V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

hladass

Určitě nadprůměrný horor, ne nepodobný vetřelcům... Skvělou atmosféru z první poloviny vystřídá docela akční jízda v půli druhé... Během celého filmu jsem se ani chvíli nenudil a jde vidět, že Toro využil scénář a těch pár dolarů co dostal na maximum... Jo, Toro prostě umí... ()

IQ Tiqe

Je to něco na způsob Godzilly, ale v hmyzím provedení a s nižším rozpočtem. Nejde o nijak lekací nebo strašidelný horor, prostě sci-fi horor. 70% ()

Sobis87

Každý nějak začínal a i Guillermo del Toro si zezačátku musel vybírat z průměrných scénářů, než se dostal do první ligy a mohl se pustit do Hellboye. Mimic odstartoval hollywoodskou kariéru tohoto talentovaného Mexičana se zálibou v roztodivných monstrech a přestože opravdu nedisponuje kdovíjak objevným scénářem, del Toro díky umně budovanému napětí, patřičně hutné atmosféře a celkově vyspělé režii podle něho dokázal natočit vcelku působivou žánrovou podívanou. Příběh je sice předvídatelný až hanba, ale pár fajnových nápadů se tu najde – např. cvakání lžícemi imitující zvuky přerostlých brouků nebo jejich schopnost maskovat se za člověka – z toho jsem byl opravdu nadšený a je škoda, že takový nápad nebyl při budování napětí více rozvinut. Výsledný dojem navíc zlepšuje i kvalitní herecké obsazení v čele s pohlednou Mirou Sorvino, která by si to klidně mohla rozdat i s Gigerovými Vetřelci. Za zmínku stojí i tehdy ještě nepříliš známý Josh Brolin a především pak neprávem přehlížený Ital Giancarlo Giannini. Ve výsledku se jedná o poměrně zábavný atmosférický horor, který však doplácí na šablonovitost příběhu a množství klišé. Del Torův ohromný potenciál je z Mimicu cítit na sto honů. ()

Anderton

Film je síce nakrútený podľa literárnej predlohy, avšak výsledok pôsobí ako x-tá variácia na Votrelca a Votrelcov. A treba pridať aj to, že ide o jednu z najvydarenejších napodobenín, či už zámerných, alebo nie. Viac tu ide o atmosféru, ktorá sa vážne vydarila a stupňovanie napätia (druhá polovica je podstatne lepšia ako prvá), než o filozofovanie nad zapojením ľudstva do evolúcie, o ktoré sa scenár opiera len aby sa nepovedalo, že ide o béčko. Ale ono sa to povedalo a hovorí a osobne mi to vôbec neprekáža. Mimic je typ filmu, ktorý má spád a je vo svojom žánri zábavný, takže nie je problém sa k nemu po čase, v rámci správnej nálady, vrátiť. 70% ()

Campbell

Jo tak na tomhle jsem jako malý vyrůstal, vždy mě štval pomalý začátek, ale to se časem změnilo a ted jsem si film vychutnal od začátku do konce. JAk tady plno lidí nadává na konec tak mě se líbil, prostě takové příjemné pokoukání, kde del Toro ukázal že zatraceně umí,atmosféra by se dala krájet, a film i přes svojí pomalost nedoákže nudit. Ode mě má Toro palec nahoru. Northam, Sorvino a Abraham jsou ve všech scénách dokonalý. Jen škoda že další díly za moc nestály. ()

Yoshitsune

Tomuhle filmu nemohu nic vyčíst, herci hrají na jedničku, hudba výborně podtrhuje atmosféru a samotná atmosféra by se dala krájet, až tak je hustá a celé je to završené tím, že zde nekompromisně odpadávají postavy. Jen je škoda, že se neuskutečnil onen původní apokalyptický konec, ale i tak si tenhle film zaslouží pět hvězdiček. ()

PetrPan

Pohledné hororové béčko, kde není nouze o sliz, tmu a sem tam i nějakého  brouka.  Béčkový stín pak tahle třicetimilionová šance pro del Tora rozhodně nepřekračuje. Tmy je možná až příliš a spíš maskuje na takové téma omezený rozpočet než by vytvářela nějakou slušnou atmosféru a pohybující se brouci se moc nepovedli. Na druhou stranu latex a několikero poctivých mechanických efektů je fajnovou přípomínkou, s čím del Toro o pár let později bude vždycky rád pracovat a z "lidských" brouků šel strach. Snesitelné mírně nadprůměrné pokoukání. ()

Vitason

Mimic bych zařadil mezi ty lepší filmy o tom, když se vědcům v bílých pláštích něco nepovede a jejich výtvor pak začne vraždit včechno živé na potkání, ale když se podívám na jméno režiséra a obsazení, tak se nemůžu zbavit dojmu, že snímek měl mnohem vyšší ambice, než být obyčejným béčkem a vyprávět stokrát omletý příběh, který je přeplněný patosem a vybavený odporným happy endem (až jsem po vzoru Kiss Kiss Bang Bang čekal, že z toho kanálu vyleze i Lincoln a bude se za ruku držet s Elvisem). Trochu mě zklamal samotný del Toro. Podle mého má Mimic až moc střízlivý vizuál, na to kdo stál za kamerou, ale na druhou stranu nelze del Torovi upřít povedenou atmosféru, která je srážena slabšími triky a tupým scénářem, který je ve své podstatě velice komorní (škoda, že se o trochu déle nevěnoval úvodní nemoci), když na velice malém prostoru operuje s několika nevýraznými postavami v podání známých herců. V honu na obří brouky tak můžete vidět mladého Joshe Brolina či ,,Toho chlapíka, co zabil Mozarta". ()

klerik

Veľmi dobrý horor využívajúci starú tému "utieklo nám zvieratko". Atmosféra sa dá krájať. Vo svojej dobe zvádzal film pomyselný boj s obdobným RELICOM a u mňa vyhrali hmyzáci... ()

iamek

Průměrný béčkový horor s průměrných a lehce čitelným scénářem. Herecké výkony jsou taky na mizerné úrovni. Co snímek zachraňuje tak to je slušná maska příšery a uchazející hudba od Beltramiho. ()

Chrustyn

První del Torův americký film se docela povedl. Slušný horor s výbornou atmosférou, která těží hlavně z temných koutů tunelů metra, povedená monstra, pár drsných scén a spousta napětí. Hodně slušné 3*. ()

Ivoshek

Mimic není úplně špatný film, jen je velký rozdíl mezi poměrně slabým obsahem a docela povedenou formou. Rozmnožená přerostlá hmyzí havěť není úplně neotřelý námět, scénář je děravý a herci poněkud toporní. Scény z podzemí jsou ovšem strašidelné, brouci hnusní (zvlášť když se zrovna vydávají za lidi) a třeba scéna s tím malým klučinou, který chodí podzemím a ťukáním o koleje napodobuje zvuky švábů, je skutečně skvostná. ()

Pítrs85

Děsně nechutnej film, přestože gore je tu vlastně nulový. Ale ten všudypřítomnej smrad jak z brouků, tak z kanálů... fuuh, dneska budu muset dát hodinovou sprchu. Del Toro už při své americké prvotině dokázal, že dokáže uplíct z hovna bič, protože bez jeho talentu pro detail a atmosféru by byl Mimic jen jeden z mnoha sci-fi hororů. Na druhou stranu mi to celý přišlo spíš jako nějaký vědátorský drámo než temnej horůrek, pořád tam žvaněj o tom, že brouci tohleto a brouci támhleto a vlastně se tam, na to, že to trvá skoro dvě hodiny, nic moc neděje. A ty efekty po letech už samozřejmě taky zesmrádly, teda zestárly... Zkrátka jeden z těch chytřejších hororů, ale mně to tak úplně nesedlo. Nemám rád brouky. ()

Xeelee

Příjemný horor, na kterém je ale stejně nejlepší fakt, že ve volném čase Guillermo del Toro objevil komiksy s Hellboyem. ()

eraserhead666

Zmutovaný zvířata (zde hmyz), to opravdu není nic pro mě. Tady se alespoň povedly po maskérské stránce, když se snaží napodobit lidi, jsou fakt perfektní a docela děsiví, když odhalí svou pravou tvář, už to tak horký není. Scénáristicky a dějově nic moc, na filmu jde ale dost viděl, že del Toro dělal co mohl a snažil se. ()

SOLOM.

Mimic stojí na slušné i když ne příliš originální zápletce o zmutovaných broucích, která se objevila už ve spoustě filmů, ale díky del Torově schopnosti navnadit diváka, vytvořit dusivou atmosféru a výběru herců se mu podařilo natočil lepší průměrný film, který určitě stojí za pozornost. Díky tomu, že se většina děje odehrávala ve tmě a v podzemí se podařilo částečně zamaskovat některé nedostatky, které tento film bezesporu má. Nelze přehlédnout inspirace z některých známějších filmů a určité scény byly jasně okopírované. To však nic nemění na tom, že pod taktovkou skvělé hudby Marca Beltramiho, zvukových efektů a schopnosti osvětlovačů vytvořil del Toro atmosférický film, který útočí hlavně po psychické stránce a má navodit pocit sklíčenosti, klaustrofobie a strachu z hmyzu. Samotné vizuální a speciální efekty se ve filmu točily hlavně kolem samotného ztvárnění brouků, které mě však lehce zklamalo. Pohyby brouků byly dost nerealistické, trhané, ale zase musím říct, že jejich útoky i některé charakteristické rysy byly podobné tomu, co jsme měli možnost vidět ve Vetřelcích a to se mi na tom líbilo (otevírání kukel (kokonu), hnízdo, sliz, některé společné útoky, atd.). Děj filmu začal postupně nabírat rychlý spád a poslední třicetiminutovka byla hodně dobrá, hlavně díky střihu Patricka Lussiera, který si s tím vyhrál nad míru dobře. ()

HellFire

Chtělo by to trochu zkrátit, ale i tak byly první dvě třetiny opravdu povedené. Zhlédnuto v režisérském sestřihu. ()