Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

mat.ilda

Když mně film věhlasného tvůrce nenabídne žádný prožitek, zábavu, ba ani nějaký ten kulturní šok a jen si ho "odkroutím", tak je něco špatně na našem souznění, což se bohužel netýká jen tohoto Pedrova snímku a nic na tom nezmění celkem slušný Banderas ani Morriconeho fidli fidli... Za mě by se mohl raději živit navrhováním interiérů pro registrované páry. 40% a basta fidli! ()

jojinecko

4,5*/5 Pedro, ty starý úchyl, ako to robíš? Najväčšia sranda je v tom, že tá zdanlivá inakosť a možno pre niekoho zvrátenosť, je svojim spôsobom absolútne prirodzená a snáď nikto nevie ľudské vášne zobraziť tak dokonale a zanietene ako Almodóvar. Ako je už zvykom, herci boli výborní (ústredná dvojica fantastická), farby len tak hýrili, príbeh opäť pútavý a opäť živočíšne ľudský, výborná hudba (Ennio Morricone), množstvo podstatných pekných detailov, sex a nahota mali svoje absolútne opodstatnenie... Keby sa ma niekto opýtal, o čom bol film Átame, tak jednoducho poviem, že (zas) o Láske. Vo všetkých jej podobách krutých aj radostných, ktoré sa nevyhnutne doplňujú. Oceňujem originalitu príbehu a jeho podanie, aj keď to už je u tohto skvelého španiela tak trochu samozrejmosť a zároveň trademark. Laťka je vysoko (Hovor s ňou, Všetko o mojej matke, Zlá Výchova) a preto plný počet tentokrát nedám. Ale aj tak je to vlastne jedno, lebo Almodóvar hrá úplne inú ligu, mimo nejakých zbytočných porovnaní a hodnotení...Jeho filmy sa musia jednoducho prežiť. Tí čo to prežiť vedia, rozumejú predpokladám aj tomu čo hovorím:) ()

MontyBrogan

Spoiler. To, že v citoch netreba hľadať logiku, je mi jasné. Ale tento vzťah bol aj tak príliš zvrátený. Bývalá pornoherečka a narkomanka podľahla zvodom svojho únoscu. Ok, divné, ale beriem. Skôr mi prišlo neuveriteľné, že jej to po chvíli schválila aj sestra, ktorá dovtedy na ňu dávala pozor. Pár scén bolo zapamätaniahodných, ale samotnému príbehu moc neverím. ()

eraserhead666

Ty vole, ta reklama o důchodovém pojištění mě rozsekala. Zatím nejlepší Banderas, co jsem viděl. Zvláštní mix komedie, parodie, dramatu a jakési prazvláštní alegorie. Hodně zajímavých scén a záběrů. V jistých ohledech nápadité a krásné. 3.5* ()

ancientone

Zvláštne. Tvrdím o sebe, že mám rád zvláštne a nápadité filmy (akými tie od P. Almodóvra určite sú) ale zároveň ma jeho kinematografia nikdy nedokázala očariť, nie to pohltiť. Všetka tá farbitosť, náruživosť, excesívnosť a "emotívnosť" mi príde ako jedna veľká rošáda, karneval osobnosti, do ktorého nedokážem preniknúť. Atáme je výrazný a s ničím iným nepomýliteľný Almodóvar, ktorého ja nedokážem stráviť. ()

jhrasko

Legendárne bizarná love story od Pedra. Žiadne žuvačky, ale všade farebné steny, záchody, sexy Abril a Banderas. Aká škoda, že Antonio v HollyWúde už nikdy podobne farebnú rolu nedostal – a ako dobre, že ona HW nepodľahla. Ak sa rozhodujete, či vaňu alebo sprchový kút, určite si tento kúsok pozrite:-). A potom si dajte do spálne zrkadlá nad posteľ:-))) ()

Khalesi

Láska! Kto jej vlastne rozumie? Živel bez zákonov a hraníc. Ako to vhodne popísať? Bizarné? Rozhodne áno, miestami surové, tiež plné emócií a zvláštnych zvratov, to všetko však bez zbytočného pozlátka a sentimentu. Máličko sladký sa môže zdať koniec, ale pozornému divákovi neujde zvláštny výraz na tvári unesenej, pri poslednej scéne v aute.Napadlo ma, že by štokholmský syndróm? Almodóvar ma neustále znova prekvapuje tým, ako dokáže čítať v ženskej duši.Pre mňa lahôdka:) ()

Padme_Anakin

Tak tohle byla zcela nepochybně nejúchylnější romantická komedie, jakou jsem kdy viděla. Nicméně otevřeně přiznávám, že jsem se skvěle bavila. Tento způsob namlouvání je notně originální, náramně přesvědčivý a ve finále i účinný. Bravo. P.S. A k tomu jsem si vyřešila i svůj osobní problém s vanou. Chybí mi potápěč! ()

Sandiego

Slabší Almodóvar, u něhož tentokráte šílená zápletka pohlcuje emoce a ztotožnění s postavami, zbývá jen barvitá a osobitá hříčka, nad níž občas nezbývá než kroutit hlavou, například co se týče obscénní posedlostí nahotou a vyměšováním. Tím, kdo by potřeboval spoutat je zde Almodóvar, v jeho dalších filmech k tomu došlo a hned je to o něčem jiném. ()

anniehall

Almodóvarovy příběhy jsou dost často na hranici uvěřitelnosti, ale vždy velmi působivé. Škála emocí, do které se Pedro pustil tentokrát, je obzvlášť rozsáhlá. Film osciluje mezi thrillerem, černou komedií a romancí, aniž by přitom pozbyl něco ze své umělecké hodnoty. Vynikající herecké výkony obou hlavních představitelů, přiléhavá hudba Ennia Morriconeho, zajímavá kamera převážně v barvách vášně, která skvěle podporuje celou atmosféru snímku. Nepříliš vykreslená psychologie postav a lehce neuvěřitelný děj odkazují k tomu, že Almodóvar se na téma snímku dívá s nadhledem a ironií sobě vlastní. Možná jsou to jen mé výklady, ale naznačuje tak, jak některé svazky mohou stát na absurdních a nesmyslných základech a utahuje si tak trochu z diváka i ze svátosti manželství jako takové. I přesto, že téměř záverečná scéna se šťastným shledáním je přímo ukázkovým příkladem kýče, dokáže dojmout. A navíc je tady Banderas tak neodolatelně sexy, že bych se snad nechal zavřít i já! :-) ()

YURAyura

10/10 Navnazenym trailerem od Franka Hoffmana z Traileru ;] jsem nemohl odolat a muj prvni Pedro a Antonio se opravdu vydaril. Kdo nevidel, udelal VELKOU chybu ()

major.warren

Ve Spoutej mě! nám Pedro Almodóvar podává španělskou telenovelu. Ale i tak může vzniknout krásný film. Almodóvar ví přesně, co chce. Jede si svůj příběh, který je stejně dojemně vtipný jako tragický. Film táhne výtečný Antonio Banderas v roli ukázkově narušeného jedince Rickyho. Victoria Abril pak představuje bývalou pornoherečku Marinu okolo níž se celý příběh točí a vedle Banderase rozkošně ladí. Poetiku poté vytváří Morriconeho hudba (zejména v závěru filmu). Spoutej mě! je vskutku typický Almodóvar: pestrý, nekonvenční, provokativní, černohumorný. Finále, kdy se z filmu stává prosluněná romance, je opravdu španělsky laděné. Spoutej mě! je velice zvláštní snímek, ale zvláštnost a genialita si meze nekladou a Pedro Almodóvar mi dokázal, že opravdu umí. Je to specifický tvůrce a velký vypravěč. 70% a krásné čtyři hvězdičky.. ()

peiton

Je síce pravda,že ak muž má o ženu záujem mal by o jej priazeň bojovať všetkými dostupnými prostriedkami,avšak z tohto snímku si príklad neberte páni.Pamätajte,Banderas je len jeden a preto len on si môže dovoliť prefackať,spútať,priviazať akúkoľvek ženu a následne ju donútiť zamilovať sa.Nebojte sa,mne tiež tento nápad prišiel ako úlet,ale niekedy takýto kus ,, čistej romantiky" si pozrieť nezaškodí. ()

Martin741

Vacsinou som zvyknuty, ze vo filmoch Pedra Almodovara /Los Abrazos Lotos, Volver/ hra moja milovana penelope Cruz, no ale tu jej niet. Skoda. Ale film to nie je az tak spatny, Victoria Abril hra obstojne a prezil som aj Banderasa - viem, ze este v 80. rokoch alebo zaciatkom 90.-tych tocil s Almodovarom, az potom sa zameral na Hollywood. Teda ja ho velmi nemusim, ten herec nevie hrat a nema ziadny herecky talent, je to len tvrdak "se vsim vsudy" ktoremu idu najlepsie roly ako Desperado a pod. To, ze dostali Almodovarove podivnosti vo filme priestor mi nevadi /kto urcuje kriteria normalnosti a kto je uplne normalny bez chyb?/ ale ze tam prepasoval aj uchylky, tak to ne, uchylarny neznasam. Dialogy tiez len take .. priemerne : 60 % ()

TommyLeeJape

"Je mi 23 let, mám 50 000 peset a jsem sám na světě. Pokusím se ti být dobrým manželem a dobrým otcem tvých dětí." Jediné, za co jsem svému učiteli španělštiny vděčný (bože jak já ho nenáviděl), je fakt, že mě seznámil s Almodovarovou tvorbou. Do dnes sice nechápu proč se mi jeho filmy tak líbí, ale to vem čert. Pravděpodobně za to může ta bizarnost, která je Španělům tak vlastní, nebo možná ty ženy, kdo ví? Právě v Átame se vyskytuje hodně toho, kvůli čemu mám filmy z Pyrenejského poloostrova tak rád, ale bližnímu svému bych tento kousek nedoporučil. Přeci jenom to není nic extra, pokud tedy nemáte pro španělskou kinematografii v čele s Almodovarem slabost. P.S.: Banderas chrápající s otevřenýma očima - geniální. ()

tomtomtoma

Film Spoutej mě! je stylizovaným romantickým sarkasmem. Spoutej mě! je do absurdní podoby čistoty citu lásky uvedený stockholmský syndrom. Z přirozeného smyslu pro zvrhlost vykouzlil Pedro Almodóvar spásný romantický výkřik, přímo do něj vložil úchylky ublíženého vnitřního světa, melodramatické vzdechy, opiátové zkušenosti, hlas vlastní filmařské profese, sytou barevnost, výstřednější obscénnost a dokonalé zneužití psychologie stockholmského syndromu. Vše odlehčuje a s hravostí si vychutnává všechny plánované souvislosti. Spoutej mě! je taškařicí nejhlubší niterné touhy lidské přirozenosti. Hrdinou sarkastické romantiky je Ricky (vynikající Antonio Banderas), sirotek, čerstvě propuštěný z psychiatrické léčebny. Na samém prahu plnohodnotného dospělého života se bez předchozích zkušeností dvoří s přizpůsobivou empatií a bez ohrožení kráčí za ženou svého srdce. Nejpřevratnější katarzí prochází Marina Osorio (pozoruhodná Victoria Abril), filmová herečka se zkušenostmi s pornem a narkotiky. Nakonec, i ten masochismus může přinést potřebné uspokojení a následné dokonalé naplnění osobním štěstím. Významnou postavou je Lola Osorio (velmi příjemná Loles León), svědomitá filmová produkční a starší Marinina sestřička. Neočekávané zmizení sourozence přidělává zbytečné starosti. Výraznou postavou je tu také Máximo Espejo (velmi zajímavý Francisco Rabal), režisér hororového filmu. Povědomí o posledním střípku své milované práce se lehce vzbouří proti času, láska má mnoho podob. Z dalších rolí: sadisticky a zcela spravedlivě trestající distributorka omamných látek (Rossy de Palma), posmutnělá ředitelka psychiatrického ústavu (Lola Cardona), Máximova trpělivá manželka Alma Espejo (Julieta Serrano), bezstarostná Marinina lékařka Berta (María Barranco), lehce zaskočená novinářka Montse (Montse G. Romeu), filmový herec fantoma Oswaldo (Oswaldo Delgado), nutností vyrušená lékárnice (Concha Rabal), či Marinina maminka (Almodóvarova mamá Francisca Caballero). Film Spoutej mě! je vyzbrojen černým humorem k nadhledu zběsilé touhy, které se obvykle říká láska. Výstředně zábavné to filmové dílo! ()

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června