Noc husí kůže

Night of the Creeps

Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1986, 88 min (Director's cut: 85 min)

• Flipnic

Tohle mi v mládí nějak uniklo. Teď s ohledem času jsem to dohnal a film shlédl, ale už mne moc samozřejmě nebavil. V podstatě se zde nic neděje, debilní nulový děj, školní prostředí, výborný je jen hláškující kámoš hlavního hrdiny, ten je fakt super ... Pak se film jaksi změní v "zombie-masakr", ale je to jen takové nic... Nulové gore, napětí, ... spíše stále ze všeho dělání si srandy ... To není ani horror, spíše taková oddechovka. Typický "horrorový odpad 80. let" ... Bohužel, ale tohle nemusím. Je tam krásná hlavní herečka, ukáže i na pár vteřin kozičky, ale dalo se z toho i v té době dostat mnohem víc (jak v oblasti horroru, tak komedie - humoru ...).(3.7.2009)

• J*A*S*M

Přesně kvůli takovýmto filmům nesouhlasím s těmi, kteří neustále dokolečka opakují "axiom", že dnešní horory nestojí za nic, že v osmdesátých letech bylo nejlíp... Blbost na blbost, čas a vzpomínky na staré časy mají velkou moc. Kdyby něco takového (ve všech ohledech stejně kvalitního) natočil někdo dnes, ani pes po tom neštěkne.(27.6.2012)

Pohodový film, který sice moc nevyděsí, ale zato docela dost pobaví. Zvláště pak zombie zvířátka stojí určitě za pozornost. Herecké výkony jsou stejně zajímavé, jako záběry z dívčích sprch :D. V určitých chvílích však film skutečně trochu nudí, ale jinak je to slušná zábava. Už dlouho jsem se tak nenasmál u zombie filmu, jako teď. Je jen škoda, že z toho nevytřískali tvůrci maximum. I tak jde však o průměrné béčko, které jsem neviděl naposledy!(7.5.2011)

• Lacike

Nejake prerastene vesmirne pijavice spadnu na zem a robia z ludi zombikov. Z toho by mohol byt celkom slusny horor, ale postavy mestecka, ktore je v ohrozeni su neskutocne nesympaticke a tak mi nielenze bolo jedno kto prezije, ale miestami ma aj sralo sledovat osudy tych postav. Technicka stranka je v pohode. Miestami je to solidne krvave a miestami zase roztomilo zastarale. Takisto to ma tu prijemnu osemdesiatkovu atmosferu, ale kvôli fakt otravnym postavam som to mal problem aspon raz dopozerat, takz vysledok je pre mna podpriemerny. 4/10.(4.12.2015)

Fandovský zápal je z toho cítit každou vteřinou (např. v telce běží Plan 9 from Outer Space) proto nechápu proč to nebylo zábavnější. Začátek s ufonama je totiž perfektně béčkově debilní a naprosto bomba, černobílý intro taky není špatný. Jakmile to najede do osmdesátek, tak se zjeví debilní hlavní hrdina a spíš se kecá, než aby slimáci měnili lidi na zombie a s těma bouchacíma hlavama se tvůrci taky moc nepředali. Někde veprostřed jsem u toho na chvilku usnul, ale pak se mi líbil ten závěrečnej masakr. A ta hlavní herečka byla moc hezká.(29.10.2009)

• - Stará žena, předtím než byla napadnuta, sledovala v televizi film Plan 9 from Outer Space (1959). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na zdi v pokoji J.C. můžete vidět grafity "Go Monster Squad!". The Monster Squad (1987) režíroval také Fred Dekker. (Chatterer)

• - Gregory Nicotero a Howard Berger hráli zombie. (Chatterer)