O jistotách života a pochybnostech lásky... Inženýr Dušan Roček (V. Harapes) se ve volném čase vášnivě věnuje svému koníčku – létání na rogalu. Spolu s ním tento sport vyznává i jeho patnáctiletá dcera Milena (K. Pollertová). Naopak Dušanova žena Magda (J. Šulcová) nemá pro jejich riskantní způsob zábavy pochopení. Nakonec to však není létání, co způsobí neštěstí: Milena se totiž těžce zraní při automobilové nehodě. Protože jí zůstala jen jedna ledvina, která je poškozená, může ji zachránit jedině transplantace. Dušan se jako nejbližší příbuzný nabídne jako dárce. Jenže během vyšetření vyjde najevo, že skutečným Mileniným otcem je někdo jiný… (Česká televize)

Tessie

K Operaci mé dcery jsem se dostala přes hledání něčeho dobrého z tvorby Jana Kačera. Mé velké očekávání bylo zklamáno. Jana Šulcová potvrdila své kvality, Harapes dokázal, že není jenom baleťák. Ale Kačerova role chladného primáře, se mi vůbec nelíbila. Herecký výkon opravdu hrozný. Samotnou postavu jsem chápala, ale nedokázal ji dostatečně prodat. Filmy z nemocničního prostředí mám ráda. Myšlenka tohoto kousku byla skvělá, ale jako celek se to příliš nezdařilo. Velká škoda. ()

Paity

Drama na vcelku ohrané téma, otec není otec a dcera není jeho dcera, ale něčí úplně jiná dcera. Nebýt tam možná v titulní roli Harapes asi byl přidal ještě jednu hvězdu. ()

lukano

Příliš socialistické, příliš nomenklaturní, příliš normalizační, příliš přikrášlené, ale teď vážně. Jde o pravdivý příběh, který ukazuje slušnou úroveň tehdejšího Československého zdravotnictví se skutečným příběhem o kterém se dokonce psalo v tehdejším tisku. Nehodnotím smutný příběh, ale velmi dobrou úroveň snímku. ()

Chudobka

Harapes se mi líbil ve filmu Den pro mou lásku. Jenže tam byla jeho partnerkou Marta Vančurová. Křehká, citlivá, naprosto uvěřitelná. Tady mi víc než Harapes vadila Šulcová, která nepatří k mým oblíbeným herečkám. Škoda. Herci ve vedlejších rolích byli všichni mnohem lepší. ()

Dement

Pokud si chcete dopřát trochu depky, tak doporučuju. Já film viděl menší a bylo mi z toho lehce špatně, nejen díky "krásnému" nemocničnímu prostředí a naprosto pesimistickým dialogům. ()

MickeyStuma

Vynikající rodinné drama televizemi opomíjené a je to škoda. Tento příběh se může kdykoliv a komukoliv z nás stát. Štěstí rodiny je přerušeno autonehodou a vážným zraněním dcery. Milující otec ve snaze ji pomoci se dozví, že její biologický otec vlastně vůbec není. A tak se rozehrává dramatická linka o vině, soucitu, porozumění, odpuštění a hlavně o záchraně dívky s chutí do života. Po celý film by se napětí dalo krájet a soucit diváka nenechá chladným. V 80. letech byla takováto témata velmi častá a tento snímek je jeden s těch povedených. Myslím, že má co říct i v dnešní době. ()

jafuska

tento nostalgický film se mi vždycky líbil, a ráda se k němu vracím, Vlastimil Harapes začal hrát, ve filmech, a jak se mu vcelku dařilo, tento film je každýmu znám, nemusím ani zabýhat do detailu filmu, to by bylo úplně zbytečné, takže pro mě určitě fajn film, ()

yntelygent

Z nametu by sa dalo vytazit omnoho viac,takto je to len taka celovecerna telenovela...V.Harapes je po hereckej stranke nevyrazny a nudny... ()

ostravak30

Při vší úctě k Vlastimilu Harapesovi, byla to dramatická úloha, která chtěla jiného herce. Osobně mi byl celý příběh blízký hlavně ve vztahu k otci a jeho dceři neboť já také zjistil před pár let, že má dcera není biologicky má. Ovšem naštěstí to bylo zjištěno půl roku po porodu a nečekal mě tak mnohem větší šok po patnácti letech. Samozřejmě pokus oslovit biologického otce s dárcovstvím byl naivní. Ale pořád ještě zkoušel Ing. Roček všechno. Pak se však náhle staví k setkání s dcerou odmítavě. Stejně naivně působí i sebevražda Magdy. Na položené otázky, kdo je vlastně otec a čím si toto oslovení může zasloužit, je vcelku logicky odpovězeno, kostrbatý je průběh, jak se k tomu postavy dopracují. Chyba je možná i v tom, že Ivo Novák za sebou neměl zrovna moc dramat. Rozhodně víc pracoval na komediích. ()

koza3

Jaktože to má jenom 54%? Vždyť to bylo super dramatické a emocionální! Kdyby to bylo jen o té operaci, tak budiž, ale proložení životními příběhy tří protagonistů se suprovým řešitelem Harapesem bylo za mě na 4 hvězdy. Jdu si přečíst ty perly místních kritiků. ()

jungewolf

Na 80. léta to celkem ušlo : 2,5 - 3 * . Momochodem, ing. Roček (V.Harapes) ve skutečnosti mluví hlasem pana Františka Němce .... . Proč byl předabovaný, netuším, nejspíš režisérovi I.Novákovi "líp seděl" jeho hlas-zkušeného mistra slova než hlas /tehdy/ baletního tanečníka+choreografa z pražského Nár.divadla V.Harapese .... . ()

ElisD

Jde o to, co divák hledá. Pokud hledá požitek filmšmejkra, asi bude zklamán, ale já jsem už od oka z TV seznamu doufala v exkurzi do 80. let, byla jsem více než spokojená. Od paní vrátné přes sanitky a kachlíky ve špitále, přes hudbu, co dcérka poslouchá (co to kurník... :-D) po pana náměstka.. Jeden z nejautentičtějších pohledů na špitální život v osmdesátkách, kam se hrabe Nemocnice na kraji města! Konec mne sice zklamal - prostě se našlo řešení a bylo, doufala jsem ve větší rodinné tahanice a ty správné Štavnaté hysterie, ale i tak, exkurze skvělá. Jednou to svému malému synkovi pustím. ()

Winster

Pri te operaci kolem 21 minuty bych tu anestezioložku necim prastil po hlavě, sice má lékaře informovat o fyziologickych funkcích, ale ta na ně štěká jak učitelka na dětičky co se válej v louži. Jinak celkem zajímavý snímek ikdyž ty dabingy v českých filmech moc nechápu. ()

Cesty timem

Podle mne je to přes 3* a také proto, že si rád občas film dám znovu a Petr Hapka mi zas zahrál na citlivou strunu, zaokrouhluji na 4*. ()