Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V okolí Ostravy se množí násilná loupežná přepadení seniorů. Modus operandi je stejný. Magda na základě popisu možného pachatele varuje přes média veřejnost. Společně se svým parťákem Martinem jdou zprvu po podobných případech přepadávání seniorů. Mezitím ale dojde k dalšímu napadení, tentokrát už smrtelnému. Martin je přesvědčen, že se jedná o téhož pachatele, ale Magda to zpochybňuje, schází jí motiv. Zvláštní je, že byl použit nůž, který se obvykle používá na porcování zvířecího masa. Skutečný pachatel chtěl, na rozdíl od předchozích případů přepadení, nejspíš opravdu zabíjet. (Česká televize)

(více)

Recenze (41)

Jonatána 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O něco lepší než první díl, tak o půl hvězdy a za Štěpána (byť tam měl štěk) další půlka. Na Ostravu se mi hezky kouká a stále nechápu, proč si říkají Černý a Malá. Možná nám to má podsunout, že jsou stejně dobří jako Dempsey a Makepeace, Mulder a Scully nebo již zmínění Mach a Šebestová. Nejsou. :-D ()

quokam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Toho uvodniho narkomana odflakli, nejak na to, aby na neho poslali zasahovku, vlastne nic nemeli, byt rozumim tomu, ze scenarista potreboval prostor v dilu na skutecneho vraha. Kozub byl opet presnej, narozdil od toho Jiricka mladsiho, ten posledni vyslech se mi zdal mimo. A mimo to: Chlapik slysi hlasy a jeho psychiatricka, ktera s nim ocividne dlouhodobe pracuje, o tom nevi? To se mi nezda nejak duveryhodne. Mimochodem, uz starej Columbo ucil, jak poznat cigaretu, ze ktere se kouřilo a ze ktere ne, cigarutu, co tak opatrne sbirali ze zeme, ocividne nikdo nekouřil. 5/10. ()

Reklama

v.indruchova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

tento 2, díl je lepší než prvním dobrá atmosféra, slušná kamera, parádní hudba, dnes se mi herecké osazení líbilo o něco víc a bylo trochu uvěřitelnější i když je stále znát že je takové prkené. Nevím proč v některých zahraničních filmech je to tak uvěřitelné a u nás občas jak kdyby mluvili roboti. Kozub i Polák se mi v roli líbili. Jejich soukromí mě nezajímá, vždy přeskakuji. Hlavně ty záběry jak týpek vykuřuje, v dnešní době. Případ mi přišel zajímavý. ()

Mlle 

všechny recenze uživatele

Petra Špalková je tak dobrá, že těžko hádat, jak by seriál zvládl držet laťku bez ní. Díky ní jsem ochotna přehlížet i ty roztodivné grimasy pana Vyorálka, když se obličejem vehementně snaží vyjádřit aktuálně vyžadované emoce. Jeho groteskní přehrávání je ale asi tím jediným, co mi na seriálu zatím nesedí. Oba první příběhy stojí na veskrze depresivních námětech: agresivní mlácení důchodců při krádežích důchodu, který je pro ně jediným živobytím, bezskrupulózní využívání ubožáků v dluhových pastích, kteří nemohou nabídnout nic jiného než svoje svaly… Děj se přesto nerozplynul v „ponuré atmosféře“, jak tomu v podobných případech bývá často zejména v severských kriminálkách. Zápletky mají celkem logiku a rodina hlavní vyšetřovatelky je sympatická – na dojmu z ní se jistě nemálo podílí milý a přirozený vztah mezi malou Andělkou, dcerou Petry Špalkové, a její matkou. Sympatické je i rozehrání alespoň několika základních dějových linií. Málem bych zapomněla pochválit skvělé titulky, které rozhodně obstojí i mezinárodně! ()

matysek2425 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedním slovem hrůza... sleduji to už jenom coby ostravský patriot, kterého baví koukat na své milované město okem kamery a případně poznávat měně známá zákoutí. Jinak v téhle parodii na detektivku nefunguje vůbec nic. Plesl hraje jako by text pouze předčítal a jsem zvědav kolik dílů bude trvat než přefikne flétnistku, která se při výběru nástroje možná inspirovala filmem Prci, prci, prcičky a veselou příhodu hlavní hrdinky na hudebním táboře. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně v autobusu sedí Malý (Jaroslav Plesl) na sedačce do uličky a v následujícím záběru už sedí u okénka. (sator)

Reklama

Reklama