Noc husí kůže

Night of the Creeps

Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1986, 88 min (Director's cut: 85 min)

• Doudis19

Jako malému se mi Night of Creeps vyhlo, proto mi s hodnocením nehýbají žádné vzpomínkové faktory. Krve poměrně dost, ale gore mohlo být důvěryhodnější. Pár slušných míst a nápadů to má (hláška detektiva, ohledně příjezdu mrtvých mladíků pro dívky na ples je top :-D), stejně jako svlečenou hlavní hrdinku, ale celkově,v rámci osmdesátkových hororů spíše podprůměr.(8.8.2015)

Pohodový film, který sice moc nevyděsí, ale zato docela dost pobaví. Zvláště pak zombie zvířátka stojí určitě za pozornost. Herecké výkony jsou stejně zajímavé, jako záběry z dívčích sprch :D. V určitých chvílích však film skutečně trochu nudí, ale jinak je to slušná zábava. Už dlouho jsem se tak nenasmál u zombie filmu, jako teď. Je jen škoda, že z toho nevytřískali tvůrci maximum. I tak jde však o průměrné béčko, které jsem neviděl naposledy!(7.5.2011)

Klasické béčkové sci-fi, které tak trochu připomene Cronenbergův Shivers či novějšího Slimáka. Osmdesátkové účesy, hudba, lepé děvy a neplodná konverzace studentů. Začátek se sekerou navnadí, pak je však nutné přetrpět bezstarostný život študáků, než se nositel mimozemského šmejdu vydá na svoji plodnou pouť. Zombie kočička, zombie pejsek a zombie lidé. Samozřejmě nejlepší je závěrečný masakr s vybuchujícími hlavami a hořícími těly, i když stařenka u televize rovněž pobavila. Sem tam obnažené ňadro, kopice mrtvol a - jak jinak - otevřený konec. Za raketové slimáky a binec okolo musím dát minimálně 4*.(26.3.2019)

• eye candy

Některé filmy hodnotím i když už je to hodně dávno co jsem je viděl, u tohoto majstrštyku to ale radši riskovat nebudu. Sice se mě to jako malýmu hrozně líbilo, mám ovšem takový neblahý tušení, že objektivně vzato to bude opravdu příliš velká prasárna na jakoukoliv pozitivnější recenzi. To Depešák: Tahle hláška mě taky utkvěla v paměti.(1.6.2008)

• Gaskin

Tak tohle mne pobavilo, a hodně. Ani jako béčko se to sice neblíží geniálním dílům jiných režisérů, ale pevně věřím, že účelem bylo pobavit, což se povedlo dokonale. Černobílý prolog byl dle máho názoru naprosto zbytečný, ale mimozemšťaní-miminka k popukání. A pak se to rozjelo. Dvě středoškolské ucha snažící se zabodovat u slečen, v jejichž kolejním sklepě se zrovna náhodou nachází přepravka plná lidských mozků, když se objeví slimáci měnící živé bytosti na zombie z vesmíru. Pak už jen stačí drsný detektiv s komplexy z mládí a plamenomet, ke kterému hlavní hrdina přijde jako slepý k houslím a zábava může začít.(7.1.2008)

• Tom Atkins

• - Stará žena, předtím než byla napadnuta, sledovala v televizi film Plan 9 from Outer Space (1959). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Gregory Nicotero a Howard Berger hráli zombie. (Chatterer)

• - "Corman University" je odkaz na režiséra a producenta Rogera Cormana. (Chatterer)