30 stříbrných

(seriál)
  • Španělsko 30 monedas (více)
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Kněz Vergara prchá před svou minulostí a nachází útočiště u Ďábla, který mu dá pokyn, aby našel poklad - jednu z 30 mincí, pro něž Jidáš zradil Ježíše Krista. Je čas se mu znovu postavit tváří v tvář, ale tentokrát je opravdu připraven... Vítejte ve světě, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá, a nikomu nelze věřit. Otec Vergara (Eduard Fernández) je vymítač, boxer a bývalý vězeň, který je církví vyhoštěn do odlehlého španělského města, kde má působit jako kněz. Přestože touží zapomenout a být zapomenut, nepřátelé si jej brzy najdou. Začnou se dít podivné věci. Ambiciózní starosta města Paco (Miguel Ángel Silvestre) se společně s místní veterinářkou Elenou (Megan Montanerová) pokusí odhalit tajemství z Vergarovy minulosti. Všichni tři nakonec spojí své síly a ocitnou se v centru celosvětového spiknutí s cílem získat 30 stříbrných, které byly vyplaceny Jidáši Iškariotskému za to, že zradil Ježíše z Nazaretu. Mince jsou prokleté a mají nadpřirozenou moc. (HBO Europe)

Trailer

*CARNIFEX*

Prvá epizóda nastavila latku tak nesmierne vysoko, že som mal doslova obavy, ako to celé vypáli, lebo Ja osobne tieto démonsko duchárske projekty doslova zbožňujem. Samozrejme, ono to prišlo, no to snáď ani nemohlo nijak inak dopadnúť, tobôž niekoho prekvapiť. Udržať si 8 hodín také tempo, no najmä atmosféru, to snáď pri takomto druhu “akčnejšie” podanému biblickému príbehu ani nejde. Veľmi sa mi pozdávala samotná myšlienka, tá dávna symbolika prepojená s dnešnou dobou. Judáš zapredal Krista za 30 rímskych mincí, čo už v dnešnej dobe vôbec nie je zapotreby. Dnes sa ľudia “potápajú” za oveľa oveľa menej. Každopádne súhlasím, že s odstupom času sa po pár epizódach z tajomného, mystického hororu, stal viac akčný počin, čo už vyslovene každému rezať nemusí, no Ja tú štvrtú (na hrane) dám aj tak, lebo po celú dobu ma seriál bavil, pričom o žiadnu lacnú záležitosť sa určite nejedná, i keď Ja osobne som dúfal v úplne iný spôsob rozuzlenia. ()

Jaro.Krafcik

30 strieborných je celkom dobrý seriál od hbo. Určite tam je cítiť lacnejšiu Španielsku produkciu. A veľkou nevýhodou sú aj dlhšie epizódy, takmer každá by mohla byť celovečerný film. Pri záverečnej som čakal väčšie tempo. Nestalo sa tak, veľká škoda. Ale chválim že Hbo dabuje. Od netflixu tušim nič španielské preložené nie je. Tiež odporúčam lepší seriál a tým je Exorcista. 3* ()

gudaulin odpad!

Dovolím si vypůjčit úvodní slova komentáře uživatele J*A*S*M: "Přeplácaná a mizerně odvyprávěná fantsamagorie"..., protože stručně a výstižně charakterizují, co můžete od seriálu očekávat. Alex de la Iglesia podle svých slov pracoval na seriálu 6 let, na scénář si podle výsledku vyhradil maximálně týden a daleko nejvíce času mu trvalo přesvědčit producenty, aby do takové zhůvěřilosti investovali finance a zázemí studia. Po pravdě mě udivuje, že seriál vznikl pod patronací HBO, která obvykle nasazuje laťku kvality vysoko. Mám rád vyprávění příběhů a užívám si je, jenže Alex je mizerný vypravěč. Nelze přitom tvrdit, že problém se skrývá v samotném námětu, jde spíš o jeho provedení, o Alexův povrchní přístup k látce. Marnotratně hýří nápady, aby jejich potenciál vzápětí v zárodku zmařil. Mysteriózní žánr sází na emoce mnohem víc než na racio, ale to neznamená, že v něm nemají fungovat žádné zákonitosti, že se chování seriálových postav nebude řídit žádnou logikou. Slušnému hodnocení na ČSFD se divím, protože Alexova nestřídmost a nesoudnost posouvá na řadě míst žánr od hororu či fantasy ke grotesce, nicméně proti gustu... Nedbale nasnímanému mišmaši s mizernými efekty a stupidním scénářem nebudu ani v nejmenším vycházet vstříc, od toho jsou tu jiní. Celkový dojem: 10 %. ()

cingi.t

Dosť nesúrodý seriál. Jednotlivé časti sú zaujímavé, niektoré priam výborné, lenže spolu to moc nefunguje. Štýl epizód sa líši, akokeby to robil niekto úplne iný. Raz je to napínavý thriller, inokedy preplácaný béčkový horor. Celkový dojem je mierny nadpriemer už len vďaka tomu, že tam nie sú stále tie isté známe tváre. ()

lucijelucije

Tohle ja nikdy nepochopim, tak dobre mely monedas naslapnute, tak dobre to mel Iglesia rozbehnute, a ten zaver to vsechno dokonale pohrbil. Cim vice se blizil tenhle serial ke konci, tim vic se tenhle nepribeh jevil jako hloupost. Becko, je slaby odvar, a v poslednim dile, jsem od prvni minuty kroutila hlavou, a neverila, ze do konce teto ujetosti vydrzim. Dve hvezdy za napad a za prvotni dobry dojem, ktery se jevil jako fajn potencial. ()

• Název seriálu odkazuje na 30 stříbrných mincí zvaných statéry, které Jidáš Iškariotský obdržel za zradu Ježíše Krista. (HanzoBureshi)