Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(1) / Epizody(8)

Obsahy(1)

Kněz Vergara prchá před svou minulostí a nachází útočiště u Ďábla, který mu dá pokyn, aby našel poklad - jednu z 30 mincí, pro něž Jidáš zradil Ježíše Krista. Je čas se mu znovu postavit tváří v tvář, ale tentokrát je opravdu připraven... Vítejte ve světě, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá, a nikomu nelze věřit. Otec Vergara (Eduard Fernández) je vymítač, boxer a bývalý vězeň, který je církví vyhoštěn do odlehlého španělského města, kde má působit jako kněz. Přestože touží zapomenout a být zapomenut, nepřátelé si jej brzy najdou. Začnou se dít podivné věci. Ambiciózní starosta města Paco (Miguel Ángel Silvestre) se společně s místní veterinářkou Elenou (Megan Montanerová) pokusí odhalit tajemství z Vergarovy minulosti. Všichni tři nakonec spojí své síly a ocitnou se v centru celosvětového spiknutí s cílem získat 30 stříbrných, které byly vyplaceny Jidáši Iškariotskému za to, že zradil Ježíše z Nazaretu. Mince jsou prokleté a mají nadpřirozenou moc. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (65)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Můj oblíbený režisér Alex de La Iglesia mě ve výsledku svým novým počinem moc nepotěšil. Po prvním díle jsem byl vyhajpovaný a očekával jsem nálož roku, bohužel se děj ubíral směrem, který mě příliš nezajímal. Nutno uznat, že jsou v seriálu výborné věci ( Úvodní znělka je naprosto fantastická), nábožensky nasáklá atmosféra má taky, co do sebe a když příjde na monstrum, tak se je rozhodně na co koukat, ale fakt, že za seriál ukážou jen 2 je pro mne zklamáním. Nejzajímavější postavou je Kněz, který v úvodních dílech boxuje do pytle, ale víceméně k ničemu, protože od druhé půlky pořád někde cestuje a většinou je neustále zavřený, takže nevyužitý potenciál. Z postav zaujme i role veterinářky Elena, na kterou se dost dobře kouká, ale zbytek postav mi k srdci příliš nepřirostl a jejich osud mi byl poměrně ukradený. Kdyby se děj soustředil na lovení jednotlivých mincí v zajímavých lokacích všude po světě, tak si myslím, že by z 30 Coins byla daleko zajímavější podívaná, takhle tomu od druhé půlky dochází dech a spíš než horor seriál připomíná historické fantasy drama, které bohužel spíš nudí než baví. Zhlédnutí nelituji, ale těch dobrých momentů by se vešlo ani ne do jednoho dílu. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Přeplácaná a mizerně odvyprávěná fantasmagorie bohužel. Začne to sice poměrně dobře, mysteriózně hororovou epizodou a podivném creepy dítěti, které se narodí krávě (!) v jednom zapadlém historickém španělském městečku, ale v dalších epizodách se postupně začne ukazovat, že Álex de la Iglesia jednoduše nezná míru. Což v seriálovém formátu vadí ještě víc než u filmu, neboť sem toho na ploše osmi epizod stihl narvat opravdu hodně, včetně několika digitálních monster a islamistů v syrském Aleppu. Z hororového žánru se brzo uhne do přepáleného fantasy, které má sice fajnový námět o jakési biblicko vatikánské konspiraci, ale mnohem radši bych jej viděl zpracovaný seriózně a ne takhle odlehčeně / béčkově. Vizuálně ten seriál navíc mnohdy vypadá vyloženě hnusně, s přesvícenýma exteriérama a nevkusným CGI. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„ZLO JE NEZBYTNÉ, ABY EXISTOVALO DOBRO. ALE KDYŽ JE ZLO NEZBYTNÉ, JE TO, JAKO BY BYLO DOBRÉ. TI, KTEŘÍ KONAJÍ ZLO, POUZE PLNÍ SVOJI ÚLOHU V BOŽÍM PLÁNU…“ /// …a toho večera porodila kráva (zvíře vole) dítě… Hodně zajímavej námět, ale taky hodně debilního chování. V mžiku se napínavý kousky mění v trapárny a to už v prvním díle, takže celkem zvažuju, jestli mám pokračovat… Je tady toho hodně: ďábel, fanatickej dav, ožívaj mrtví, hodně nevysvětlitelnýho – páč ON je všude! A pak…. sci-fi horor! Kurva, no to je horor! Nebo spíš píčovina, která určo stála hafo peněz, který ovšem měli místo monster investovat do scénáře. Normálně se tomu musím smát… a že jde kurva vo život! Asi by to fungovalo jako film. Hororovejch motivů je tady požehnaně – takže je to přeplácaný a vlastně to vůbec nevyznívá hororově..- spíš směšně. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1. Z parchanta se stala příšera. Naštěstí vyskočil(a) oknem. 2.) Myslím, že je Ďábel pitomec. 3.) Všichni farníci kvůli mně trpěj. 4.) Thx za titule „Barbora Knobová“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

gudaulin odpad!

všechny recenze uživatele

Dovolím si vypůjčit úvodní slova komentáře uživatele J*A*S*M: "Přeplácaná a mizerně odvyprávěná fantsamagorie"..., protože stručně a výstižně charakterizují, co můžete od seriálu očekávat. Alex de la Iglesia podle svých slov pracoval na seriálu 6 let, na scénář si podle výsledku vyhradil maximálně týden a daleko nejvíce času mu trvalo přesvědčit producenty, aby do takové zhůvěřilosti investovali finance a zázemí studia. Po pravdě mě udivuje, že seriál vznikl pod patronací HBO, která obvykle nasazuje laťku kvality vysoko. Mám rád vyprávění příběhů a užívám si je, jenže Alex je mizerný vypravěč. Nelze přitom tvrdit, že problém se skrývá v samotném námětu, jde spíš o jeho provedení, o Alexův povrchní přístup k látce. Marnotratně hýří nápady, aby jejich potenciál vzápětí v zárodku zmařil. Mysteriózní žánr sází na emoce mnohem víc než na racio, ale to neznamená, že v něm nemají fungovat žádné zákonitosti, že se chování seriálových postav nebude řídit žádnou logikou. Slušnému hodnocení na ČSFD se divím, protože Alexova nestřídmost a nesoudnost posouvá na řadě míst žánr od hororu či fantasy ke grotesce, nicméně proti gustu... Nedbale nasnímanému mišmaši s mizernými efekty a stupidním scénářem nebudu ani v nejmenším vycházet vstříc, od toho jsou tu jiní. Celkový dojem: 10 %. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V knižním světě jsem, počínaje Danem Brownem, měl období, kdy jsem hltal jakoukoliv fikci točící se kolem křesťanství. Jenže tyto fikce můžou fungovat knižně, ale těžce se pak převádí na filmové plátno. Jednu takovou si vyzkoušeli Španělé ve jméno HBO a víceméně se jim to povedlo. Jediný problém je, že celá ta kvalita námětu se točí kolem samotného námětu, a pokud tedy nepřijmete fakt, že je to tady víc fantasy, než jakákoliv realita všedních dnů, nemůžete být spokojeni. Logika tady totiž neexistuje. Všichni tady mají jasně daný smysl existence. Nejvíce mě teda rozčilovala ta španělská Lucka Bílá v podání Macarény Goméz, ale co mi je to platné, když to nejspíš byl i záměr. Sedm dílů se pak těšíte na rozuzlení a to nakonec vlastně ani nepřijde. Škoda. Sice dávám tři hvězdy, ale můžu říct, že tohle rozhodně nebyl promarněný čas. Mám podobné náměty moc rád a je pravda, že málokterý to uhraje i s pointou. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (3)

  • Název seriálu odkazuje na 30 stříbrných mincí zvaných statéry, které Jidáš Iškariotský obdržel za zradu Ježíše Krista. (HanzoBureshi)

Reklama

Reklama