Tentokrát jsou v centru zájmu malých podvodníčků Pepana (P. Nárožný), Járy (K. Heřmánek) a Marcely (N. Konvalinková) umělecké předměty. Samozřejmě ne pro jejich uměleckou hodnotu, ale jako objekt nekalých obchůdků. Nechávají se proto zaměstnat na zámku a opět se potkávají s podvodnicí Barbarou (J. Bohdalová). A ta, jako vždy, přemýšlí, jak je oklamat… (Česká televize)

vitekpe

Pokus o znovuvstoupeni do stejne reky nedopadl uplne tragicky, ale ten drajv predeslych dilu uz to nema... Nahoru to tahnou predevsim herecke vykony, samozrejme.... ()

Paity

Revoluce klepala na dveře, ale to neznamená, že Bohdalka s Nárožným si dala od této filmové série pokoj, právě naopak. Rok 1989 a točí se další "díl" o podvodníkovi Pepanovi a Barbaře, kterou se snaží hrát Bohdalová. ()

Kovaja

Všichni hledali Járu. A Jára po svém pompézním návratu divoce vytáhne vzkaz z náprsní kapsy a říká že vzkaz má přece u sebe. To se musí prostě vidět,,pentalogie jako víno,,,nádhera,,,smekám. ()

Schlierkamp

Poslední díl komediální pentalogie o drobných podvodnících. Vynikající P. Nárožný jako šéf, který má hlavu plnou dobrých nápadů, jak přihodit nějaký ten peníz do kapsy. Velice vtipná je postava duchem prostého Jaroslava Járy, jehož velmi podařeným způsobem ztvárnil K. Heřmánek. J. Bohdalová v obrovském kabátu a s ještě většími brýlemi byla též povedená. Dále v komedii figuruje velká spousta známých umělců, někteří pouze v epizodních rolích, ale i to bohatě stačí na dostatečné oživení pro oko diváka. Přestože jsem pátou část viděl jako první, jsem velice mile překvapen a těším se na další díly. ()

Sasakr

Díky změně prostředí to může působit tak trochu jinak a uměle, ale v zásadě je to pořád to samé, a to opět se stejnou kvalitou. Snad jedinou věc bych vytknul, a to je vložení rvačky ze třetího dílu. Nemám rád používání starých záběrů "pro připomenutí", přijde mi to, jako natahování stopáže. Tak či tak pokud člověk neviděl všechny díly ve správném pořadí, některé věci, narážky a souvislosti mu stejně nebudou jasné, a proto mi to přijde tuplem zbytečné. Celkově musím říct, že mě nenapadá nic, co by mělo toliko dílů a takovýmto způsobem si drželo kvalitu. Strašně mě mrzí, že nejsou další pokračování. Užil jsem si to, šéfe. ()

sigf07

Velice důstojné uzavření Bočanovy podvodnické minisérie. Pepanova parta baví i popáté, respektive Nárožný okouzluje svou výřečností, Heřmánkův Jára svou bezelstností a Naďa je pořád tím zbytečným (nebo jen nevyužitým?) přílepkem. Pan režisér se jim asi rozhodl odvděčit za předchozí čtyři díly plné nezdarů a povětšinu času jsou to teď oni, kdo drží v ruce trumfy a kdož jsou o krok napřed před konkurenčním Bohdalčiným gangem. Jako plus beru přítomnost Jiřího Sováka a Jana Kanyzy, naopak přešlapem bylo zbytečné zařazení asi tříminutové vzpomínkové sekvence na rvačku z třetího dílu. ()

Nocturno culto

Perfektní finále - Nárožného hlášky doplňované bezvadným Heřmánkem se nikdy neokoukají, opravdu jsem se zasmál a těší mně, že se mi dostalo možnosti podívat na tyhle filmy s Pepanem, Járou a Marcelou .. ()

ostravak30

Změna prostředí filmu rozhodně prospěla. Pepan se sice už jednou vydal mimo Prahu, ale to bylo nedobrovolně a sám. Tady je to s celou partou a na zámku. Tvůrci se navíc postarali o to, aby to tentokrát bylo opačně. Tedy, že Pepan nechce nic ukrást, ale naopak chrání, což je další originál této série. Ale nejvíc jsem se stejně pobavil s Járou, který tady perlí asi nejvíc ze všech filmů a je to hlavně on, kdo je zdrojem největší švandy. Škoda, že pak filmaři nepokračovali i po revoluci. Určitě by zrovna u protřelých podvodníčků bylo zajímavé shlédnout jejich přizpůsobení se nové době. ()

subic

Šéfové popáté a naposledy. Jára má konečně toho koně a vozí děcka bryčkou kolem Konopiště. Opět tu nechybí ani Barbara, další 2 zajímavé postavičky jsou kastelán Sovák a restaurátor a zároveň falsifikátor Kanyza. Chybí tu tentokrát jenom Anežka a její rodinka. Pepanův plán je tentokrát prodávat falešné obrazy. A protože to je díl poslední, tak je takový asi i nejlepší ()

Pitryx

Už jen slabě nadprůměrné zakončení celé série s několika faktickými nesmysly. Legrace to je, některé scénu jsou nezapomenutelné, ale něco málo tomu chybí. Jen nevím co. Zde už jsem nad udělením šedesáti procent dlouho přemýšlel, ale nakonec jsem ukecal sám sebe. ()

Danulinda

Ani tento díl si nezaslouží tak nízké hodnocení, které zde dostal, protože scénář je poměrně solidně vypracovaný, pan Nárožný jako již tradičně výborný a výkon pana Heřmánka je neuvěřitelný - kdybych nevěděl, jaký je to chytrý a rozumný pán, tak bych si myslel, že je to jeden z největších mamlasů na světě. Skvělý výkon pane Heřmánku! P. S. A Bohdalka Barbara dostala konečně od Pepanovy party také pořádně na prdel :-) . ()

honzic

Poslední díl je již velká nuda, kvalitou na podobné úrovni jako čtvrtý díl, žel tentokráte ještě zapletenější a méně humorný. Hodnocení: 35 % ()

Max Q.

Na tomto filmu je nejstrašidelnější ta kamera. Ta je opravdu příšerná. Jinak děj a hlášky jsou mírný televizní nadprůměr, několikrát jsem se zasmál i nahlas. ()

zigy

Nárožný je jako šéf je dokonalý, nicméně vtipy často nejsou moc vtipné. Nicméně film je důkaz toho, že Podfukáři a Dannyho parťáci měli inspiraci v českých luzích a hájích. Nevěříte? Věřte:) ()