Tři hrdinové - kněz, který se po 25 letech odvrátil od křesťanské víry, satanista prodávající doom metalové desky a moderátor ve středních letech, jenž uvádí úspěšnou show o věštění budoucnosti - se spojí a společně bojují proti Ďáblu. Cesta samozřejmě není krátká ani jednoduchá. (Schobul)

Koly

Teda tak perfektně udělaného vládce pekel jsem ještě neviděl. Takhle nějak si představuju Satana. Film kombinující atmosféru OMENu a ROSEMARY'S BABY dejme tomu třeba s vtipností ARMY OF DARKNESS (i když to přirovnání není nejlepší). Tohle jsem teda fakt ještě neviděl. Myslím to v tom nejlepším slova smyslu. ()

Tomes83

I když nemám horor/komedie nikterak v oblibě a už vůbec ne satanistické komedie, tak musím říci, že metalový tlouštík mě zde pobavil až až! I samotný obřad vyvolávání ďábla pomocí LSD, metal hudby... Scéna, kdy potom tlouštík tvrdí, že je anděl a umí létat, zatímco ho další dvě hlavní postavy drží za ruce byla vysoce humorná! I jeho doprovod "kněze" který nás zavedl i na samotný koncert Satannicy:-) Škoda, že se objevili i hluchá místa, například ve studiu moderátora, jinak to mohl být vážně drsný nářez!!! Konec, se pak nepovedl už vůbec! ()

borec999

Pokus o hororovú komédiu alebo možno aj paródiu, ktorý sa vôbec nevydaril a postráda akýkoľvek humor alebo trefné narážky. Ako môže byť film v červenej farbe mi je veľkou záhadou... PS: kto na prvý pokus správne prečíta priezvisko scenáristického kolegu Alexa de la Iglesiu má u mňa veľké pivo. 15% ()

CjKukis

Výborná věcička, čekal jsem průměrnou a směšnou komedie,nicméně tolik humoru tak zase nebylo a byl spíše černý, ovšem takhle pojatou honbu za satanem jsem ještě neviděl, od filmu jsem odcházel se srdcem plným dojetí. ()

Cruchot

Jedna z nejlepších, ne- li vůbec nejlepší, z hororových komedií, jaké jsem doposud viděl. Kněz, moderátor a obtloustlý neandrtálec-metalista se snaží ve vánočním Madridu vypátrat dítě, do nějž se má vtělit antikrist. Co všechno při svém hledání natropí se nedá popsat, ale musí vidět. Často až drsný, ale vpodstatě vkusně podaný humor, je v tomhle filmečku přesně moje krevní skupina. Chytře napsaný scénář paroduje všechno možné a nenechal mé bránici ani na chvíli odpočinout. Jen škoda, že ke konci už trochu ztrácí dech. Přesto nelze než vřele doporučit. 90%. ()

AloeB

Doslova církevní horor a satanistický humor. Nebo naopak. Šílená komedie o knězi, který se zpupně snaží hřešit; satanistickém Ozzákovi a ezoterickém moderátorovi, kteří se snaží zabránit apokalypse. Sice je to ještě lepší, než to dovedu popsat, některé obskurní části jsou skutečně k sežrání, přesto je však nutné podotknout, že námět měl navíc. Režisér s příhodným jménem Álex de la Iglesia si i ve svých počátcích drží lahodnou kombinaci krváku, křesťanského mystična a absurdní komedie. Zábavná mi přijde parabola s Pedrem Almodóvarem, který za mlada také točil nonsensové taškařice s mnohdy poněkud zvrhlými motivy (Kika, Entre tinieblas) jen aby dospěl a zabředl do vážnější sféry filmového umění (Todo sobre mi madre, La mala educación, Dolor y Gloria, Madres paralelas) v níž si ovšem stále nechává ozvěny jeho pitoreskní filmové nevybouřenosti, podobně jako právě zde Álex, který mnoho let po El día de la bestia natočil mimo jiné i šílené, přesto však do jisté míry dospělé Balada triste de trompeta a s vážnou tváří se snaží udržet i svůj seriálový vlhký sen 30 monedas. ()

geek.ondra

Z tak zajímavého nápadu se určitě dalo vytřískat víc. Nicméně díky tomu že Iglesia kromě obstojného budování atmosféry dokáže taky dost trefně rýpat do náboženských norem a udělat ze svého filmu krom hororu taky obstojnou satiru mi nakonec nevadí že jdu s hodnocením až překvapivě vysoko. 8/10 ()

messi@h

Španělský Ozzák bojuje spolu s čarodějem z teleshoppingu a praštěným knězem proti konci světa a zrození Antikrista - ale pozor, neužijete si bohužel až tolik legrace, jak by se mohlo podle první věty zdát. Podle mě jsou ve filmu skvělé momenty (vyvolávání ďábla mě nadchlo), ale druhá půlka filmu ztrácí tempo. Kdyby si film udržel atmosféru a nápaditost z prostředka, byla by to trefa do černého. Na druhou stranu, film má nápad a neobvyklé zpracování - můžete si v podstatě vybrat, jestli budete věřit tomu, že má kněz pravdu a chystá se zrození Antikrista, nebo jestli budete považovat kněze za blázna a veškeré nadpřirozené úkazy ve filmu za následky drog a nakládačky, kterou dostal... Mít závěr filmu takovou magickou atmosféru jako jeho prostředek (nevím, proč mi prostřední část připomněla Dellamorte Dellamore), dávám 100 %. Takhle za 65 %. ()

puchal

Komedie která sedne málokomu, horor jsem tam neviděl. Vůbec jsem neměl tušení kterým směrem se děj vydá. ()

kyjo

Zábavná černá komedie na téma "musíme zabránit zrození Antikrista", staví na unikátní kombinaci postav a lehce absurdním situačním humoru. ()

CradleSKS

Zajimave natoceny film, videl jsem ho v puvodnim zneni, super vzpominky na nej. Klasicka otazka nabozenstvi ve Spanelsku a take pohled na spanelsky nacionalismus... ()

Nakamura san

To by člověk nevěřil,že i upjatí španělští katolíci, si ze sebe dokážou udělat takovou prdel. Cítím v tom taky trochu politickej aspekt,ale tu dobu v madridu neznám,tak nevím,ale dobrý,fakt dobrý!!! ()