Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

Pajela

Viděno cca po sedmi letech. Musela jsem o hvězdu zvednout hodnocení (asi jsem tehdy nebyla v te správné náladě). Miluju netradiční romantické komedie. A tuhle řadím v tuto chvíli na post té, pro mě, nejlepší :-* ()

Zoltar78

Trochu netradiční love story alá Almodóvar okořeněná krásnou Morriconeho hudbou. Nemůžu říct, že by byl Almodóvar můj šálek kávy, ale jednou za čas si ho rád dám a tohle mi hodně sedlo. Skvělá ústřední dvojice, špetka provokace a velmi sympatický konec. Líbilo se. ()

v.indruchova

Velmi nevšední a poutavá podívaná. Španělské horké hlavy s trochou té erotiky to nesmí chybět. Mladý Banderas velmi pohledný a nadaný. Přemýšlím teď o hodinách Španělštiny :) ()

josmart

Bizarní postavy, švihlý děj, mladý Banderas, lehká kultura na večer. Mám asi problém s tím, že první filmy, co jsem od Almodóvara viděl, byly Vše o mé matce, Mluv s ní a Špatná výchova. To byly mistrovské filmy, kde jsem se dokázal s postavami ztotožnit a měl jsem pocit, že je chápu. Starší Almodóvarovy kousky jsou dost odosobněné, mám rád filmy, které nějak emočně působí. Tohle není ten případ. ()

Rassyna

Může se z únosu vyklubat láska? Ano, pokud je vaším únoscem Antonio Banderas, který o vás bude celou dobu hezky pečovat. Jste přece v jeho plánu na normální život a on vám chce být hlavně dobrým manželem. Pro mě překvapivá role mladého Banderase, který u mě obstál na jedničku. ()

michalkop

Dojemný film o jednom únosu. Na něm by se dal vyučovat Stockholmsý syndrom. Ricky unese Marinu, kterou minuluje. Postupně se do sebe zamilovávají. Komično vyplývá z postupného sbližování a z ukrývání se před odhalením. Doporučuji. I ta španělština je tam zřetelná a dobře se rozumí jednotlivým slovům. ()

sibskyn

Příběh jak z červené knihovny, On miluji Ji, Ona jeho city neopětuje, tak ji unese, sváže a čeká až ho začne milovat. Kvalitní Almodovar! ()

Sopholojong

Pedrova az sialena posadnutost cervenou (este aj "invalida" ma vozicek tejto farby), vzdanie holdu majstrovi napatia Alfredovi (na to je ale jeho rezia az prilis psychologicky "softacka"), nadherna Victoria Abril (bend over pred vozickarom, sledovanie jej soft porna nim na TV obrazovke, slavna "vanova" scena s potapacom-hrackou) a samostatna jednotka Banderas (zivelny, vasnivy, nasilnicky, nezadrzatelne sa formujuci z regionalnej hispanskej hviezdy na tu medzinarodnu). 7/10 ()

Vlad

Skutočne bizarný film. Námet a dej - čistokrvná dráma, ale Pedrovi sa opäť podarilo urobiť z každej vážnejšej scény komediálnu frašku. Napriek tomu sa na to celkom dobre pozeralo, zabavili sme sa, nasmiali sme sa, scéna vo vani a samozrejme tá záverečná nemali chyby. Antonio hral vynikajúco, jeho stvárnenie hlavnej postavy dávalo filmu kvalitu. Za mňa 75%. ()

lineker

Pro mne zatím nejslabší Almodóvar z toho co jsem měl možnost vidět. Ano, opět je to bizarní podívaná, plná neortodoxních , lehce vyšinutých emočně zabarvených postav. Pro mne však bude Pedro vždy především režisérem a scénáristem dramat bez dalších dochucovadel. V případě Spoutej mě to byl humor. který zbytečně narušoval standardně stavěnou melodramatickou atmosféru. ()

Quiller

Velmi zajímavě natočený španělský snímek. Příběh na první pohled se může zdát nemastný, neslaný, avšak jeho zpracování je skvělě provedené. Mezi nejvíce povedené scény patří ty "erotické", kde herci se vážně snažili dát najevo vášeň a ne jen její pouhou imitaci. K dalším plusům patří i příjemná volba hudby, která dokáže krásně naladit atmosféru. Jediné co mě trošku zaskočilo byl takovej "useknutej" konec. Tento film by určitě měl na lepší! Proto jen 4 hvězdy. ()

Yony

Byla jsem od začátku okouzlená z nadsázky filmu, závěrečná scéna mě nutila usmívat se nad celkovou dokonalou absurditou. Nezvyklá, ale o to zajímavější podoba lásky v podání mladíčka Banderase s walkmanem na uších a správně sprostě lacině okouzlující hlavní hrdinky je prostě dobrý základ. A milovníci retro "módy" si rozhodně taky přijdou na své :D Podle mě skvělej snímek. ()

Ganka

Je to tak pitomé, až je to milé. Nicméně kdyby mě unesl Banderas a chtěl abych si ho vzala a měla s ním hromadu dětí asi bych si taky dala říct. ()

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června