".....Pličky na klíně ..... a víte, co? Dejte mi to od shora dolu a ty smažený vepřový nožičky dvakrát a místo toho bramborovýho salátu mi přineste ... řekněme husu a místo toho špenátu něco lehčího ... řekněme roštěnou....". To je adrenalín, panečku :-)).(5.7.2006)

ANO - druhý nejlepší film Vlasty Buriana. Vrcholná forma hlavního představitele i scénáře, tohle dílo by vydalo na sebraný svazek vtípků s tématem železnice, nádraží, jízdní řády atd. Navíc ostatní herci-nahrávači, Jaroslav Marvan, Václav Trégl nebo třeba Čeněk Šlégl, jsou taky perfektní...(15.8.2002)

Zřejmě bych tento film upřednostnil jako nejlepší Burianovskou komedii. Opravdu počet hlášek v tomto filmu je ohromující, stejně jako vtipných scén.(7.7.2006)

Vlasta Burian v nezabudnuteľnej úlohe prešibaného podvodníka bez groša v kapse. V jeho prípade je jedno sa najesť bez koruny a na druhej strane zahrať aj nemotorného prednostu stanice a zmiasť tak náprotivok inšpektora Kokrhela v podaní výborného Jaroslava Marvana.(25.12.2007)

Mam tezke dilema - Prednosta stanice, U pokladny stal , Baron Prasil - ktery z techto filmu je Burianuv nejlepsi - kazdy ma sve neopakovatelne kouzlo - napriklad scena s prijmem telegramu patri jednoznacne mezi nejlepsi scenky ceske kinematografie.(24.7.2002)

Scénář: Václav Wasserman .. Je to těžké. Co totiž dodat nebo vytknout skvělému Přednostovy stanice? Velmi zábavná komedie s nezapomenutelným "střetem" Burian vs. Marvan. Druhý nejlepší film legendárního komika.(29.3.2005)

Zřejmě nejlepší komediální dvojice československého filmu Burian - Marvan a jejich nesmrtelná komedie. Ani po tolika letech se u ničeho jiného tak nezasměju. Spolu s Baronem Prášilem je to naprostý vrchol Burianovi kariéry a tím pádem i československé filmové komedie (je paradoxní, že takovéhle komediální skvosty plodila právě smutná doba Protektorátu...)(3.7.2007)

Jeden z nejlepsich Burianovo filmu. Sice trva nakejch 30 minut nez vlitne Burian na nadrazi a spolu s Marvanem to rozjede ve velkym, ale rozhodne to neni ztracenejch 30 minut, jeho scenka v restauraci je naprosto spickova. Proste jasnejch 5*.(1.1.2008)

Vlasta Burian skvělý jako vždy. Jaroslav Marvan, Čeněk Šlégl či Václav Trégl mu velmi zdatně nahrávají. Jeden z nejvtipnějších předválečných filmů se spoustu nezapomenutelných hlášek a scének (hlavně když se hádá Burian a Marvan tak to nemá chybu).(25.12.2007)

"Potrpím si na akoratesu, pane generální inspektore." ... "Přijměte telegram." - "Přijímám." ... Odkaz na úryvek z filmu - přijímání telegramu : http://www.youtube.com/watch?v=PuVvWU1b0Uo ....a titulní hudba zde:http://www.youtube.com/watch?v=PskbLrKAJQE(27.1.2009)

"Spusťte šraňky a hned je zase vytáhněte." Falešný přednosta stanice alias černý pasažér Ťopka se jako tornádo vrhnul do velení železniční stanice a já se přitom vždycky umlátím smíchy o telegraf. Prostě tečka, čárka, čárka, tečka, co na tom je? Jsou na tom hlášky, ksichty, situační komika a já se snad ani nestydím za to, že mi ke spokojenosti někdy stačí tak málo.(3.1.2018)

Buriana považujem za najlepšieho filmového komika všetkých dôb u nás a určite aj v prvej topke svetovej. Postavám dokáže vdýchnuť nezabudnuteľnú dávku komickosti, a to by nikto iný nedokázal ani z polovice. A tento film je toho ukážkou asi v najlepšom meradle. Škoda, že ostatní herci a čas strávený ich rolami, toľko kvalít nedosahujú. Ale inak sa scenáru a filmu celkovému, krátkemu ale údernému, nedá absolútne nič vytknúť. 90%.(28.12.2007)

Jedna z perel na filmovém náhrdelníku česko-slovenské tvorby :-)(27.7.2012)

• Fretakata

Nemozem si pomoct. Na mna Burianov typ humoru neposobi. Aj situacie, ktore by mohli byt vtipne,v jeho podani stracaju - pre mna - caro.(5.1.2013)

Začátek (s výjimkou objednávky v restauraci) i konec byl takový jalový, ale to, co bylo mezi tím (tj. to od příchodu pana Ťopky na stanici až po návrat pravého přednosty) byla výtečná zábava. Zatímco nijaké výstupy Trégla a Šlégla mě nechaly chladným, scény s dokonalým Burianem a Marvanem ve mně několikrát vyvolaly záchvat smíchu. Škoda té nevyrovnanosti filmu, mohl to být plný počet. "Je v tom úmysl, nebo co?!" - " To nevím. Je v tom úmysl? Jestli je v tom zaječí úmysl, tak to musíte zdanit!".(23.10.2010)

Uplne chapem, preco je tato komedia jedna z najoblubenejsich, ale tentokrat som sa len parkrat pousmial. Uznavam, ze Burian bol perfektny herec, ale ani on ma nedokazal az tak rozosmiat. Ak by som dal 4 hviezdicky, klamal by som sameho seba len preto, aby som sa prisposobil k väcsinovym hodnoteniam, takze za 3... 28.06.2009 ___ Vlasta Burian - (Ťopka) +++ Zita Kabátová - (Julie, přednostova žena) +++ Antonín Zacpal - (Přednosta stanice Anatol Jelen) +++ Jaroslav Marvan - (Generální inspektor Kokrhel) +++ Václav Trégl - (Skladník Pivoda) +++ Theodor Pištěk - (Restauratér Hejhal) +++ Hudba: Jára Benes +++(28.6.2009)

• NinadeL

Nezabírá, ani kdybych se rozkrájela. Jedna hvězdička za Mary Norrovou.(16.2.2009)

Živelný Vlasta Burian ve vrcholné formě, k tomu zdatní herečtí sekundanti a máme tu komediální kousek, který si i mainstreamový divák užije i o víc než sedmdesát let později. Na smích k slzám to sice nevidím, ale pořád dobré. Dokonce velmi dobré!!(26.1.2013)

To jsou jenom domněnky, pane. K věci! - No, kecy, jaký kecy?! Slavná Burianovka, která se po pomalejším začátku (i když scéna v restauraci je fantastická) postupně rozjíždí na plné obrátky. Když pan Ťopka vystoupí jako černý pasažér na nádražní stanici v Mokré - roztáčí se kolotoč neuvěřitelných událostí plných úžasného humoru a roztomilých omylů (plus Burianův skvělý sendvič ze tří kuřecích stehen). Souboje Burian versus Marvan - to je koncert mistrů.(12.4.2014)

Humor mistra Burina na naprostém vrcholu. Scény s telegrafem, bochníkem chleba a kuřaty a některé další dokážou rozesmát až k slzám. Všichni herci hrají v rolích přímo na tělo, a tak každý vytváří svojí svéráznou postavičku, kterým samozřejmě vévodí falešný přednosta v podání Vlasty Buriana. Navíc je tu skvěle vystihnutá atmosféra malého města a jeho nudného nádraží, trochu podobně jako v Ostře sledovaných vlacích, ovšem v tomto filmu je nuda zažehnána naštěstí daleko komičtějšími a veselejšími událostmi. A tak tento snímek patří k těm, které umí pobavit i v dnešní době a nejednou.(31.12.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15