Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

RomanHyde

Podařený pohled do zákulisí velkého businesu a machinací. Z tohoto dílka na nás dýchá fajn atmosféra ameriky devadesátých let. Skvěle obsazený Douglas odvádí výbornou práci a určitě je to jedna z jeho nejpovedenějších postav. Zdárně mu sekunduje i mladičký Charlie Sheen a to vše stojí na atraktivním příběhu a zápletce. Je to téměř dokonalá "odpočinková" podívaná, kterou diriguje Oliver Stone v dobách své největší formy. Vřele doporučuji. ()

Emzet

Oliver opět skvěle rýpe, Oscar pro Douglase byl naprosto zasloužený a Charlie dělá co může, aby mu stačil. Dobrá atmosféra, díky které ty dvě hodiny utečou jakoby nic a také docela dobrá sonda do Ameriky v období "Decade of greed". ()

majec4

Film, ktory ma vazne dostal. Nevidel som vela filmov s financnou tematikou, mozno to bude tym, ze ich v skutocnosti nie je vela. Urcite velka skoda. Pri hodnoteni konkretnej snimky mi neda nespomenut brilantne vykony dvoch hlavnych hrdinov. Neviem ako ostatni z vas, ale ja som doslova "zral" kazdy Douglesov monolog o trhu, "demokracii" a laske k peniazom. Zahral neskutocneho hraca a musim priznat ze mu to slo velmi dobre. Presne takto si po tomto filme predstavujem tie najvacsie ryby vo svete financii. Skvela hudba, skvela rezia, este raz skveli herci. Skoda len, ze sa Wall Street nedockala lepsieho pokracovania. ()

Hepy13

Dokonalý pohled do špinavého světa byznysu. Jako vždy skvělý (Oscarový) Michael Douglas, a překvapivě i Charlie Sheen. Co mi v tomhle filmu nejvíce vadilo? Dívat se na všechen ten luxus, a poslouchat jak ve vzduchu lítaj ty nehorázný cifry peněz co normální člověk nevydělá ani za celej život :D "Můj první kšeft - Vidíš ten dům? Koupil jsem ho, za dva roky ho prodal, a vydělal jsem 800 tisíc$, myslel jsem si že jsem největší boháč na světě. Dnes je to můj denní výdělek." ()

kamil.i

Samozrejme, že Wall Street je vynikajúci film s pekným morálnym výkričníkom a celkovo všetky jeho komponenty sú výborné, ale povedzme si to otvorene- tie nezrozumiteľné finančné machinácie a neúnosná stopáž sú jedna veľká nuda. ()

Antaeus

Douglasovi som mal problém veriť, že toto nerobí po večeroch v súkromí "na ostro". Podľa mojej mienky je záporák zahraný dobre vtedy, keď mám chuť opľuť televízor. A tu som mal chuť na televízor nie len flusnúť, ale ho rovno vyhodiť von oknom. V nemenovanom dokumente (lebo názov si nepamätám) na nemenovanej televízií (lebo nechcem robiť reklamu zahraničným TV) sa akýsi maklér vyjadril, že takto nejak wôl strít v osemdesiatych rokoch fungoval. No ak to je aspoň z polovice pravda, potom som rád, že mám na čom tento koment písať. Tam sa totiž sprivatizovalo (rozkradlo - pozn. prekladateľa) všetko, čo nebolo priskrutkované. A ak to priskrutkované bolo, proste sa ukradli aj tie skrutky. A nakoniec aj to, o čo to bolo priskrutkované. V podstate veľmi smutný film o ľudskej chamtivosti. A nebyť "amerického" záveru, nedbal by som ísť s hodnotením na maximum. ()

VictorMartel

„If I could have anything... this would almost do.“ „Almost.“ Prokletí věčné nespokojenosti vyvěrá z nejhlubšího tušení o marné snaze zařídit si štěstí, za které bychom s vírou poděkovali. ()

Gastovski

Velmi dobře pojatý snímek o světě burzovních makléřů, bezcitných milionářů a o jejich úspěších či pádech. Bezcitný Douglas dostal Oscara zcela zaslouženě a Charlie Sheen také nehraje vůbec špatně. Režie je jako u většiny Stoneových filmů zase vynikající. ()

jane1106

Wall Street je důkazem, že schopný režisér dokáže i s tématikou, do které mnoho diváků (například já) zrovna dvakrát nevidí, vážně divy. Newyorská burza tepe životem a nadějný mladý broker Bud je čím dál více pohlcován světem mamonu. Však k tomu má ostříleného průvodce Gordona Gekka (charismatický Douglas s kšandami), muže, pro kterého se zisk stal každodenním sportem. Jednou z největších deviz filmu je také Richardsonova kamera, která často namísto střihů švenkuje mezi postavami a výrazně tak oživuje prostor. ()

jorgus

vubec ale vubec me to nebavilo..az poslednich par minutek me vytrhlo z letargie..herci uzasny, Gekko uzasny..ale proste nezajimave tema bylo zpracovano pro me nezajimave..na dvojku nepujdu:) ()

kailik

Prachy sou svinstvo a este k tomu kdyz je nekdo chamtivej a chce vic a vic. Pro mě neuvěřitelně uspokojivej snímek o mladíkovy, co snil, že skončí jako milionář co bude vlastnit vlastní triskác. Penize jsou poradnej hnaci motor a clovek je ochotnej pro ne udelat cokoliv. I kdyz nemam Charlieho Sheena moc rad, tady mi celkem sedl a hlavně charismatický, drzý a chamtivý Michael Douglas. Oliver Stone to zreziroval na vybornou, ta atmosfera na Wall Street byla opravdu bravurna, vsechen ten zmatek a papiry, chtel bych to videt i na zivo :). Už se nemuzu dockat, az uvidim novejsi verzi. ()

Kvítek

Stará dobrá Wall Street. Osmdesátková atmosféra je prostě nenahraditelná, stejně jako dvojka Douglas - Sheen. Udržet mě u filmu s finanční tematikou, to je výkon hodný Oskara. ()

edie sedgwic

Tazko sa mi hodnoti film, ktoremu som nie uplne porozumela. Svet imaginarnych penazi je mi velmi vzdialeny, myslienku vsak pochopi aj laik. Hviezdne obsadenie a ako sa na americky film patri, malo to tazko sa rozbiehajuci zaciatok, rychly spad, zvrtnutie deja a nasledny happyend. Nechyba ani sexy blondata kost a pribuzni, ktori maju vzdy pravdu. Jediny problem je, ze film je prilis priehladny a v podstate vieme ako skonci. Chamtivost sa nevyplaca, to vie predsa aj male dieta, ktore je privela cokolady a potom ho bolia zuby. Po jednotke na dvojku radsej zabudnem. ()

Druury

Film o číslech, který si mě naprosto získal.. nevím zda to bylo obsazením, nebo zkrátka mě bavila soutěživost mezi "zabijáky"... ale tento film byl zkrátka perfektní... =4* ()

sandinista

WTF? Co to jako bylo? Parádní napínák z prostředí newyorské burzy? To jsem si asi pustil jiný film. Velká nuda, ve které jsem se dost často ztrácel (a to mám ukončené ekonomické vzdělání). Kravaťáci, co se snaží obrat kravaťáky. Nic víc. Charlie Cheen - slizák, Michael Douglas - až přílišnej suverén. ()

TETŘEF

Proč primácký dabing překládá greed jako "lačnost" zůstane asi navždy utajeno. Co nezůstane utajeno je Stonova levicová agitka a nezvládnutá kladná postava, Buddyho otce, který je opravdu nepříjemě americky správný. Asi nejblíže má k otci Clarka Kenta ve Smallville...a to byla postava, kterou jsem nenáviděl. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook