V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

ScreamJay

Seriózně provedený hororový thriller. Moderní doba si žádá rychlejší děj a větší počet digitálních efektů čehož se del Toro drží jako pes uzeného. Film má spád a slušnou atmosféru jež je krásně doplňována depresivním prostředím metra. To samo o sobě ani v reálu není zrova nikaj veselé. Nemůžu si pomoct, ale pár záběrů jako by z oka vypadlo Vetřelci 3, ale to je asi jen můj dojem. Hudba je velmi dobrá a v jeden moment je stejná jako v později realizovaném Halloween H2O (ve scéně kdy zachraňují manželku hlavního hrdiny před blížícím se mutantem). Velice se mi líbila grafika úvodních titulků, která jest svižná a správně tajemná. samotné ztvárnění zmutovaných brouků je dost povedené a imitace lidské tváře v klepetech hmazáků je fakt dost dobrý nápad. K naprosté dokonalosti chybí lepší scénář, který by lépe pracoval s napětím a lepší závěrečný souboj jenž odbijí pár minutama a nedáním přednosti rozjeté soupravě metra. ()

Botič

Tahle lacinější hororová variace na Vetřelce s headlinem "V kanazlizaci vás (také) nikdo křičet neuslyší." s odstupem času neztratila na kouzle a atmosfericky je na míle daleko od dnešních krví zbrocených rychlokvašek ze stáje Platinum Dunes. ()

Hitman_47

Natočit to někdo jiný, tak tu je další nudný horror bez atmosféry. Toro prostě režírovat umí a i z béčkové pytloviny dokáže udělat velmi solidní atmosférický horror, který nemá daleko k Vetřelcům. ()

kitano

Aj z naoko brakového námetu sa dá vytrieskať nápaditá a hororovo naozaj funkčná podívaná. Del toro sa ako v každom svojom filme ukazuje ako veľmi tvorivý režisér, so silným zmyslom pre temnú atmosféru. Takže pozor, toto skutočne nieje brakový film o prerastených chrobákoch, toto je kvalitný horor o prerastených chrobákoch a ďalší z rady podarených Del Torových filmov :). (10/10) ()

castor

Mysleli to dobře, ale zase se něco vymklo z rukou. Zmutovaní švábi se totiž v podzemním labyrintu newyorského metra proměnili ve vraždící predátory. Původně k nositelům nákazy (která kosila ve velkém děti) totiž tým s doktorkou Mirou Sorvino vypustil geneticky naklonovaný druh švába, měl se s těmi „zlými“ spářit, způsobit jejich vyhynutí a sám vymřít. O tři roky později se ovšem objeví stopy unikátní DNA, která měla dávno zmizet z povrchu zemského. Jenže v temných koutech podzemní dráhy se nekontrolovatelně množí a rozhodně jim nebudou stačit pouze bezdomovci, kteří v metru přespávají. Zhruba prvních 45 minut stylového kousku z dílny Guillerma del Tora je velmi podařených. New York je řádně depresivní, soundtrack hřímavý, mrazivý pocit vnímáme při každém kouknutí za roh a tvůrci nemají potíž rozsekat i třeba malá děcka. A když se vlastně predátoři objeví v celé své kráse, ani tehdy to není krok stranou. Takže i po letech překvapivě solidní spokojenost. Fajn béčko! ()

*CARNIFEX*

Dlhé roky odkladaný, prehliadaný švábo horor, ma v konečnom výsledku veľmi milo prekvapil. Možno je to tým, že som od neho nič nečakal (respektíve absolútne nič), a možno aj tým, že je to naozaj dlhá doba, čo som videl horor z obdobnou tematikou. Veď kedy naposledy ste videli horor o zmutovaných obludách, ktorý spĺňa aspoň ako takú kvalitu? Ono kým nedošlo na scény, kedy ten zmrd lieta, tak samotný snímok pôsobí veľmi vydareným dojmom. Keď k tomu prirátam to prostredie kanalizácie, tak mi vychádza jedno jediné, a to ľahko nadpriemerné hodnotenie, čím niektorých zrejme prekvapím viac, ako čakali .. ()

D.Moore

Podle mě podceňovaný horor, kterému nechybí všechny deltorovské ingredience. Děs, napětí, efekty (digitální i masky - převlek "pana Botičky" je senzace), dobré hlášky, sympatičtí hrdinové, sem tam závan černého humoru... Velmi slušná zábava. ()

MM_Ramone

V New Yorku vypukla smrteľná epidémia, ktorá postihla najmä malé deti. Úmrtnosť bola vysoká. Prišlo sa na to, že pôvodcom a rozširovateľom choroby je premnožený hmyz. Na jeho likvidáciu bol vyšľachtený nový špeciálny druh. Vedci stvorili hybrid mravca a modlivky zelenej. Toto opatrenie pomohlo zastaviť epidémiu. Umelo stvorený chrobák mal byť sterilný a do pár mesiacov mal vyhynúť. To sa však nestalo. Evolúcia našla cestu ako udržať tento druh pri živote. Došlo k mutácii, ktorá spôsobila, že tieto chrobáky narástli do obrovských rozmerov a stali sa mimoriadne nebezpečnými pre ľudí. *** ()

Niktorius

Mimic zachraňuje před průserem jen Guillermo del Toro a jeho vizuální pojetí celého tohoto rutinního horůrka na téma ´cosi zmutovavalo a teď nás to všechny zabije´. Velká smůla že se Torovo apokalyptické pojetí tak krutě střetává s triviálním obsahem - tento kontrast totiž působí mnohdy až trapně, či dokonce směšně. ()

Xmilden

Zpočátku se Mimic, mimochodem netuším odkud se název vzal, tváří jako hodně luxusní žánrová záležitost, aby potom druhá polovina vše zkazila. Del Toro není žádnej břídil jako režisér, ale jako scénárista by si měl dávat občas pohov. 55% ()

kinej

Guillermo del Torro umí určitě dobře točit fantasy a komiks filmy, ale horory asi nebudou jeho silnou stránkou. Spíš naopak. Myslím, že hlavně jeho vinou je slibný námět úplně rozmělněn do tuctového béčka. Po z celého filmu snad nejděsivějších úvodních titulkách přijde velké nic. cénář se pitomně a nevěrohodně snaží slepit osudy několika postav v jeden ucelený děj. Výsledkem je scénáristická křeč. A hororové scény nefungují jak by měly. To co nepokazí naivní kamera, dodělají absurdně naddimenzované zvukové efekty. ()

juta

Byl jsem překvapen, když jsem viděl jméno Guillermo del Toro, tak jsem byl zvědavý jaké to bude. No žádný zázrak se nekonal, ale přeci jen to v sobě něco zvláštního má. Lepší než průměr to ale nebude. ()

Shakers

Temna atmosféra už od začiatku filmu. Guillermo del Toro dokáže naservírovať pôsobivé obrázky, len škoda, že už od polky to tak dobre po kope nedrží. Veľa známych hercov tu nieje , ale napínavý príbeh s Beltramiho hudbou to celkom vynahrádza. 80% - 4* ()

lamps

Čistý průměr každým coulem, jaký nemůže zachránit sebelepší režisér se sebelepšími úmysly. Plusem je mrazivé prostředí opuštěné podzemky, Beltramiho soundtrack a nijak špatně vypadající záporáci, kteří už ale při dnešních měřítkách nikomu strach nenaženou. Minusem naopak ohraný a nudný scénář a naprostá absence nadhledu nebo krvavých scén, které vždy del Tora tak zdobily. Pro mě velké zklamání, od tvůrce Hellboye a Faunova labyrintu jsem přeci jen čekal víc než jen několik matných záblesků jeho tvůrčí geniality. 50% ()

Kusko.t2

Celkom solídny sci-fi akčný horor o geneticky upravenom hmyze, ktorý ako to už býva sa vymkne z pod kontroly vedcov, ktorí to s ich úpravou mysleli dobre, ale v tomto filme sa dobré obrátilo na zlé. Tradičný príbeh, ktorý je spracovaný celkom dobre s miestnymi dosť vypätými situáciami, temnejšou a slizkou atmosférou a akčnosťou. Film ma hlavne nadchol v puberte, dnes je ten pohľad trochu triezvejší, ale 3* si film zaslúži určite aj dnes. ()

Ruut

del Toro si opravdu umí pohrát s atmosférou filmu. Hodně ale opravdu hodně béčkový a průměrný námět dokázal zpracovat celkem zajímavě. Mimic je jedním z lepších monster hororů a díky zajímavé vizualní strance vypadá také o dost dražší než ve skutečnosti je. Přecejen bych ale příznivcům hororů doporučil spíš del Torův novější film Princ bez království. ()

misterz

Uff, tak toto je veľké sklamanie. Jednoznačne najslabší film od del Tora. Ja len pevne dúfam, že sa mu po natočení snímku ťažko zaspávalo a aspoň troška ho hrýzlo svedomie. Začalo to celkom fajn, ale potom to po obsahovej stránke upadlo do šablónovitého klišé typického pre B-éčkovité filmy 90. rokov podobného razenia. Jediné čo sa podarilo boli samotní slizkí chrobáci, inak snímok postrádal akékoľvek napätie. V metre by sa síce našlo pár lepších scénok, ale stále to nedosiahlo ani na priemer. Hoci dávam tri hviezdy, tá tretia je však vyslovene protekčná a z ľútosti. 50/100 ()

HAL

Mimic mimikuje ty Vetřelce docela zdatně - del Toro tápe v představení úvodní příběhové omáčky, ale pak se zarputile zakope s malou skupinou postav a spoustou monstrbrouků pod zem do klaustrofobní spleti industriálních chodeb, a rozvine naplno svůj talent který pak ještě víc zúročil v kultovním Blade 2. Možná v Mimicovi ještě tvořil béčkovou bubákovinu, ale řemeslo měl v malíku a film vypadá i po víc než dvaceti letech velmi dobře, na to svícení je radost pohledět a praktické efekty potvor nezestárly ani trochu - hlavně zásluhou režiséra, který kolem nich dokázal vybudovat velice solidní atmosférou. Jen to ty Vetřelce opravdu připomíná až příliš. Což možná bude tím že šlo zpočátku vlastně víc o krátké stylistické cvičení než o celovečerní film. 7/10 ()