Úspěšná módní návrhářka Melanie Carmichaelová se zasnoubí se synem starostky New Yorku, který ale netuší, že jeho nová známost skrývá tajemství. Je to venkovan Jake, za nějž se Melanie provdala na střední škole. Přes veškeré snahy se jí díky Jakeově zamítavému postoji nedaří realizovat rozvodové řízení. S pevným odhodláním ukončit tento vztah jednou provždy se Melanie vydá do svého rodného městečka v Alabamě, aby donutila manžela k podepsání rozvodových papírů. Jenže změnila se nejenom Melanie. Z Jakea je najednou sympatický a oblíbený chlapík a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést. Mezitím starostka, která šílí při pomyšlení, že její syn si chce vzít nějakou neznámou holku z Alabamy, začne pátrat v její minulosti. (TV Nova)

made1

Reese Witherspoon není v tomto filmu na roztrhání, ale místy na zabití. SPOILER!!! Jinak Patrick Dempsey v kladné roli, která nedojde dobrého konce. Já se bavila a ty Lucasovy modré oči... ()

PALINO

Celá 3/4 filmu je slabá, beznápaditá, miestami nudná, dialógy slabé, skrátka je to niečo, čo si už na druhý deň nebudeme pamätať. Reese Witherspoon je síce fajn, podobne ako príjemná posledná 1/4 filmu, ale ani to nedokáže zmeniť môj pohľad, že v rámci romantického žánru sa Sweet Home Alabama moc nepodarila. ()

Hanys_

Předvídatelné a boužel vůbec ne tak zábavné (když beru v potaz obsazení a námět), jak mohlo být. 5/10 ()

mirkaaa

Vtipná romantická komedie, která je sice předvídatelná už od začátku, ale mě se přesto celkem líbila. Mám ráda Reese Whiterspoon a mám ráda oddechové komedie. Občas člověk prostě potřebuje vypnout a chce se jen bavit. ()

lucijelucije

Romantikcá komedie se sympatickými herci ten průměr potvrzuje. Vztah mezi R. Witherspoon a J. Lucasem je rozhodně zábavně buranský =) ()

Yardie

100x obemletá písnička, absence humoru a nulová atmosféra. V podstatě to byl jen film. 40% to má proto, že to nebylo vyloženě nudné a otravné a nedonutilo mě to vypnout. Romantickým "komediím" moc nefandím, ale kvalitní dokážu ocenit. Jenže tady bohužel nebylo moc co. Byl to prostě film, který nebyl otravný k vypnutí, ale nic víc. Howgh! ()

Greg25

50%, ale za co vlastně??? :-( Zápletka je stejná, nebo alespoň podobná jako u každého jiného romantického filmu. O scénáři, režii a závěru, kdy Melanie uteče ve svatebních šatech téměř od oltáře by bylo lepší nemluvit...... Jakžtak jdou Reese Witherspoon s Joshem Lucasem, ale jinak je to bída. Musím se přiznat, že film jsem viděla jenom předabovaný do češtiny a musím říci, že horší dabing jsem hodně dlouho neslyšela, hlavně hlas mluvící Reese Witherspoonovou je dosti nesnesitelný...... :-( ()

Hepy13

Reese je fakt na roztrhání. Ta i kdyby hrála tu největší mrchu, tak by byla k sežrání. Tentokrát v romantické komedii, které chybí zajímavější zápletka i přesto jsem si ji užil. Nikdy jsem nechápal lidi, kteří se s klidného místa stěhují do velkého města. Já jsem si pořád říkal, odkud znám toho herce co hrál toho fotografa, a on je to Stuart z Big Bang Theory :D ()

waits

Velmi slabé, humoru pomálu, Witherspoon mi už poněkolikáté přijde na romantickou komedii málo romantická a rozhodování mezi Lucasem a Dempseym nemá štávu, oba jsou totiž docela slušnou partii. Kdyby tenhle film nebyl jen kulisou k přípravě zeleninových placiček, ani bych ho nedokoukal. ()

kaze

Celkom srandovná komédia, pri ktorej musíte trošku prižmúriť oko. Bola som prekvapená, že som sa pri tomto filme celkom dobre bavila. Ale nevynikala Reese, ale Josh Lucas. ()

ViktorEl

Tuctová romantická komédia, ktoré tu už boli milión, a ktoré sa od seba odlišujú, len hereckým obsadením. A keby v tomto filme nebolo také dobré a sympatické herecké obsadenie, tak by tento film nedosiahol ani toho priemeru. Aj tak už filmu škodí to, že obsahuje veľa romantického klišé, a vo väčšine času dosť nudí, ale na jeden večer je to slušný oddychový film. 55% ()