První filmové zpracování nesmrtelné hry Alfreda Jarryho. Odvážná filmová inscenace s vtipným scénářem Miloše Macourka a skvělými hereckými výkony, především ideální představitel otce Ubu Marián Labuda a výborná Lucie Bílá. Groteskní příběh otce Ubu, chvastouna a násilníka, blba a zbabělce, který je ztělesněním tuposti, podlosti a zla, a který jako génius všežravosti dosahuje vrchlu moci. Otec Ubu, hulvát a spodina všech spodin, se podněcován manželkou stane polským králem poté, co dá zavraždit panovníka a jeho rodinu… (Bontonfilm)

quixote

Film drží nad vodou jen vizuál a několik herců. Obávám se, že režisér si Jarryho hru nikdy pořádně nepřečetl! ()

josieaddms odpad!

Oni za to ještě pobrali České Lvy? Neskutečné. Brabce nesnáším, Bílou nesnáším. Ani jsem to nemohla dokoukat. To se nedalo. Jak zabili Polívku, už tam nebylo ani co sledovat. Tohle mi přijde jako urážka jak Jarryho, tak hodně pana Libíčka. Fuj. ()

yaqwsx

Nevím koho vinit. Každopádně se někde stala chyba - otázka jestli v původním originále nebo v jeho filmovém provedení. Těžko tento "film" nějak pojmenovat. Když jsem se na tento film díval, tak jsem jen nesmyslně kroutil hlavou, a... Když pominu děj, hraní a kemru, tak mi oči trhaly příšerné "efekty" (? - dá-li se tomu tak říkat), naprosto katastrofálně přebarvená obloha a ano, silvestrovké rachejtle určitě nekomu ublíží. Celou dobu mi v hlavě vrtalo, kdo mohl něco takového stvořit - a pak jsem to zde uviděl a všechno začalo dávat "smysl" - Brabec... ()

Pitryx

Nejde o to, že je to stupid natočené. Myšlenka tak zůstala, a to je asi podstatné. Hodně kontroverzní film, který hodnotit je obtížné. Někdy jsem se bavil, ale někdy i nudil. Já dokonce ani nevím, zda bych to chtěl vidět potřetí. Poprvé před lety bych tomu nedal ani ň, nyní tak asi ten průměr.       ** A PŮL ()

route60

F.A.Brabec udělal jednu chybu v obsazení a ta se jmenuje Lucie Bíla, ona opravdu neumí hrát, Marian Labuda je skvělí ()

Gig

Vizuálně napěchované po Brabcovsku. Labuda, Roden paráda. Na Libíčka to ale nemá. Ale to bychom už chtěli moc. ()

Alden_Larson

Velmi zvláštní film, ale docela pobavil. Děj byl zajímavý, ale ke konci jsem se v něm trochu ztrácel. Herecké výkony byly dobré, v některých scénách to ale podle mě herci zbytečně přehrávali. Prezentace byla docela dobrá, ale bylo tam několik otřesně sestříhaných scén. Taky tam byla spousta zrychlených záběrů, účel za jejich zrychlením jsem nenašel. Film bych přirovnal k něčemu jako "Choking Hazard", už jen proto, že je to hodně bizarní, ale právě tím vás oba tyto filmy pobaví nejvíc. 6/10 ()

Kosan

Tenhle film je jednoduše absurdní, ale to je i Jarryho literární předloha. Ve filmu je několik super hlášek, líbí se mi Brabcova kamera a řekl bych, že i herecké obsazené je výborné. Zvlášť Lucie Bílá, ke které mám srdeční vztah. Hvězdička navíc je za píseň Chci být tvou vdovou, jejíž text mi často mluví z duše.:-) ()

evangelik

Strašný. To jako má být parodie? Pokud ano, tak se měli autoři podívat do minulosti, jak se parodie dělají (Limonádový Joe, Čtyři vraždy stačí, Konec agenta W4C...) Divadelní představení z roku 1968, to je jiný kafe... ()

JARDAHONDA

Třemi Českými Lvy oceněné filmové zpracování nesmrtelné hry Alfreda Jarryho s vtipným scénářem Miloše Macourka v režii Františka A. Brabce. Vypráví groteskní příběh otce Ubu, kterého ztvárnil (Marián Labuda) chvastouna, násilníka, blba a zbabělce, živého ztělesnění tuposti, podlosti a zla. Snímek hodnotím, jako zvláštní paskvil, který má ovšem podařenou kameru a výbornou stylizaci, dále pak podporuje nadčasovost myšlenky, barvitost a absurdno 60 let. Až na pár renonců spokojenost **** ()

Narace

Film je zajímavou inscenací divadelní hry, jejíž hlavní poselství tkví v demonstraci společnosti, lidských vlastností na pozadí, pro mnohé blbosti, jíž by se mělo říkat jakési absurdní drama. Vše je hyperbolizované, ale vše vychází z lidského archetypu, který nabízí nepřeberné množství vlastností, a to jak dobrých tak špatných. Některé pasáže jsou mimořádně vtipné, některé jsou vtipné jen na oko a skrývají pod sebou palčivost našich niter, ve kterých hárá zejména touha po moci a po penězích, jež svou monstrózností přebíjí vše ostatní, právě tyto dvě vlastnosti jsou ve filmu velmi dobře viditelné, ale zdaleka nejsou jedinými. Náznak demonstrace mentalit různých národů, prchavé jednání lidí, lstivost, úlisnost, licousnost, to vše je nabíledni v tomto filmu, to vše tento komediální snímek, který však ve své podstatě je dramatickým obrazem, dějin a mentality národů i jedinců, obsahuje. Je zde náznak i jakého si Nitscheho nadčlověka, který dokáže zmanipulovat národ a své okolí a multiinternalizovat své představy a své myšlenky na "svůj" národ. Film potvrzuje podstatu Čechů: "Kam vítr, tam plášť." Zkrátka nám nebylo dáno do vínku to, abychom šli vlastní cestou, vždy půjdeme za někým. ()