Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WUTEN
  ****

  O jeden důvod víc proč trest smrti znamená jenom pomstu společnosti, protože jako takový neřeší nic a nesnižuje kriminalitu ani nějakou spravedlivost vůči obětem a jejím blízkým už vůbec ne. Jakmile je rozsudek smrti vykonán nejde ho vrátit zpět a v tomhle konkrétním případě šlo o policistu který byl zastřelen a druhý postřelen, bylo to zcela jasné, společenská poptávka včetně policie chtěla někoho odsoudit a pokud možno k přísným trestům. Jeden byl mladiství a druhý už dospělí, tak komu dát trest smrti? Mladistvému nemůžeme dát trest smrti tak to hodíme na toho mentálně retardovaného i když nebylo důkazu jestli střílel nebo jestli vůbec držel pistoli. Výborný nápad jak znovu otevřít tento případ a očistit jméno Dereka bylo natočit tento film. Derek toho extra nenamluví a je opožděný, dětinský a naivní, uvízl mentálně jako děcko, výborně zahraná role. Když je Derek odsouzen, jeho rodina se snaží všemi možnými dostupnými prostředky změnit rozsudek a tam je vidět ta bezmoc, beznaděj, naivita Dereka ale také všech co ho podporovali.(10.1.2020)

 • boombang
  ****

  Viděno kdysi na půjčené videokazetě. I po mnoha letech z toho filmu mrazí.(26.10.2014)

 • Aky
  ****

  Film, který je do poloviny téměř nudný, ovšem v půlce se láme do neuvěřitelně napínavého dramatu provokujícího úvahy o nesmyslnosti trestu smrti. Tom Courtenay předvádí výkon hodný Oscara. Po závěrečných titulcích se chvíli nechce mluvit.(16.11.2012)

 • - Spoiler: Film je natočen podle skutečného případu, kerý se odehrál v 50. letech min. století a pojednává o neuvěřitelném justičním omylu, který stál nevinného člověka život. Derek Bentley byl za svůj čin popraven oběšením, což v Anglii vzbudilo řadu protestů, načež byl v zemi trest smrti zakázán. (Kritiq)

 • - 2 roky po natočení filmu byl případ Dereka Bentleye znovu otevřen, díky čemuž byl Bentley sproštěn viny. (Kritiq)

 • - Původně měl film režírovat Alex Cox, ale byl nahrazen Peterem Medakem, a to zejméně protože Cox chtěl film natáčet v černobílém provedení. (Kritiq)