30 stříbrných

• Španělsko 30 monedas (více)

Série(2) / Epizody(16)

Kněz Vergara prchá před svou minulostí a nachází útočiště u Ďábla, který mu dá pokyn, aby našel poklad - jednu z 30 mincí, pro něž Jidáš zradil Ježíše Krista. Je čas se mu znovu postavit tváří v tvář, ale tentokrát je opravdu připraven... Vítejte ve světě, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá, a nikomu nelze věřit. Otec Vergara (Eduard Fernández) je vymítač, boxer a bývalý vězeň, který je církví vyhoštěn do odlehlého španělského města, kde má působit jako kněz. Přestože touží zapomenout a být zapomenut, nepřátelé si jej brzy najdou. Začnou se dít podivné věci. Ambiciózní starosta města Paco (Miguel Ángel Silvestre) se společně s místní veterinářkou Elenou (Megan Montanerová) pokusí odhalit tajemství z Vergarovy minulosti. Všichni tři nakonec spojí své síly a ocitnou se v centru celosvětového spiknutí s cílem získat 30 stříbrných, které byly vyplaceny Jidáši Iškariotskému za to, že zradil Ježíše z Nazaretu. Mince jsou prokleté a mají nadpřirozenou moc. (HBO Europe)

Recenze uživatele Astaroth12 k tomuto seriálu (9)

30 stříbrných (2020)

Španielsko stvorilo niekoľko zaujímavých hororov a tento seriál k nim určite patrí. Prvá polovica serie je parádna i ukážková, potom sa zvoľní tempo a i zaujímavosť odíde asi aj do samotného pekla. Otca Vergara i jeho hereckého predstavitela som žral, len škoda, že scenár už pri konci vobec nezvládal ustáť to tempo. Ale aj tak prvej sérii dávam silne 4*. Naj častou u mna je zrkadlo. ()

Pavučiny (2020) (S01E01)

Prišiel Spanielsky exorcista. Exorcisti Tomas Ortega a Marcus Keane by toto asi nedali. Je to tak strašne morbídne a divne, že hádam ani Mulder a Scullyová by si neporadili. Napadli ma po záverečných titulkoch, práve tieto dva seriáli. Asi preto, že v prvom menovanom bol tiež kňaz, ktorý bol celkom iný, ako vydávame vo filmoch a druhý, zas takéto podobné príbehy riešil. Takže tento seriál bude niečo medzi nimi. Od pôrodu kravy až po záverečne titulky sa tu stále niečo dialo, žiadne hluché miesto tu nebolo a tak ani nudné. Herci boli vybraný dobre, hlavne kňaz Varga. Na túto postavu sa teším z filmu najviac, ten to tam ešte roztočí. Je tu napätie i atmosféra, len to monštrum mi pripadalo dosť lacné. Už som niečo podobne niekde videl a tak ma to nemohlo až tak prekvapiť. Ale každopádne sa budem tešiť na ďalšie časti, ešte si myslím, že to bude veľmi zaujímavé. ()

Ouija (2020) (S01E02)

Tak zas je v hlavnej roli Ouija tabuľka a zas je príbeh o čosi iný, na aký som zvyknutý. A som spokojný. Nádherne atmosférická scéna na cintoríne a tá atmosféra sa nesie celou častou. Je tu i niekoľko drsnejších scén, ktoré to tu ešte viac zdramatizovali. Mal som tušenie, že táto časť mi sadla a tak sa i stalo. Silne 4*. ()

Zrcadlo (2020) (S01E03)

Pri tejto časti som ani nedýchal. Od začiatku to malo silný náboj a vydržalo to až do samotného konca. Filmy ,kde figurujú zrkadla, ktoré sú zároveň chodbami do iných svetov mám rád i mám pred nimi rešpekt. A tento diel to všetko zvládol na jednotku. Je to temné, vynikajúco spracované a bravúrne ponuré. Za mna zatial najlepší diel, uvidíme ako bude pokračovať. ()

Vzpomínky (2020) (S01E04)

Tato časť sa dosť vracala do minulosti, aby nám ukázala, ako otec Vergar začínal a prečo sa s neho stalo to, kým teraz je. Celkom nie je isté, či zlo si s ním len hrá( poukazujem na samotný koniec) alebo sa ho bojí a dúfam, že má aj prečo. Je to vynikajúca časť, s množstvom zvratov, flasbackou do minulosti a jednou veľmi vydarenou scénou zrodenia strašiaka a ešte slušnejším prerodom na človeka(sprcha). Ďalšia časť za 5*. ()

Dvojník (2020) (S01E05)

Tu sme troska zvoľnili a okrem dobre zvládnutej veci, sa tu nebolo moc na čo pozerať. Vidieť, že zlo po tej minci tuží tak veľmi, že urobí všetko, len aby ju získalo. A k tomu potrebuje i otca Vergara, ale zatial sa celkom nevie prečo. Ale už to začína dosť hustnúť, tak odpovede určite za chvíľu prídu a na to čakám. Tak troska slabšie a aj tak stále na urovni. ()

Svatá válka (2021) (S01E06)

Tato časť je rozhodne najslabšia. Celkom som nepochopil, ako sa tam otec Vergar dostal a kde to vlastne je. I keď je tu niekoľko solídnych scén, vyhráva tá s červeným ruchom, tak oproti minulým častiam i tak ich tu bolo poriedko. A začína sa mi zdať, že sa tvorcovia dostavajú tam kde byt nechceli a to v slepej uličke. A nevedia sa z nej vobec dostáť. Uvidím, čo na to povedia posledné dve časti z tejto serie. ()

Skleněná cela (2021) (S01E07)

Tak toto bolo troska lepšie, ako predošlá časť. Už sme sa konečne dostali naspäť do mestečka, kde zlo naberá na obrátkach. Všade sama hmla a uník nie je možný. Takže len strach, panika a boj. Lenže zlo vyhráva na plnej čiare. Zatial som tu nepostrehol, že by sa šťastie mohlo prikloniť i na stranu dobra. Idem si pozrieť poslednú časť a som náramne zvedavý, ako to celé nakoniec vystrelí. ()

Obětování (2021) (S01E08)

Mne sa táto časť páčila. Hlavne ten začiatok, čo prišlo zo samotného pekla bolo kvalitne prevedene i ukázané. Potom sa to troska zvoľnilo, ale tá holubica bola top, čo som v tejto sérii zatial videl. Troška ma prekvapilo to finálne ukončenie. Bolo také nijaké, ako keby na tom už nezáležalo. ()