V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

movieband

Temná atmosféra, ponurá Beltramiho hudba a půvabná Mira Sorvino v čele zbytku sympatického castingu jsou světlejšími stránkami Del Torova prvně anglicky mluveného filmu. Jeho rukopis se nezapře, o tom žádná, ale ty kopance, které ve filmu byly, byly jak pěst na oko. Nechcu být hnidopich, Del Tora mám rád, ale vlézt do údajně nakažené oblasti bez roušky, patlat na sebe krev něčeho, co vlastně vůbec nevím jestli mi nijak neublíží a potírat si s tím ještě rány, to je trochu moc. Zamrzí to asi hlavně kvůli tomu, jak perfektní je zbytek jeho filmů a na tyhle věci si dává relativně pozor (i když probodnutí lícní kosti, jak bodnutí do másla je taky na facku - Crimson Peak). Nevím je to na pomezí, protože děj není nijak špatný, Mimic je jeden z těch filmů, které poukazují na to, že by se člověk neměl hrát na Boha, jinak na to šeredně doplatí. Atmosféru si to drží víceméně v průběhu celého filmu, i když ke konci trochu poleví, ale i tak, se furt jedná o solidní kousek. Kinoverzi jsem neviděl, takže nemůžu posoudit rozdíl. Kamera do děje výborně vtáhla, atmosféra s hudbou diváka držela celý film v šachu a kdyby nic z toho nefungovalo, tak minimálně půvab Miry Sovino divácké osazenstvo potěší. Director's Cut - 70% ()

Remedy

Del Torův debut v Hollywoodu vlastně dopadl docela dobře. Nejvíc bych vyzdvihl první polovinu, která velmi umně buduje napětí a připravuje diváka na řezničinu v druhé půli, která se místy snaží být až „alienovská“, což se samozřejmě nemůže povést:) Na každý pád se jedná o sympatické funkční béčko, které je fajn vidět a mít ho odškrtnuté v rámci del Torovy filmografie. [60%] ()

Desperado

Jeden z prvých hollywoodskych projektov Guillerma Del Tora hodnotím vysoko pozitívne. Aj keď sa zďaleka nejedná o jeho najlepší film, vo svojej dobe príjemne prekvapil. A to nielen šokujúcim nekorektným mordom dieťaťa. Herci síce výrazní veľmi nie sú, napriek relatívne zvučným menám, ale Del Toro svojím typickým rukopisom, toho zachránil veľa. Nakoľko si viem predstaviť, čo by dokázal iný režisér spraviť z takéhoto lacného béčkového námetu. ()

dawe04

Špinavá bitva s originálními imitátorskými hmyzáky v podzemí New Yorku nepostrádá atmosféru a mnohdy opravdu připomíná Vetřelce. Ale pořád tu jen bojujeme se zmutovanými zrůdami, že jo. ()

AlistairMir

Obří brouci, kteří se vyvíjejí v něco nepředstavitelně děsivějšího a to prosím pěkně v podzemních prostorách metra a ke všemu to je od Del Tora? No tak to snad ani nešlo, abych nebyl nadšenej. Každopádně ten kdo tehdá zabékal českou píseň "Nech brouka žít" by po zhlédnutí tohoto snímku hodně rychle změnil názor. Brouci jsou mírně řečeno pěkný sviňáci a jejich úmysly jsou jakékoli jen ne přátelské. Podzemní prostory metra jsou nádherně ponuré, hudba se přesně hodí a atmosféru to má hustší než je smog nad Děčínem (kdo v tom městě byl, ten chápe) . Masky brouků jsou na tu dobu pěkný a ty jejich "osobní masky" no to byl hnus. Ode dneška likviduju všechen hmyz co překročí práh mého domu a měří více než dva metry. ()

Vědma

Nemá to v podstatě žádnou dějovou přidanou hodnotu, pokud se týká filmů o zmutovaných broucích. Je to celé takové Vetřeloidni a kromě toho to připomíná hodně dalších fimů, takže nic moc. No ale nicméně nemalý režijní talent tu prosvítá skrze sračky velice zářivě. ()

radomiil

Naprostá špica v oboru; s bravurním námětem i sympatickým obsazením,kterou bych se nebál vůbec nazvat Carpenterovskou klasikou, což ovšem kazí pocit z ostatních pokračování, jež neměli ani omylem v takovém provedení vzniknout! ()

Trevor

Stačilo mi pozrieť niekoľko sekúnd traileru aby som si na film spomenul. V jednom z komentárov sa spomína legendárny pán Divnobotka, aj toto meno sa mi po spomínaných niekoľkých sekundách vynorilo z pamäte. Je možné že ak by som film pozrel teraz išiel by som s hodnotením ešte vyššie, takto hodnotím na základe spomienok spred mnohých rokov a to, že mi nielen stručný obsah ale aj spomínané meno ostali v pamäti svedčí o tom, že Mimic patrií k tým lepším filmom, určite však nie natoľko legendárnym aby som si ho pozrel opäť. ()

gumli

Mne sa to nejako nepáčilo.Všetko sa mi tam zdalo dosť dobré,ale nejako to nefungovalo.A posledná polovica filmu je úplne predvídateľná.Šváby mi pripomínali akýchsi votrelcov,akurát že nie v kozmickej lodi.Celý film je hodne tmavý a dosť depresívny.No námet je to určite dobrý,zmutovane obrie šváby,to nie je bežné.Ale hlavná predstaviteľka sa mi páčila,hrala dobré,pripadala mi,že má viac zdravého rozumu ako všetci dokopy.Je dosť možné že som ho podcenil. ()

honajz2

Jako jo, je to béčkový námět a víceméně i béčkově zpracovaný, ale mě to prostě bavilo. Zvlášť to chození kanalizacemi, kde nebezpečí číhalo na každém rohu a žádná z postav nevěděla, co ji čeká, to mi přišlo hodně atmosférické a bylo to tak i natočené. Navíc ani blbě vedené to není a z postav mě zaujaly snad všechny, jen mě mrzelo, že některé nebyly moc využity a některé předčasně zemřely. I ten úvod byl podivně vedený, zbytečně urychleně a krapet chaoticky, ale jinak se mi to líbilo a překvapivě mi to sedlo o dost víc, než jsem čekal. Není to žádný zázrak, ale bavilo mě to víc, než spousta jiných hororů a už jen kvůli tomu si to minimálně slabé čtyři zaslouží. A na ty to je i v tomhle případě. Slabé 4* ()

Martin741

Scenar odohravajuci sa v podzemi New Yorku a to v rezii Guillerma Del Tora? Hned som zbystril sluch a dobre som urobil . Mimic je kvalitny horor so slusnou atmosferou, fajnou Mirou Sorvino a zaverecnou akcnou castou filmu. 82 % ()

rakovnik

V žánru horroru vyčnívající dílko, které ani po třiceti letech od natočení neztrácí příliš na dobrém dojmu. Škoda jen toho, že v závěru nás nechali tvůrci oddechnout ve scénách s vícero postavami, protože osamocení v prostředí podzemí má přece jen jinou atmosféru. Na svou dobu film oplývá slušnými efekty, režisér prostě dovedl dílo do pěkné podívané. Říkal jsem si občas, jak by film vypadal s dnešní technikou. Na druhou stranu vzniká kvantum digitálních ubohostí - z tohoto filmu čiší spíše zvládnuté řemeslo a dostatek peněz v rozpočtu. ()

bourec

Film jsem objevil ve výprodeji za 60,-kč,tak se koupil a podruhé skouknul.Není to samozřejmě špatný,ale celý takový neškodný,nenapínavý,bez šťávy.Myslim že tři hvězdy jsou tak akorát. ()

Nautila

Naprosto průměrnej horror, u kterýho se člověk ale moc nebojí. Je tu už znát del Torův styl - tunely, příšerky a atmoška...Přesto- nevědět, že to točil on, nezavadím o to. Lepší 2*. ()

Crawler-D

Guillermo se nezapře a Mimic tak zapadá do skladby jeho filmů, v nichž hraje roli vytříbená hororová atmosféra. Vůbec ne blbé, s jedinou špatnou scénu létajícího digitálního hmyzáka, jinak se daří vybudovat tajuplná aura kolem broučí hrozby. Sympatické postavy, smysluplné situace a motivace, odvaha k dětským obětem, zavržení jednoznačných lekaček a schopnost nalézt věrohodné prostředí, z něhož pak stvoří labyrint chodeb se skvělou atmosférou. ()

C0r0ner

S hororem to nemá společného vůbec nic, jedině že se to odehrává převážně ve tmě, protože ti přerostlí papundekloví brouci vážně strašliví nebyli. Scénář je k tomu dost tuctový, takže není nic, co by Mimic vyzdvihlo nad průměr. Del Tora mám rád, ale jeho začátky jsou dost nijaké, což tady ukázal beze zbytku. 50% ()