• moorks
  *****

  Je to opravdu mistrovské dílo. Prostředí, kostýmy, vykreslení charakterů - v tom všem jsou Francouzi mistři, ale tady šli ještě dál a podařilo se jim to prostředí přiblížit divákovi, doslova ho do něj vtáhnout. Noiret a Rochefort předvádějí mnoho ze svého hereckého umění a táhnou celý film, i když Marielle jim skvěle sekunduje. A krásná Marina Vladyová...její krásné a skvostné tělo je pastvou pro oči. I to je důkazem velkých děl.(24.7.2011)

 • mac000
  ****

  Skvostná záležitost ošperkovaná známými francouzskými herci a představující francouzský historický film v té nejlepší podobě. Ale nebyl by to Tavernier, kdyby mu nešlo o víc než jen ukázat opulentní scény z dějin Francie. Na dramatické události kolem Filipa Orleánského nahlíží jako na politické drama a současně jako morální dilema jeho protagonistů, rámované scénami z velkolepého banketu.(1.3.2015)

 • argenson
  ****

  Francie 18. století se vším, co k tomu patří. Bohatí zvrhlíci, otrhaní chudáci, intriky, politika, láska bez sexu, sex bez lásky. Vybroušené barokní dialogy tak jak si to představuju. Nádherný kontrast mezi opulentními exteriéry paláců a ušmudlaným venkovem. Philippe Noiret a Jean Rochefort výborní se svými sarkastickými poznámkami. Podle mě ovšem mírně nevýrazné, přitom všude zdůrazňované krásky Marina Vlady a Christine Pascal. V celkovém hodnocení to ovšem na mém nadšení nic nemění.(14.2.2011)

 • Nut
  *****

  Páni, poměrně odvážná záležitost. Že by si Francouzi takhle pěkně zkritizovali jednu významnou etapu svých dějin, to jsem nezažila. Musím říct, že jsem se hodně dobře bavila. Asi to mělo působit spíše tragicky, a druhá půlka taková opravdu byla, ale první část filmu jsem se prostě jen řezala. No a výkony Noireta a Rocheforta bych rozhodně přirovnala k tomu nejlepšímu, co na plátně předvedli.(4.3.2011)

 • gumli
  ***

  Áno,veľmi dobrá výprava,perfektné dobové oblečenie,dokonalé herecké obsadenie aj herecké výkony.Len mňa trocha pomýlilo označenie na csfd.Dráma áno,historický samozrejme tiež,ale vojnový asi ťažko.Bojuje sa tam tak akurát ústami,a dočasný francúzsky kráľ Filip Orleánsky ešte tak svojím vtákom,pretože zaujíma ho len sex,pijatika a iné potešenia.Na ostatné tak akurát zvysoka se..e.No a jeho zástupca Abbé Dubois to je tiež pekný vtáčik.A tak nečudo že v chudobnej časti Francúzska v Bretónsku sa ľudia začínajú búriť.Ináč kráľ je obklopený pekným počtom šlapiek.No je mu to málo a chce si dať doviezť mladučke 16.ročné dievča.Ale ináč je to skutočne veľkolepý film,na ktorom sa určite nešetrilo.(6.7.2011)

 • - Francouzský regent, vévoda Filip Orléanský (1674-1723), měl řadu zájmů z různých oborů, mimo jiné se věnoval hudbě a sám se také pokoušel komponovat. Jeho dílo však nemá žádný zásadní význam a v dějinách hudby je spíše kuriozitou vzhledem k osobnosti autora. V historii kinematografie byly jeho skladby jedinkrát - záměrně a logicky - použity v tomto filmu, kde jeho osoba (hrál ji Philippe Noiret) byla ústřední postavou v ději. (topr harley)

 • - Francouzský syndikát filmových kritiků udělil snímku statut Nejlepší film roku. (Terva)

 • - Film získal cenu Césara za režii, nejlepšího herce ve vedlejší roli, nejlepší scénář a nejlepší dising. Nominován byl dále v kategorii Nejlepší film, nejlepší herečka ve vedlejší roli a nejlepší hudba. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace