Ten, který přežil (TV film)

• Kanada

Sole Survivor

Ten, ktorý prežil

Jediná, ktorá prežila

Thriller / Drama / Mysteriózní

Kanada, 2000, 2x85 min

Scénář : Richard Christian Matheson Kamera : Jon Joffin Hudba : Mark Snow. Skoro do půlky to bylo velice zajímavé, ale pak se to hodně zvrtlo.(19.5.2011)

Billy Zane v časoch, keď mal ešte našliapnuté na skvelú budúcnosť. Účinkovaním v TV filme sa síce neposunul ďalej, ale ak ide o kvalitnú snímku, prečo nie. Začal som pozerať pri raňajkách, že to potom vypnem. Zrazu ma to chytilo svojim nepredvídateľným uberaním sa deja a ku koncu som bol zarazený, že niečo také môže vzniknúť v rámci tv produkcie. Film mi pripomína nejaký sfilmovaný Kingov román, ale je to podľa nejakého, zrejme zaujímavého spisovateľa D.R.Kontza. Takže ako tv film výrazný nadpriemer.(5.6.2012)

Billy Zane v dvojdielnom televíznom filme z kanadskej produkcie? Mohlo by to byť otrasné (Billy už v pár brakoch hral, viď. VLAD NARÁŽAČ), keby... Keby nerežíroval solídny Mikael Salomon (kameraman PRIEPASTI, režisér POVODNE) a nebolo to nakrútené podľa knihy Deana R. Koontza (PRENASLEDOVATELIA, SKRÝŠA PRE DIABLA), podieľajúceho sa zároveň na produkcii. Výsledok neprekvapí, ale ani vyložene nesklame. Je to sympatický triler s mysterióznym a paranoickým pozadím, Billymu to sekne (svoju najlepšiu rolu, v ZOOLANDEROVI, ale neprekonal), atmosféra je dobrá, zloduch dostatočne psychopatický (John C. McGinley) a vôbec, je to príjemne napínavo strávený televízny čas. Bolo horšie.(21.7.2007)

Billy Zane jako kladný hrdina??? To je ale překvápko.... Škoda, že se poměrně zajímavý a napínavý příběh v druhé polovině zvrtne do něčeho takového jako AktaX n-té série...(1.3.2006)

• laik_60

to sa nám telka (DAJTO) zase vyznamenala. Za stiahnutie takéhoto filmu z internetu by mala internetová polícia rozdávať odmeny, a nie udeľovať pokuty, a televízne spoločnosti by mali vracať svojim užívateľom mesačné predplatné. Je to televízna "Ňjú ejdžácka" (New Age) hovadina na entú. Na tie sklopené "srnčie oči" glorie ruben sa nedalo kukať, jediný bod je za toho CIA-ksichta s furt rozbitým nosom (McGinley). Bolo to príšerne dlhé a hlúpe. :((8.5.2014)

• - Snímek soutěžil o cenu Saturn v kategorii nejlepší TV film. (Terva)