Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

Juto

Tento film je veľmi zábavný. Je to často veľmi vtipné, občas veľmi sexy a viac než trochu nemorálne. Victoria Abril a Antonia Banderas sú ako Marina a Ricky naozaj presvedčivý svojich úlohách, aj vďaka čomu je ľahké uveriť v dosť odlišný vzťah ich postáv. Zavčasu sa stratí pocit ohrozenia, keď Ricky unesie a ohrozuje Marinu, a to najmä rôznymi vtipnými prvkami, ako je potreba dostať lieky na bolesť zubov a Rickyho prevleky v niekoľkých scénach. Spôsob, akým je príbeh natočený, pripomína skôr romantickú komédiu než čokoľvek hrozivé. Film má veľa pestrých farieb a vzdušný byt viac umocňujú pocit bezpečia. Niekomu sa môže zdať koniec dosť urážlivý, no ak film neberiete príliš vážne, je ľahké ho prijať a vychutnať si ho. 8/10 ()

farmnf

Až skoro romantický Pedro, s vyjímečně neslizkým Banderasem, hraje tu opravdu dobře a nedělá přitom hloupé obličeje. Victoria Abril je tu neskutečně krásná a přirozená. Snadno lze uvěřit, že do ní zlbne starý invalidní režisér a že se živí pornem. Závěr je překvapivě Happy. Kamera výborná, hudba od profíka. Děj je naprostá nereálná smyšlenka ale člověka velice chytne a opravdu jsem nemohl odhadnout, jak tato story skončí, vše je tam velký překvápko. Dialogy jsou někdy až opravdu brilantní "Miluju tě"..."Blbá krávo".."Co sis myslela ty děvko?".."Zbijte ho nebo ho ošukejte"..."To bude první zloděj v naší rodině, A co táta? Dej mu Bože věčnou slávu" ()

danoo

Prvý z Almodóvarových filmových vrcholov a celkovo vrchol romantickej čiernej komédie, ktorá dokáže byť dokonale absurdná, smiešna a príjemná súčasne. ()

hanagi

Tak tentokrát mě Almodóvar hodně bavil. Asi proto, že tu jeho okázalou melodramatičnost výrazně přebíjí humor a nadhled. Oceňuju i nevážně pojatou sexy scénu zbitého hrdiny, i v posteli může být sranda. ()

Kacounek

Zvláštní….že je žena schopna zamilovat se do někoho, kdo omezuje její osobní svobodu. Nicméně jako celek perfektní. Banderas předvedl s Victoriou pěkné herecké výkony, kamera originální. ()

Pedross800

Tak jo, izolepu mám, provázky taky, nějaký ty pesety z dávných dovolených v kasičce zůstaly, k tomu sexy sestřih jako tuto Tonda Banderas.....vyrážím do Španělska! Cestou si rozmyslím, zda své hluboké city vyjevím a smyčku pevnou obkroužím Penelopičce Cruz, či Marušce Valverde a to by v tom byl čert, aby jedna z nich nepodlehla mým důrazným a těsným citům! Muchas gracias za inspiraci seňor Almodóvar. ()

Pecival

Pokud žena vašeho srdce ještě ve své nevědomosti neví, že jste pro ni ten pravý, stačí ji jenom unést, tu a tam svázat a nechat lásku čarodějku praovat za vás. Poměrně originální námět, kde se bizardními nápady a výjevy nešetří. Asi si na to budu muset u Almodóvara zvyknout.. a věru rád. Herci jsou hodně fajn, Banderas vypadá na 30 neuvěřitelně mladě. ()

standsiller

Chlapíka pustia z blázinca a on prv než si veci stihne usporiadať v hlave, vydá sa rázne konať aby si usporiadal najskôr záležitosti okolo elementárnych potrieb " normálnych " ľudí. Myšlienka " nájdem si ženu a spravím si s ňou deti " nemohla u tohto šaša pojašeného zo Španielska dopadnúť inak, než takouto dávkou absurdít. Pedro Almodóvar je majster farebného gýča na ktorom sa dá dobre baviť. ()

zsn

Už zase - Španělé si libují v únosech se sexuálním podtextem. Takových filmů už bylo... Takových podobných "reedic" už Almodóvar vydal... ocenitelný je jen ten španělský temperament, ale ani Banderas se zde nepřekonal. Nuda (krom filmového posteru, na jehož popud jsem se na film chytla). ()

Lukoboss

Asi jsem na jinej styl humoru, zápletek a vykládání příběhu. Tady jsem měl chvílemi pocit, že si z nás diváků dělá řežisér nemalou srandu, v zápětí se ale snímek začal tvářit vážně. Takhle to probíhalo téměř celý film. Když to končilo, říkal jsem si, že se vlastně v průběhu nic moc nestalo, děj byl velice plochý, takový nemastný neslaný. Ale abych jenom nekritizoval, je potřeba vyzdvihnout herecké umění A. Banderase, kterému byste nějakou tu psychickou poruchu ve Spoutej mě! uvěřili. On je jeden z největších plusů spolu se španělštinou, která byla příjemným zpestřením. ()

F.W.Colqhoun

Když do něčeho vložíš srdce a ptáka, je to vždycky osobní. Jeden z nepovedenějších Almodóvarových filmů [o filmu]. Obligátně nepůvabná Victoria Abril, ibersky nevzhledná sestra Scarlett Johanson, čelí poněkud nevybíravým námluvám "šílence" Antonia Banderase. Španělský telenovelař s dobrým vkusem provede diváka příběhem od klasického úvodu, prolnutého s natáčením thrillerového spin-offu, k vyvrcholením, která v kinematografii nemají obdoby. Almodóvar, po všech stránkách na vrcholu (ty nápady! ty barvy! ta kamera!), spojil tentokrát síly s bratrem kýči Ennio Morriconem. Těžko si představit někoho, kdo by stejně jako on dokázal v jediném motivu přirozeněji sloučit atributy thrilleru a melodramatu. Dokonalém zmatení žánrů umocňují zázračně nerušící komediální scény, jako když Banderasův únosce nakupuje v lékárně lepící pásku a přímo před drogistou zkouší, která bude komfortnější na ústech; když drogoví dealeři řeší volby nebo když náhle sledujeme vložený reklamní spot, zobrazující německé důchodce, kteří v mládí (= v nacistických uniformách) sjednávají penzijní připojištění. Nepamatuji se, že bych se u nějaké Almodóvarovy ne-komedie smál nahlas. Skvělý film. ()

Piškotka

Celkem úlet, ale psychologicky velmi poutavý. Oběť se zamiluje do svého věznitele, i když jsem věřila tomu, že svou náklonnost projevuje ze zištných důvodů - aby se zachránila. Ale asi nejde se nezamilovat do Banderase. Tady mu to slušelo, dokonala ozdoba dámských ložnic. S V. Abril se dobře doplňovali. ()

Disease

Jako většina raných Almodovarových filmů mi to přišlo scénáristicky nedotažené, i když nějaké ty momenty se našly. Výtvarně typický A. ()

Prochy38

Aneb jak vtěsnat do 100 minut obrovskou porci emocí... bohužel, u mě jsou to jen těsné 3,75*. Protože mi tam chybělo ten nejdůležitější moment, těch 20 minut uprostřed, které by z toho udělaly 4,9-5*, a to prostě hlubší, nebo jakýkoliv přerod vystrašené rukojmí v dívku, která poznává, postupně chápe a začíná cítit přízeň. Tohle mi tam chybělo a vzhledem k tomu, že to je to, na čem film stojí, malinko mi to ztrpklo.... V. Abril nádherná, jako vždy, zde se ale herecky vytáhla a spolu s A. Banderasem v nejlepším letech fungovali na 100%. Za mě nadšení, protože jsem se k filmu dostal náhodou a vůbec nevěděl, do čeho jdu... dokonce mi brzo přestala vadit, jindy pro mě nesnesitelná, španělština... ()

Mírouš

Pedro je fakt bůh !!! Nevím kam na ty nápady chodí, ale co jsem zatím viděl, se mi pokaždý líbilo. Tohle patřilo k těm lepším kouskům. Jeho filmy jsou pokaždý svým způsobem ujetý, náměty dost netradiční, styl natáčení je ale pokaždý specificky Almodóvarovskej, plnej barev, atd, však víme. Banderas je pro mě takovej neutrální herec, nemůžu říct v čem se mi nějak zvlášť líbil, ale tady teda zabodoval na plný čáře. Role tak trochu slaboduchýho, posedlýho fanatika mu vážně sedla. Předčil hravě všechny ostatní herce. Tak trochu mi jeho role přišla jako v později natočeným Na dno vášně kde je tak trochu podobnej maník, slídící po svojí bohyni. Na to že je film skoro dvacet let starej, neztrácí na kráse ani trochu. ()

Mikino00

Co může být typičtější pro Almodóvara, nevšední téma s neobvyklým koncem aneb romantika tisíc krát jinak. Ústřední herecká dvojice působí velice dobře a na konci jim jejich pocity opravdu věříte. ()

fredisek

Z tématu, ze kterého by v Hollywoodu dostali thriller s happy endem, kde se setká celá širá americká rodina a skončí v slzách a objetích, ve Španělsku udělali hergot dobrou romanci. Konec je sice předvídatelný, ale o to kouzelnější. Únosce je po uši zamilovaný do své oběti, která ho pochopitelně nechce, ovšem... Almodóvar udělá z limonády drama a z thrillerového námětu lehkovážnou komedii. Ať už si z nás utahuje, nebo je vážný, jde mu všechno. ()

Matt Raider

Tohle je přesně to, co si představuju, když mi někdo řekne španělský temperament. // "Proč tráví důchodci z Německa svou letní dovolenou v Benidormu, zatímco chudí důchodci ze Španělska musí žebrat o peníze u vchodů do metra? - Protože důchodci z Německa přemýšlejí nad svou budoucností, když je jim 18 let a Španělé... Španělé... Španělští důchodci přemýšlejí nad svým důchodem, až už je příliš pozdě." (+85%) ()

Florfila

Nemohla jsem se rozhodnout jestli 3, nebo 4. Ale jedná se přece o Pedra. Proč uvažovat. Pedro tady krásně vyhroceně ukazuje, jak mužská vytrvalost občas přináší růže. Jako vždy se jedná o špetičku zvrácenosti, se špetičkou úchylnosti a dohromady to dává krásně barevný a vzrušující podívanou. ()

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června