Reklama

Reklama

Světlo a stíny

(seriál)
  • USA Shadow and Bone
Trailer 2
USA, (2021–2023), 14 h 52 min (Minutáž: 45–64 min)

Tvůrci:

Eric Heisserer

Předloha:

Leigh Bardugo (kniha)

Hrají:

Jessie Mei Li, Ben Barnes, Freddy Carter, Archie Renaux, Amita Suman, Kit Young, Simon Sears, Daisy Head, Julian Kostov, Caroline Boulton, Tom Weston-Jones (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Když mladá bojovnice projeví kouzelné schopnosti, které by mohly sjednotit její svět, začnou proti ní kout pikle temné síly. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (124)

PetkaW. 

všechny recenze uživatele

Tenhle Netflixovský počin měl hrozný potenciál. Skvělé herecké obsazení, na výpravě a kostýmech se taky nešetřilo, triky byly v rámci možností uvěřitelné a nijak zvlášť umělé... jenže - kdybych nečetla knižní předlohy, vůbec bych nevěděla kdo, proč, jak, s kým, kde...? Tvůrci diváka prostě hodí do sledu událostí bez toho, aby vysvětlili nějakou historii, prostředí... prostě se buď chytíte v dalších dílech, nebo vám musí být ta šílená nepřehlednost jedno. Ke škodě je rozhodně i to, že si Bardugo protlačila do Griši její šestici krkavců z další dualogie, která se původně odehrává až nějaké dva nebo tři roky po událostech Griši. Vymyslela jim narychlo děj, který by pasoval do scénáře a to napojení zkrátka není takové, jaké by mělo být a působí dost neuměle. Ve výsledku tak nemůže být úplně spokojená ani jedna část diváků - ti, co četli předlohu, budou vědět, o co jde, ale budou je rozčilovat nepřesnosti a úpravy, které se scénaristé udělali. Ti, co knihy nečetli, tohle řešit nebudou, ale zase jim budou chybět souvislosti a kupa údajů. Takže - jako jo - koukatelný seriál je, ale je to prostě guláš, který šlo uvařit podstatně lépe... ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Knihy Leigh Bardugo jsou skvělé young adult čtivo, které nemůže urazit ani nečtenáře toho žánru, a seriál je na tom úplně stejně. Dokonce bych řekl, že si mě od Zaklínače žádné fantasy tak snadno nezískalo. Perfektní casting každé postavy, bohatá výprava, skvělé prostředí fantasy-pseudo-carského Ruska, zajímavě se proplétající příběh, napětí, akce, emoce i nadsázka vždy v pravý okamžik... A na závěr otevřená vrata vedoucí ke druhé řadě, která doufám bude ()

Reklama

Motinski 

všechny recenze uživatele

Celkom zaujímave prostredie s potenciálom na rozvíjanie príbehu, pár slušných nápadov v rámci fantasy, no na druhej strane nesympatické postavy a dej plný klišé bez väčšieho prekvapenia. Technická stránka ale zvládnutá fajn na seriálový rozpočet. Ďalšie série ma ale vôbec nelákajú. 1.séria 5/10 ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hlavní hrdinka je extrémně podobná Liu Yifei, což je pozitivní. Nicméně souhlasím, že zajímavější postavy jsou trojice zlodějů a dokonce i čarodejnice s lovcem čarodejnic. Možná proto, protože jsou to dospělejší a vyzrálejší charaktery. Nicméně pseudoruské prostředí je ok a temnota také. Celkem koukatelný seriál. ()

Eterninox 

všechny recenze uživatele

Takoví X-Meni v tmavě modrém - jen místo mutantů ve sci-fi verzi moderní Ameriky máte kouzelníky ve fantasy verzi raně moderního Ruska. Příjemně se na to ale kouká (možná tedy až na utahanou linku s druskellem), obsazení je fajn, většina postav zajímavá, a na výpravě i efektech je znát štědrý rozpočet. Rozhodně jeden z lepších "young adult" počinů posledních let. 70% ()

Galerie (591)

Zajímavosti (25)

  • Všichni hlavní představitelé se během natáčení velmi spřátelili. Jessy Mei Li (Alina Starkov) se dokonce chodila ve svém volném čase dívat na natáčení svých kolegů, aby je při práci podpořila. (Hanna)
  • Kit Young (Jasper Fahey) se několik dní před natáčením učil zacházet s pistolemi, aby jeho scény vypadaly věrohodně. Když poprvé dostal zkušební zbraň do ruky, ihned mu upadla na zem a rozbila se. (Hanna)
  • V epizodě Wylan (Jack Wolfe) obdivuje opilování jedovatého durmanu zlomocného, ve skutečnosti se ale nejedná o durman, nýbrž o ibišek čínský (Hibiscus rosa-sinensis). (TurinMormeg)

Související novinky

Co si odnést z hory statistik Netflixu

Co si odnést z hory statistik Netflixu

18.12.2023

Netflix už delší dobu každý týden vydává žebříček deseti nejsledovanějších pořadů, v celkových číslech i rozřazený pro jednotlivé země, kde je streamovací služba dostupná. V uplynulém týdnu ale firma… (více)

Novinka režiséra Raidu nabírá obsazení

Novinka režiséra Raidu nabírá obsazení

28.06.2021

Akční thriller Havoc režiséra Garetha Evanse (The Raid, Gangs of London) nabírá další herce. Fanoušci tvůrce, kteří snímek netrpělivě vyhlíží, už nějakou dobu ví, že si v něm hl. role zahrají Tom… (více)

Reklama

Reklama