M zaměřen) alespoň 1 *, ale jinak je to jak bezzubej eskymáckej pes bojující o S. Krainovou..... ()

smrtubohem

Mhm, vařila myšička z vody kašičku .... O mnoho horší než první díl, ale přeci jen se na to v dlouhých zimních večerech s trochou odolnosti lze dívat. ()

Skytavka

Já jsem asi mimozemšťan, anebo mi sentiment zakalil vnímání, ale cifru 44% absolutně nechápu. Viděla jsem hromadu lepších filmů, ale tohle v životě nesrovnám s takovou břečkou, jako je třeba "Líbáš, jako Bůh", které má podobné hodnocení. Krainová je překrásná. Neviděla jsem hezčí ženskou. A ti dva? I ten Sagvan to tak perfektně odlehčuje a Augusta je přesně tak nechutnej, jak má být nechutnej správnej záporák. Ten je absolutní jednička! :) O muzice ani nemluvě. Dokonalé! Co asi nepopřu, že pokud jste kuřáci, tak po shlédnutí si asi budete muset jít zapálit :-) PS: jo a ještě nesmím zapomonout vyzvednout Vávru... ()

krivkin

Naprosto zbytečný film, velmi nezdařený pokus o pokračování úspěšného dílka, asi jako Sněženky a machři po 25 letech nebo Jak se krotí krokodýli... ()

Cibulka_C

Poněkud slabší než první díl, ale taky rozhodně povedený. Pro člověka, který si rád zavzpomíná, zasměje se nebo má prostě jen rád československé filmy, je tohle jako dělaný. Svou laťku kvality si snímek dokázal tak nějak udržet. Příběh je opět lehce přitažený za vlasy a naivní podobně, jako jeho první díl, ovšem zajímavý natolik, že člověka dokáže vtáhnout do děje, aniž by se sám musel nějak dvakrát snažit. Je to komedie, od ní se musí očekávat, že to bude trochu volovina. Skvělý Lukáš Vaculík, ze kterýho se tady stal možná trochu nudnej strejda, ale Sagvan toho nudnýho strejdu ze spárů nudnýho strejdy dokázal znamenitě vytáhnout. Karel Augusta ve své roli podvodníka byl taky super, svou postavu dokázal podat zajímavě a to tak, aniž by musel nějak přehrávat. Samotná atmosféra devadesátkových diskoték je velmi osobitá, všichni prostě odhodili veškerý konvence a šli si to všechno pořádně užít. Porevoluční doba, jejíž duch a nádech je stále zaseknutý v socialismu. Působí to skvěle a já si osobně myslím, že se snímek povedl. Můžu jedině doporučit! ()

mnx

Po mnoha letech jsem měl opět tu "čest" vidět Kamaráda do deště na komerční televizní stanici. A musel jsem se smát.. Nejen scénáři, stupidní scénám (až na Vašuta, ten se zde zcela vyjímečně povedl), ale i samotné kvalitě snímku, zvlášť na začátku. Čím to natáčeli? :D Zároveň možná chápu, že v době, kdy díla typu Nahota na prodej, Playgirls či jiné echt výtvory byly podávány jako něco skvělého a úžasného, mohlo mít toto vedle nich své místo. V paměti mi také zůstala zmínka z kritiky filmu v dobovém časopisu, ve smyslu že písničky od Technotronic nebyly použité úplně legálním způsobem. Nevím jak to dopadlo, každopádně současný gůgl o tom neví ani čárku. Škoda, chtěl jsem to dodat jak další bizární zajímavost. Vedle "nenápadných" reklam na Evropu 2 (Ne, ani v titulcích neuvedena jako sponzor) a zamilované Douchové, padlé do mdlob po Tofiho polibku jako vyústění filmu, by to hezky zapadlo. ()

wowylgu313

Oproti jedničce je tu zaostalejší a horší příběh. Né že by byl úplně nejhorší ale srovnávat to nelze. Obsazení tady je stále v tom nejlepším provedení. Hodnocení tady poklesne na nějakých 60-65% ... Logicky budete chtít vidět dvojku ihned po prvním kousku. Kord když to dá se říct navazuje. Hudební doprovod se taktéž stále drží na stejné linii. Jen už to Story není prostě taková chytlavá rarita. Kluci hold přešli do jiného "patra" a od toho se to také celé táhne. Každopádně i tak velmi doporučuji. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků