Píše se rok 1994 a někteří studenti právě odpromovali. Jako jedna z nejlepších absolventek vysoké školy by měla mít Lelaina Pierce před sebou zářivou budoucnost. Realita je ovšem mnohem těžší. Lelaina pracuje jako produkční asistentka nesnesitelného moderátora ranní televizní show. Ve svém volném čase natáčí jízlivý a často až urážející videodokument o svých vrstevnících. Aktéry jejího dokumentu jsou promiskuitní spolubydlící Vickie, Sammy, který potlačuje svou přirozenou sexualitu a její nejlepší kamarád Tray, velmi nadaný mladík, ovšem zároveň rebel bez přirozené životní motivace. Lelaina se seznámí s Michaelem, ambiciózním producentem, který chce uvést její dokument v televizi. A tak se ambiciózní dokumentaristka z ničeho nic ocitne uprostřed podivného milostného trojúhelníku. Na jedné straně stojí zajištěný, materialistický Michael a na druhé věčně filozofující, přitažlivý Tray. Film je režijním debutem Bena Stillera. (TV Barrandov)

Michelle75

Povedená romantika, tak trochu úlet. Každý je v tomhle filmovém kousku malinko minoň, ale to je na tom právě to hezké a originální. Rozhodně jedna úžasná scénka a to na benzínce, kdy to Janeane Garofalo rozjíždí parádním tanečkem. Díky filmovému světu za podobné scénky. Tohle je to, co dělá film filmem. ()

Torimmer

Ben Stiller je fajn, a jde to vidět i na jeho debutu. Vždycky balancuje mezi diváckou žánrovostí a autorstvím. Tady příběh ještě hodně sklouzává k omáčce, která to celé dělá takové mdlé. Ale zajímavé, něco jsem si tam našel. Ty mladé lidi ztracené, a sledující všechny ty bezduché reklamy... ()

cab

Nezavisla romance pod taktovkou meho neoblibence (Ben Stiller) o particce kamaradu, kteri prave dokoncili vysokou a nachazi se v nejistote, jak nalozi ze svymi zivoty. Existencni problemy, zkousky zodpovednosti, zamilovani a krachy v podani excelujicich mladickych (Ethan Hawke a Winona Ryder). Bene zustan u rezie!!! 80% ()

Shakeus

Film plný nepochopitelných žvástů, které mají vytvářet dojem, že hlavní hrdinové jsou nespoutaní intelektuálové mladé generace. Škoda, že takhle mluví lidé v patnácti anebo zaostalí, popřípadě zfetovaní. "Všechno je to vesmííííír .... e?" Jinak dějová linie docela ušla, Winona jako vždy krásná a Ben Stiller ve vážné roli překvapil (v režiij snad ještě více). ()

F.W.Colqhoun

Melrose place is a really good show... [smích]. Celkem realistický obraz raných ambicí Bena Stillera je sympatický crossover Lží, sexu a videa a Singles; bez sexu a bez grunge. Jen s trochou AIDS a devadesátkové nitrozpytu. Podobně jako v případě hitu Camerona Crowea jsem se nicméně ocitl unesen do devadesátek, dekády mládí a tedy neschopen kritického hodnocení. Tváří v tvář Winoně Ryder, Wilhelmině Murray, poprsí vlnícímu se hypnoticky za drapériemi, jsem přehlédl, co by mi jinak neuniklo: To, že vysmívané Melrose Place není tak daleko, nýbrž vlastně za rohem. Ne že by šlo o špatnou šou, se Stillerem, Ryder, Zahnem, Garofalo a Hawkem, zástupců genrace, kteří se hledají, protože nemají žádné následováníhodné vzory, by to bylo přece jen o trochu lepší :-). My goal is like career or something. Nineties Bites. Opojný dojem doplňují (tehdy ještě relevantní) U2, (tehdy ještě mladý) Krenny Levitz, (tehdy ještě kompletní) Sepultura, (tehdy ještě) Crowded House a Lisa Loeb, Lisa Loeb, Lisa Loeb.... (M)TV moves the world. ()

Pat.Ko

Aj keď film sa snaží byť satirický a komentovať generáciu X, môže sa stať, že jeho odkazy a humor nie sú pre každého zrozumiteľné. Významy a narážky môžu byť pre niektorých divákov nepresné alebo zastarané. Na druhej strane, film môže byť tiež vnímaný pozitívne ako retrospektívny pohľad na dobu 90. rokov a na isté aspekty mládežníckej kultúry tohto obdobia. Hudba a niektoré scény filmu môžu byť považované za ikonické a emocionálne. Celkovo platí, že "Reality Bites" môže byť príťažlivý pre tých, ktorí majú nostalgický vzťah k dobe, v ktorej vznikol, ale pre iných to môže byť filmom, ktorý nesplní očakávania. 4/10 ()

Piškotka

Bezobsažné a mnohdy typicky americké. Každý řešil svou třináctou komnatu. Konec přisládlý, herci nepříliš zajímaví. ()

IvoB

Zpočátku se film tváří jako pohled do života mladistvých, s rádoby „cool“ postavami a provedením. Stále je to ale kýčovitá a ničím zajímavá romanťárna, která chvílemi ukrutně nudí. Neříkám, soundtrack se docela povedl, dívat se na to nějak dá a určitou generační výpověď to (alespoň zčásti) pravděpodobně má, ale nejedná se o nic, co by mě nějak zaujalo nebo co bych chtěl někdy vidět znovu. Docela zívačka – 2* (4/10). ()

imados

První režisérský počina Bena Stillera lze hodnotit velmi kladně. Podařilo se mu poutavě zachytit klíčové životní období přechodu ze studií do zaměstnání, což s sebou mnohdy nese hořkosti, zklamání a ztrátu ideálů. Winona jako vždy okouzlující, Ethan Hawke jako hloubavý intelektuál také přesvědčivý a trojlístek hvězd doplňuje protivný a nesympatický Michal v podání samotného režiséra. Všechno dobré, až na ten konec, ten mi připadal až příliš hoolywoodský. ()

Oralfabet

"The answer is... PIZZA!" Film jsem si z velké části dost užíval a taky ke mě, jakožto k třiadvacetiletému muži bez jasné vize budoucnosti, který se stále tak trochu vyrovnává s faktem, že je dospělý, jeho téma celkem promlouvalo. Jo a scéna na benzínce je parádní, a přitom tak jednoduchá, a song My Sharona díky ní teď miluju. Ale bože můj, Ethan Hawke tady hraje asi toho nejnesnesitelnějšího, nejtrapnějšího rádoby deep kreténa, co jsem kdy viděl. Winona to celkem vyvažuje svou nadpozemskou dokonalostí, ale díky závěru bohužel nemůžu jít nad 6/10 ()

rotel

Užasné! Ben Stiller - zvláštne ho vidieť v takejto úlohe, Winona Ryder a Ethan Hawke - neopakovateľné. Úvod trochu natiahnutý ale ten záver je srdcervúci! Posledné minuty vyvážia to čakanie stonásobne. Asi sa vo mne ozval romantik, no myslím, že každý potrebuje s času na čas viac alebo menej snívať. ()

ink flo

Romkom režírovanej mladým Ben Stillerem na téma "co se škádlívá, to se rádo mívá", ve kterém parta lidí po vysoké řeší tzv. začleňování do společnosti a nástrahy s tím spojené, jejichž hrany obrušují společným poflakováním, hulením atd. Winona Ryder je u toho točí na VHSku a je ještě o trochu více neodolatelnější, než obvykle. ()

Wolvie

Dost možná nejzajímavější Stillerův režijní počin.Protože jako jediný není šílená komedie.Tady se hraje o dobré herce a zajímavý příběh,což ovšem neznamená,že by to celé nebylo občas velmi a vkusně vtipné.Příjemný zážitek,na Stillera netypický. ()

Candid

Průměrná komedie na kterou se dá koukat, i když se zrovna dvakrát nezasmějete (no, dvakrát možná ano). Víc než o komedii se ale jedná o romanťárnu. Divím se, že jsem ani jednou za celou dobu nezahlédla žádnou značku cigaret, protože chvílemi mi přišlo, že se dívám na reklamu na cigára... ()

johhny007

Tak toto byla dost síla nevěděl jsem,jestli si dělají srandu nebo , jestli je to jako fakt ?? Doufejme , že tak velký přešlap už Stiller neudělá jinak jeho ostatní díla byly obstojné ()