30 stříbrných

(seriál)
  • Španělsko 30 monedas (více)
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Kněz Vergara prchá před svou minulostí a nachází útočiště u Ďábla, který mu dá pokyn, aby našel poklad - jednu z 30 mincí, pro něž Jidáš zradil Ježíše Krista. Je čas se mu znovu postavit tváří v tvář, ale tentokrát je opravdu připraven... Vítejte ve světě, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá, a nikomu nelze věřit. Otec Vergara (Eduard Fernández) je vymítač, boxer a bývalý vězeň, který je církví vyhoštěn do odlehlého španělského města, kde má působit jako kněz. Přestože touží zapomenout a být zapomenut, nepřátelé si jej brzy najdou. Začnou se dít podivné věci. Ambiciózní starosta města Paco (Miguel Ángel Silvestre) se společně s místní veterinářkou Elenou (Megan Montanerová) pokusí odhalit tajemství z Vergarovy minulosti. Všichni tři nakonec spojí své síly a ocitnou se v centru celosvětového spiknutí s cílem získat 30 stříbrných, které byly vyplaceny Jidáši Iškariotskému za to, že zradil Ježíše z Nazaretu. Mince jsou prokleté a mají nadpřirozenou moc. (HBO Europe)

Trailer

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

klasický španělský horor se vším všudy.Atmosféra je fajn,postavy až na výjimky spíš nesympatické a velmi často se tu nedějí zrovna hezké věci a jako spíš starosvětský horor/thirller to většinu času celkem funguje.Mínusem je rozhodně to,že Španělé úplně neznají míru a tak se pouští do věcí které neumí,popřípadě na ně viditelně neměli finance.Řeč je primárně o monstrech,která se zde objevují.Jsou sice všehovšudy asi tři,ale jsou tak zoufale nepovedená,že zbytečně shazují jinak celkem povedený zbytek.Ta mytologie okolo třiceti střbrných,o tom,že je hledal už Hitler a třeba Napoleon vlastnil tři a proto se choval jak se choval není vůbec špatná a fungovala by i bez pochybného CGI...70% ()

Fr

„ZLO JE NEZBYTNÉ, ABY EXISTOVALO DOBRO. ALE KDYŽ JE ZLO NEZBYTNÉ, JE TO, JAKO BY BYLO DOBRÉ. TI, KTEŘÍ KONAJÍ ZLO, POUZE PLNÍ SVOJI ÚLOHU V BOŽÍM PLÁNU…“ /// …a toho večera porodila kráva (zvíře vole) dítě… Hodně zajímavej námět, ale taky hodně debilního chování. V mžiku se napínavý kousky mění v trapárny a to už v prvním díle, takže celkem zvažuju, jestli mám pokračovat… Je tady toho hodně: ďábel, fanatickej dav, ožívaj mrtví, hodně nevysvětlitelnýho – páč ON je všude! A pak…. sci-fi horor! Kurva, no to je horor! Nebo spíš píčovina, která určo stála hafo peněz, který ovšem měli místo monster investovat do scénáře. Normálně se tomu musím smát… a že jde kurva vo život! Asi by to fungovalo jako film. Hororovejch motivů je tady požehnaně – takže je to přeplácaný a vlastně to vůbec nevyznívá hororově..- spíš směšně. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1. Z parchanta se stala příšera. Naštěstí vyskočil(a) oknem. 2.) Myslím, že je Ďábel pitomec. 3.) Všichni farníci kvůli mně trpěj. 4.) Thx za titule „Barbora Knobová“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Flopik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príde mi to ako keby režisér nevedel čo chce robiť a akosi zabudol, že má na príbeh len 8 častí. Prvé tri ma bavili, predstavia nám postavy, malé mestečko kde sa dejú zvláštne veci a stojí za tým 30 strieborných mincí. Neskôr to však začalo byť zbytočne vo veľko merítku, Vatikán dokonca celý svet a ako celok to nedržalo pri sebe, čo potvrdzuje aj posledná časť, v ktorej dokopy nebolo nič. Postavy ma ale bavili, hlavne teda Paco a Elena( nádherná žena) a zlý nebol ani nezničiteľný boxer/kňaz Vergara. Bavilo ma to , malo to dobrú zápletku, treba však ubrať efektov, ktoré sú chabé a uceliť príbeh. Pevne verím v druhú sériu, seriál nato potenciál rozhodne má. U mňa za 4*. PS. Chudák Paco, za 8 častí dostal od Eleny jednu pusu, chlapíkovi v 5 časti stačila na zásun jedna časť no a druhému 2. ()

Tom_Lachtan

Je to horror? Určitě. Je to zároveň hrozně přepálená kravina, která koketuje s fantasy a buduje svět, ve kterém nechybí korupce vatikánských elit, kouzelné mince, divní fráteři, digitální monstra a totální španělský zapadákov? Ano. A je to sakra dobře. Tenhle koktejl vlastností mě po celou dobu bavil a to i kvůli tomu, že má perfektně vybudované postavy, které působí hrozně životným dojmem a to i ty postavy, které bych kdekoliv jinde nesnášel - třeba starosta, co je ukázkový hezounek a tak trochu blbeček, jenže zároveň se chová tak logicky a normálně, až jsem ho začal mít rád. Někde trošku selhává herecky představitel kněze Vergary, ale nemyslím si, že by to nezvládl, jen má prostě vous tak bujný, že přes něj jednoduše mimika občas vidět není. Jasně, sem tam je něco příliš klyšovité, nebo  se to dalo pojmout lépe, ale jako celek to na mě funguje výborně. A doufám, že další sezona se posune do takřka katolických akt x, když už byl v první řadě nastaven rámec světa a nebude se znovu opakovat podobný mustr.Mimochodem, něktré díly se právě případům Muldera a Sculyové docela podobají, ačkoliv hlavně námětem, nikoliv atmosférou (i když...). ()

Astaroth12

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Španielsko stvorilo niekoľko zaujímavých hororov a tento seriál k nim určite patrí. Prvá polovica serie je parádna i ukážková, potom sa zvoľní tempo a i zaujímavosť odíde asi aj do samotného pekla. Otca Vergara i jeho hereckého predstavitela som žral, len škoda, že scenár už pri konci vobec nezvládal ustáť to tempo. Ale aj tak prvej sérii dávam silne 4*. Naj častou u mna je zrkadlo. ()

• Když Haruka (Najwa Nimri) dopíše slovo „Highclare“ na stěnu větrné turbíny, tak to vypadá jinak, než když ho začala psát. (Duoscop)
  • Název seriálu odkazuje na 30 stříbrných mincí zvaných statéry, které Jidáš Iškariotský obdržel za zradu Ježíše Krista. (HanzoBureshi)