V okolí Ostravy se množí násilná loupežná přepadení seniorů. Modus operandi je stejný. Magda na základě popisu možného pachatele varuje přes média veřejnost. Společně se svým parťákem Martinem jdou zprvu po podobných případech přepadávání seniorů. Mezitím ale dojde k dalšímu napadení, tentokrát už smrtelnému. Martin je přesvědčen, že se jedná o téhož pachatele, ale Magda to zpochybňuje, schází jí motiv. Zvláštní je, že byl použit nůž, který se obvykle používá na porcování zvířecího masa. Skutečný pachatel chtěl, na rozdíl od předchozích případů přepadení, nejspíš opravdu zabíjet. (Česká televize)

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento díl mi připadal o trochu lepší, než první. Ovšem opět se nekonal žádný zázrak. Práce policistů je zvláštní, činy neodpovídají slovům (viz proč není Malá advokát - však mohla být žalobkyní), a epizody ze soukromí jsou úplně mimo a vůbec mě nezajímají. Naštěstí oproti slibům tvůrců bylo dnes soukromí dostatečně v pozadí. Navíc pachatel, jeho motivace a odhalení bylo spíše fiasko. Na seriál se dá dívat, ale potěšení moc nepřináší. ()

honajz odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hele, Specialisté jsou aspoň tou neschopností poldů zábavní, jenže tohle se tváří vážně jak opoziční politik před volbami. V minulém dílu i zde umožňují pouliční kamery zoomování na drobné objekty v obraze s dokonalým zaostřením. Policie vůbec nejprve nepátrá po rodinných vztazích a příslušnících rodin. Policie opět nastoupí na nějakého bývalého podvodníčka, pohrozí mu ty ty ty, a on zase řekne, tak jo, tady máte potřebnou informaci, zas to klišé paní, která zařve, když uvidí mrtvolu, policie nezajistí všechny důkazy, policie pořádně nepátrá v minulosti oběti a podezřelých, laborka má testy DNA hotové do odpoledne (!), fakt asi největší faux pas, když to běžně trvá tak dva dny, laborka z fotek (!) pobodaného koně určí, že nůž byl podobný jako ten u vraždy důchodkyně (!), jako fakt jedna blbost za druhou. Vedlejší linie opět o ničem - manžel svezl kolegyni a jeli spolu v autobuse na zájezd orchestru, postava Hanuše se stihla oholit a přidat na nástěnku dvě fotky a koupit (z čeho?) dodávku a dvě figuríny, babička má asi Alzheimera, fakt děsivé a napínavé, kam to asi povede. Myslím, že ani manželka, která tomu dala druhou šanci, už koukat nebude. Jinak díky za Kozubův štěk a žel Špalkové k lepšímu dojmu z jejího herectví nepomůže ani, kdyby ukázala kozy jako v jiných filmech. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ach jo. Pokračujeme v nastaveném trendu - víme, že postava Miroslava Hanuše něco velkého chystá (že by únos malé dcerky hlavní hrdinky?), kriminalisté postupně odkrývají loupeže a napadání důchodců, přičemž naráz se stane i vražda, do toho syn Vyorálka kouří trávu a my se 30 vteřin v jednom záběru díváme, jak Vyorálek pro změnu kouří cigaretu. Krimi je i tak teď docela dost, ale je to uondané a nezajímavé. Třeba to okoření Plesl pořádnou nevěrou. Nevím, co postavám přát. Jsou mi zcela fuk.  PS: na konci dílu díky autorům za herce Slováckého divadla UH Martina Vrtáčka, jak dává Hanušovi figuríny. ()

selfesteem

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I přes zjevné, někdy až opravdu hloupé projevy, např. ten o advokacii (co třeba státní zástupce nebo rovnou soudce?) mě tento seriál vůbec nevadí. Beru to tak, že existovaly nějaké krimi příběhy, ale chtělo to něco nového, víc o lidech, kteří tam vystupují a o společnosti, ve které žijí. A dívat se na to vážně dá, kamera je prostě úžasná, hudba moc pěkná a co teprve úvodní titulky. Já jsem spokojená, i když lze tušit, co přijde ... právě proto mám naději, že seriál dostane větší grády a ty stíny v mlze budou mnohem temnější. ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Drastické zločiny na seniorech a brutální umučení zvířat .... sakra, co je špatně, že mi nakonec v tomto díle přišlo nejvíc napínavý, jestli ta Rázlová s Alzheimerem vůbec doveze tu malou Malou domů a kolik dílů bude trvat, než Plesl s houslema skončí v posteli s kolegyní Jolanou, protože Špalková na něj nemá čas. Dvě hvězdy za Hanuše jako poslední naději. ()

• Ve scéně v autobusu sedí Malý (Jaroslav Plesl) na sedačce do uličky a v následujícím záběru už sedí u okénka. (sator)