Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

piranha

To je zase tak absurdní úchylárna, že to člověk dokouká silně zmaten, jestli je to díky tomu geniální, nebo naopak naprosto blbý. Prostě Almodóvar. Už jsem od něj dlouho nic neviděla, a tak jsem skoro zapomněla, co mě vlastně čeká. :-) ()

burton

Absolutní překvápko pro mě. Almodóvarovy filmy neznám, ale Banderas je můj oblíbený. A protože jsem s ním viděla jen "novější" filmy, řekla jsem si, že zkusím zkouknout i ty staré. A tohle je jeden z nich, výborný a úžasný film. Ricky je podle scénáře lehce mimo, ale mě se zdá, že je docela v pohodě. Protože jestli lehce narušený chlap je schopen takhle milovat a s takovou sveřepou vehemencí se dožadovat svatby, rodiny a všeho, co k tomu patří, tak sem s nim. Sice jeho vyvolená je půlku filmu v poutech, nicméně je zřejmé, že jakmile pravěké donucovací metody dokážou své, bude mít svobody co se jí zamane a lásky nepočítaně. Jen to musí pochopit a Ricky to jinak vysvětlit neumí. Krása, moc mě tenhle film potěšil! ()

Merggie

Priemerný film, ktorý zo svojej absurdnej zložky mohol vyťažiť viac. To by sa však musel viac venovať vzťahu hlavných hrdinov ako okolnostným peripetiám. Trampoty s potrebami milovanej ženy boli celkom vtipné. Zohnať prášok, ktorý potlačí každú bolesť, či získať heroín v zmysle vyššieho dobra, nemusí byť predsa vždy bezbolestné. Ricky je však ochotný riskovať, lebo jeho láska nepozná hraníc. Marina sa spočiatku cíti týraná, no jej postoj k únoscovi sa mení. Ako inak, v posteli. Film spestrili mnohé nápadité scénky, ale napriek tomu mi chýbala výraznejšia psychologizácia vzťahu. Podozrivo rýchlo sa tí dvaja dali dokopy. 3 hviezdičky za hereckú dvojicu, celkom zaujímavý príbeh a potápača:-) ()

iNKa 1104

... mísení strachu se vzrušením ... bizarní vtipnosti s vážností ... Podvědomá touha ženy o "jediném a jejím" se jako nádoba převrátila aby se ze střepů zase paradoxně smyslupně poskládala. ()

..Anya

Znáte to, jedete si tak ve ve vlaku a koukáte na nějakej fakt zajímavej a děsně supr film a náhle se váš vedlesedící začně najednu stranu zvídavě na druhou stranu pohoršeně ujišťovat o tom na co že to vlastně koukáte. A vy se tak trochu stydíte poněvadž zrovna je tam jedna z těch lechtivějších částí. Ale pozor děti, porno to není. Ačkoli nechápu z jakého jiného důvodu by se Marina mohla zamilovat do svého únosce než, že je ale vážně úžasnej v posteli, v případě že si opravdu není vědoma toho, že je to zrovna úžasný pan Banderas. Celkově pěkná podívaná, ale v porovnání s ostatníma velkolepostma od mého oblíbeného mistra, tohle byla slabota, námět zajímavý, ale čekala bych trošku jiné rozřešení. ()

Rockerman

To je Almodóvar, jak ho máme rádi. Neobyčejný příběh, neobyčejných lidí. Láska a nenávist, jak blízko mají k sobě tyto dva rozdílné city a pocity. Čtyři hvězdy dávám jen proto, že pár Pedrových filmů se mi líbí ještě víc. Strhující závěr a dokonce happy-end, co si víc přát. Zážitek!!! ()

Kingjiri

Co začíná jako thriller o psychopatovi, kterej vězní lásku svýho života v podobě fetující pornoherečky (aby v ní probudil její city směrem k němu) se nakonec ukáže jako originální ujetá love story s happy endem. Banderas byl v roli nezvladatelně posedlýho nápadníka fakt dobrej, no a hlavní hrdinka šla aspoň full frontal :-D Škoda, že se ještě víc nepodařilo v příběhu zužitkovat staršího a věčně nadrženýho pana režiséra na kolečku. Tentokrát mi ani moc nevadil pro Almodóvara typickej artóvej podtón nebo křiklavým barvičkama zdobený kulisy a scenérie. Sympaticky jsem se pobavil a párkrát zasmál (chrápající Banderas s otevřenejma očima TOP scénka), tři hodně silný hvězdy. ()

VeeDee

Příběh o minulostí poznamenaném mladíkovi, který chce milovat a být milován...a tak si to zařídí tak nějak po svém... Zajímavý film, který stojí za shlédnutí už jen proto, že se na toho krasavce Banderase tak pěkně kouká. :-) ()

Perr

Neni to špatný film herci hrají dobře, hudba je výborná i natočené je to dobře, ale něco tomu chybí, a to dle mě větší propracovanost vývoje postav. ()

markotter

Když se řekne "typický Almodóvar" je to asi trochu klišé, ale ono to tak prostě je. Madrid, barevná kamera a výprava, neurotické postavy, bizarní situace, originální zápletka a Banderas a Abril v hlavních rolích. Tentokrát i se stopou příjemné erotiky. ()

mira.l odpad!

Může mi někdo vysvětlit, jak se tohle dobralo hodnocení aktuálně 78%??? To je kvůli té jedné erotické scéně?? Fakt?? A pokud ne, tak tento druh filmového umění na mě jaksi nefungoval. ()

Smerfetka88

Řekla bych, že jde o celkem zajímavý film s velmi originálními postavami a zvláštním nádechem humoru. Nemohla jsem se ubránit pocitu, že přesně vím, jak film skončí - ona jej přesvědčí, že ho miluje, on přestane být opatrný, ona ho něčím přetáhne přes hlavu a uteče. Uznávám, že jsem byla asi od poloviny filmu ovlivněná jiným Almodóvarovým dílem , a proto jsem byla na konci jen příjemně překvapená. Co se Antonia týče, musím říct, že tenhle chlapík zraje jako dobré červené. ()

hiczech

Věru nechápu jak mi tento nádherný film mohl tak dlouho unikat. Doporučuji každému, kdo se rochní v dojímavých příbězích. Nebude litovat. ()

MaxForValue

Fantázia. Jedným slovom NÁDHERA. Na začiatku Rickyho odsudzujete, v druhej polovici máte k nemu neutrálny vzťah a na konci s ním súcitíte. Almodovar vie krásne hrať divákom na city a dostať sa im pod kožu. Spomínam na jeden citát: "Samota je vo dvoch znesiteľnejšia". Myslím, že by sedela aj na toto. Banderas sa pre túto úlohu narodil a Victoria Abril len potvrdzuje fakt, že je v Španielsku jedna z najlepších herečiek. ()

kubilov

Pokud někdo vymyslí víc netradiční romanci, má u mě metál. Děsivej Banderas, kterýho propustili z blázince, ačkoliv ještě není úplně normální si usmyslí, že se do něj zamiluje bývalá pornoherečka, teď herečka. Ve vztahu plném skrývání, pravého i nepravého zalíbení se a i trochu spaní s otevřenýma očima, najdou oba hlavní protagonisté nejlepší dobu svého života, jak dojemné. Almodóvar umně míchá lehce komediální scénky s těmi dramatickými až lehce thrillerovými, aby nakonec úžasným koncem celý svůj povedený koncept ještě tlustě podtrhl. Docela bych chtěl vidět ten béčkovej horor, kterej tam natáčeli, to musela bejt docela sranda. ()

seba

Ne až zas tak typický Almódovar. 100%ní komedie bez příliš složitých vztahů. Řekl bych i pro nejširší publikum. Ovšem skvosty tohoto filmu jsou mladý Antonio Banderas, fešanda Victoria Abril a scéna s potapěčem ve vaně. ()

samuelsson

Môžeme prinútiť človeka milovať? Pedro Almodóvar odpovedá na túto otázku celkom jednoznačne aj s návodom. Spútaj ma! je jeden z najzaujímavejších filmov aké som kedy videl. Nielen kvôli originálnej zápletke, ale aj neočakávaným situáciám, ktorých sa vo filme s týmto dejom naskytne dosť. Medzi silné stránky filmu patria aj (istým spôsobom) vtipné dialógy, ktoré milo prekvapia. Obával som sa, že film bude trochu úchylný, ale moje obavy sa našťastie nepotvrdili. Spútaj ma! je film s „filozofickou“ zápletkou, ktorá je však odľahčená prekvapivými a vtipnými udalosťami- nemám čo vyčítať! ()

sysyphus

Pedro sa rozhodol, ze divactvo sputa podobne ako Ricky Marinu. Podivuhodno-vtipny scenar plny zaujimavych zvratov, napadov a postav na mna zafungoval az tak, ze ked nastupili zaverecne titulky mal som z toho celku taky prirodzene slastny pocit. A ta precitena orgazmova symfonia, ked sa sa Marina prvykrat poddala Rickymu je jedna z najlepsie zahranych milostnych scen ake som kedy videl. Vdaka ti Pedro! Vzdy si mal o com tocit, tak len pekne pokracuj dalej, toc ... a neprestavaj kym ti sily stacia! ()

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června