Tři hrdinové - kněz, který se po 25 letech odvrátil od křesťanské víry, satanista prodávající doom metalové desky a moderátor ve středních letech, jenž uvádí úspěšnou show o věštění budoucnosti - se spojí a společně bojují proti Ďáblu. Cesta samozřejmě není krátká ani jednoduchá. (Schobul)

Anderton

Jeden z rady filmov, kde platí, že pokiaľ neuvidíte, neuveríte. Satanistická komédia, ktorá začína tým, že kňaza zabije v kostole obrovský kríž. Pokračuje sa počúvaním Iron Maiden, nechýba exorcizmus, navštívime koncert Satannicy na Štedrý deň, budeme liezť po neónových svetlách na výškovej budove, cicať krv z panny a tak ďalej, a tak podobne. A možno občas niekto zomrie. Až do finále, ktoré možno pripomenie niečo z Ghostbusters. Nepôjde ale o nič menej, než o záchranu sveta. Osobne mi vizuálny ani rozprávačský štýl k tejto tematike skoro vôbec nesadol, ale je to tak úžasne od veci, že sa tu nedá hovoriť o priemere, i keď hodnotenie by tomu mohlo nasvedčovať. Ako diváci si máme uvedomiť, že v tom pekle už dávno žijeme a žiaden príchod antikrista na tom nič významné nezmení. ()

Campbell

Parádní skloubení hororu s komedií. Fakt se tohle jen tak nevidí. Humorné scény nevyzní trapně a přehnaně a někteří ten humor možná ani nenajdou. Humor je tu fakt poskromnu ale když se vyhrabe tak působil fakt příjemně, farář který chce být hajzl nemá chybu a herec kterýho hraje je fakt přesvědčivej. Upřímně jsem filmu moc nevěřil působil až moc divně na to aby se mi líbil, ale pravda je že ta podivnost tu je asi nejlepší. Herci jak jsem psal jsou bezchybní a ten heavy metalovej kretén neměl chybu. Jedinou ale velkou výtku bych měl ke konci kterej byl fakt špatnej a jako by do filmu vůbec nepatřil. Každopádně film si zaslouží pozornost a hlavně ho doporučuji lidem co mají rádi výstřednosti. ()

RUSSELL

Pomatený kněz, vyfetovaný metalák a šarlatánský moderátor španělské ezo.tv se snaží zabránit příchodu antikrista. To zní tak debilně, že to prostě musí fungovat, ne? Bohužel tomu tak není. Nebavilo mě to a to mám tenhle typ šílených komedií hodně rád. Přitom první třetina filmu je velmi zábavná. Pomatený kněz se snaží páchat zlé skutky, aby se spojil se Satanem a vyfetovaný metalák, u jehož bizarní rodinky je dočasně ubytovaný, mu v tom usilovně pomáhá. Poté však jdou navštívit šarlatánského moderátora, od kterého chtějí, aby jim pomohl odvrátit blížící se konec světa a právě tady film nabere rychlost a padá strmě dolů. Ústřední trojice se sjede LSDéčkem a v té chvíli se to zvrhne v prapodivnou zhovadilost, která mě vůbec nebavila. Korunu tomu všemu nasadil dosti groteskní závěr, při kterém jsem se modlil, aby už všichni pochcípali a byl konec. Jsem docela zklamaný, jelikož po slibném začátku jsem opravdu čekal zábavnější a drsnější podívanou. Takhle to na mě ve výsledku působí jen jako obyčejná bláznivá komedie s originálním, avšak trestuhodně nevyužitým námětem. Trochu mi to svým pojetím připomnělo Vampire's Kiss s Cagem, ale to je o dost ujetější a zábavnější podívaná. Škoda no, potenciál to fakticky mělo. ()

PetrPan

Komentář obsahuje SPOILERY: Trefná náboženská satira prošpikovaná ujetým černým humorem. Těžký to život věřícího blázna, ale když najde dva podobné kumpány hned se to líp táhne na Antikrista, jeden je blbej od přírody a druhýmu stačí špetka LSD a máme tu trojku extrovních magorů, kteří se pustí do křížku se samotným Satanem...muhehe, proč je to zrovna fašista a Antikrista - novorozeného bezďáka si odstřelí sám to už je jedno, kluci přece zachránili svět a mě jich bylo líto, páč se to nikdo nedozvěděl:) ()

Willy Kufalt

Nejspíš nerozumím metalu nebo byl José María skrytý podvrhář, ale sliboval svému zákazníkovi v rámci proma kapely vostrá slova a jak z pásky, tak na koncertě znělo jen tvrdé dunění kytar s hlasitými bubny bez jakéhokoliv textu. :o) Nevadí, buranský metalita vyznávající satana mě stejně z hlavní trojice bavil nejméně, ale neortodoxní kněz vnášející do dění spoustu nestoudně černohumorného vtipu a televizní moderátor věšteckého pořadu, který mi zase připadal jako nejzajímavěji pojatá postava, mě na své cestě za Ďáblem a proti Ďáblu od drsné rozepře po společnou spásu chytli. Álex de la Iglesia protkává své nevšední filmy hodně divokým humorem, nabitou sérií akcí a bohatou žánrovou směsicí, svou notně pestrou sbírkou drsných i groteskních nápadů mi obvykle nesedne úplně stroprocentně, ale po nedávno viděném Společenství (které se stylově Dnu šelmy hodně podobá, ale jako celek u mě přeci jen vítězí) mě už podruhé svým starším kouskem dokázal přikovat a zabavit, aniž bych si více všímal hodně rychle utíkající čas a najednou přišel konec, ironicky poetickej konec. Víc jsem se ocital v neškodném napětí, než smíchu, ale předpověď blízké budoucnosti od dvou pánů s přidáním „koledy“ mě dostala tak, že jsem si ji navrátil a vychutnal znovu. [75%] ()

Chrustyn

Ze začátku zábavné ale později nudné. Nejvíce mě pobavil kněz, který na začátku filmu dělá cokoliv aby zhřešil ale film prostě ke konci ztrácí dech. ()

Othello

Iglesia je jeden z nejbrutálnějších a nejdoslovnějších režisérů, které jsem kdy poznal. Nejde o to, že by se v těchto scénách nějak zvlášť vyžíval či byly neúnosné, ale v jeho filmech probíhají tak nějak mimochodem a samozřejmě. Během filmu jsem se začal smát v okamžicích, které nebyly vtipné ani špatné, ale tak bezskurpolozní, že to překvapilo i mě. Například ve finále upálí jednu hlavní postavu bez jakéhokoli úvodního a závěrečného záběru. I s vedlejšíma záporákama je ve filmech nakládáno lépe, než s protagonisty El Día de la bestia. Plus přičtěte fantastické hlášky jako například (o metalové desce) "Mohl byste to pustit pozpátku?" "No vono to zní úplně stejně, ale zkurvim si gramec." Škoda pár hluchých míst k závěru, jinak by to mohl být jeden z nejčistších guilty pleasure. ()

eraserhead666

Satanská horrorová komedie o knězi, televizním okultistovi a zfetovaném metalistovi, co se snaží zabránit příchodu Antikrista. Obzvláště kněz, co chce páchat veškeré zlo, které je možné, je super postava. de la Iglesia již tehdy ukázal, kam se bude jeho podoba spojení humoru a horroru ubírat. Velmi příznivým směrem, kdy se budete uculovat celý film, i v docela horrorově vypjatých a napínavých scénách. Nic, jdu sehnat nějakou tu panenskou krev. 3.5* ()

matestlust

Velice povedená zábavná komedie s horororvými prvky o tom, jak kněz hledá satana. Za pomoci prodejce metalové muziky a televizního showmana se vydávají najít místo zrození ďábla. Kněz, který udajně podepsal duši peklu se snaží co nejvíce hřešit...Tahle vážně pěkně dementní trojka vás zaručeně pobaví po celou dobu. V záplavu sračkoidních pokusů o mix komedie a hororu je tohle jedna z těch náplastí na bolístku. ()

Morholt

Ta trojka, která měla zachránit svět, byla vyvedená, přičemž prim hrál zlo páchající kněz. Bohužel potenciál zůstal nevyužit, protože kromě kozla, minima úsměvných scének a trochy dobrého metalu nemá film moc co nabídnout. A to je pro mě vzhledem k hodnocení dost velké zklamání. 30% ()

Nick Tow

Vtipná a dobre nakrútená paródia na satanské horrory. Všetci traja protagonisti /blasfemický kňaz, vypatlaný predavač z metalového obchodu a televízny "veštec"/ sú skvelí a aj ďalšie, vedľajšie postavičky /zamĺknutý exhibicionistický dedo z "pošahanej" metalistovej rodiny/ zapadajú do bizarnej mozaiky dokonale. Ale ako hovorí Obitus, škoda, že v druhej polovici film stráca nielen humor, ale najmä nadhľad. Napriek tomu ide o nadpriemernú záležitosť a jednu z najlepších horrorových paródií vôbec. ()

kareen

Tahle ultračerná a ultradrsná španělská hororová komedie je tak divná, až to má něco do sebe. Ujetý metalista a televizní věštecký guru jsou tu ale naprosto převálcováni knězem, který se snaží páchat zlo, aby přivolal d'ábla. Scénky, kdy tak koná jsou na celém filmu zdaleka nejzábavnější. A at' už třeba na štědrý den shání krev panny, nebo chce zabít antikrista, nikdy se to neobejde bez nějaké té mrtvoly. Jen škoda, že si film nedrží stejně dobré tempo po celou dobu a zvlášt' ke konci to začíná krapet drhnout. Přesto je snímek natolik originální, že stojí za to ho vidět. ()

Korbitch

První polovina je za slabé čtyři. Pak bohužel následuje dvacet minut naprosté scénáristické bezmocnosti a invenční hluchoty, jež “gradují“ v konec, který pohřbil veškerý předchozí děj neskutečným logickým kopancem do xichta divákova. BTW těžko uvěřit, že je tu Segurovi 30 let. ()

italka63

Bylo to trošku ani ryba, ani rak, ani komedie, ani horor...nějaké vtipné momenty by se vážně našly, třeba nákup televizního moderátora v totálně vystříleném obchodě -frakce za čistotu Madridu, nebo milující prodejce hudby, co si pouští death metal a dohodne se s knězem...snaha tří lidí spasit svět a zabránit zrození Antikrista...víc jak tři hvězdičky to nebude.-) ()

topi

Zajímavá směsice satanského hororu v komediálním podání, které je vcelku trefné, bohužel na konci už se humor vytrácí a dochází dech i celkovému příběhu. Nicméně originalita je na místě a některé triky připomínají béčkoviny z let osmdesátých. Deathmetaloví fanoušci si přijdou na své, když kněz v metalovém obchodě probírá LP desky kultovních deťáren, nebo vystoupení v metalovém klubu INFERNO smyšlené kapely SATANNICA :). ()

PogoJoe

4.4 Originální svěží komedie se skvělým hereckým obsazením a gagy/vtípky, při nichž se "kino" řezalo smíchy. Tahle divoká honba za navázáním styku s ďáblem kvůli zabráněí narození antikrista, do něhož se postupně zaplete několik náhodných "kolemjdoucích" mě výtečně pobavila, a to jsem ji shlédl dá se říci náhodou, když jsem netušil, o co půjde. Já miluju dobré komedie a tahle neotřelá ulítlost mě opravdu bavila. ()

Rosalinda

Hned na začátku mne zaujala hudba. Hodně mne zaujala. Celkově vynikající „španělská ujetost“ , při které jsem se náramně bavila. Atmosféra super, super, super, ale v poslední třetině film začíná uvadat a konec… ten mne tak trochu zklamal. Trochu? Docela dost! Nicméně kvůli totálně šílenému, občas až zvráceně roztomilému knězi a jeho dvěma povedeným kumpánům, slušné dávce skvělých momentů a dosti ujetému humoru, který mne baví, se ráda na film znovu podívám. ()

Toj

Roztomilá šílenost, která osciluje místy mezi genialitou a trapností.. Trochu mi to připomělo film "ruka zabiják" ()

Morloth

První plovina (ta delší:) byla velmi povedená, sršely z ní nápady a i tempo celkem šlapalo. V druhé půli přichází repetice fórů i postupů. Ztrácí se jak tempo, tak i nadhled a film najednou přepíná na vážnější notu. Problém pro mne jako diváka byl podobný jako u Mužů co zírají na kozy. Ve chvíli, kdy člověk ztratil nejistotu, zda to, po čem hlavní hrdinové pasou, je skutenčné či jen chyméra v jejich hlavách, v tu chvíli přišel film o kouzlo. ()