davidh76

Velmi poučné. Chvílemi by film zasloužil menší míru karikatury. Ale jako celek (a zejména závěr) je dobrý. "V podstatě jsme měli všechno." ()

badannie

Plne sa stotožňujem s reakciou Cervenaka. Nudila som sa.. akože fakt a len som čakala, kedy bude koniec. Nebol to zlý film, nápad bol skvelý, ale nechytilo ma to. DiCaprio mi bol fakt jedno a Meryl a Cate, ktoré inak nadovšetko zbožňujem, mi tu veľmi vadili. ()

miso.simon

Vlastně dobrý. O tom, že je DiCaprio velký eco aktivista je známo a tenhle film je taková paralela na to, jak lidi ignorují vše, co naznačuje katastrofu. ()

peproch

Podivuhodně vtipný, nestandardně zincenovaný příběh společenské hysterie nebo otupělosti, mediálně vytvářená reality, apokalypsy a jejího překonání ()

ZdenHor

Povedený pohled na současnou civilizaci, včetně pokrytectví, povrchnosti, pokřivenosti smyslu života, film který pobavil i donutil k zamyšlení, a to i s paralelou na "Poslední večeři" .... Asi nejvíce je trefně vyveden vliv sociálních sítí a médií na .,., ani nevím jak to nazvat..... konzumní život. No a poslední záběr nemá chybu ! ()

BDups

Proč je proboha v moderní kinematografii zažranej předsudek, že film co nemá nad 2 hodiny neni triple A záležitost? 1/3 dobrá, 3/3 skvělá ale ten nudnej prostředek kterej tam byl jen k natažení stopáže to bylo k nevydržení. Jinak bohužel docela trefný popsání moderní společnosti. ()

Petr.Wiesner

Tenhle film krásně vyobrazuje dnešní dobu. Je to velmi chytře pojato a zároveň to budí strach i humor. Je to především díky tomu, že věci, které jsou pro nás skutečně důležité, společnost zavrhuje a zaměřuje se pouze na to, co ve skutečnosti podstatné není. Média, ty už prakticky říkají jenom lži  a snaží se některé důležité věci jenom zlehčovat. Rozhodně to není pro mě nějaký úžasný  film, ale svým hvězdným obsazením a smyslem se dostává do velmi kvalitně zpracovaného snímku. ()

Sheelle

Satira se vším všudy, super znázorněná a záměrně přehnaná paralela k dnešní době, která je všechno, jen ne vtipná (a ani vtipnou být nemá). Na konci zůstane mrazivý pocit, protože snad všichni si uvědomujeme, že právě takhle náš svět vypadá a kometou může být cokoliv. Dávám jen tři hvězdy, protože námět super, zpracování také, ale nechytlo mě to tak, aby to mělo patřičný efekt. ()

Elektro

Na film som sa dosť tešil a mal som aj celkom veľké očakávania, no že to bude najlepší film z roku 2021... To som fakt nečakal! Leonardo DiCaprio spoločne s Jennifer Lawrence svoje postavy zahrali na jedničku a ostatní boli taktiež super (prekvapil Jonah Hill). Príbeh je vynikajúci a ukazuje ako si ľudia planétu zničia sami. Finále bolo mrazivé a znepokojivé a strašne som si ho užíval! V pozadí hrá hudba od Nicholasa Britella, ktorá bola insane. Nie je to film pri ktorom sa budete váľať smiechom po zemi, ale humor bol dosť dobrý. 95% ()

Forrestovi

Hlavní otázka zní: „Má snad Adam McKay věšteckou kouli?“ To nejspíš ne, i když to tak vypadá. Nemyslím tím, že by na Zemi měla dopadnout smrtící kometa. Ale stačí onu kometu zaměnit za cokoli jiného, aktuálně „žhavého“. Ale co Adam McKay určitě má, je zdravý selský rozum, což v dnešní době chybí mnohým lidem. A tento film jen vše bez skrupulí reflektuje. Měla by to být povinná „četba“" pro všechny lidi žijící v této konzumní, médii zmítané společnosti plné mocichtivých potentátů. I když právě tato cílová skupina by nejspíš stejně nepřipustila jádro věci a jela by si dál to své.. Až z toho má člověk horší noční můry než ze zhlédnutí líhnutí vetřelce hrudník košem jednoho chudáka. Dvou a půl hodinový film, který mě naprosto pohltil  a při kterém mě ani jednou nenapadlo dát pauzu a udělat si popcorn, si nezaslouží nic menšího než 5*. ()

lukas.pukas.

Tak po dlouhe době nam Leonardo přinesl takovou odechovku kterou o5 zvládnul braburně , film si děla srandu z dnešní doby a dokonce není tak daleko od pravdy . Je to opravdu k zamyšlení ale taky na jedno skouknutí . ()

Tangarinka

Tento zdařilý, satirický snímek režiséra a scénáristy Adama McKaye perfektně nastavuje zrcadlo dnešní společnosti. Po jeho shlédnutí nám v plné síle dojde, v jakém světě žijeme. Ve světě, ve kterém vládne lhostejnost, populismus a pokřivená morálka. Za mě jeden z nejlepších fimů poslední doby, který nenechá diváka v klidu a nutí k zamyšlení. Příjemně osvěžující jsou i herecké výkony nejen hlavních představitelů - Leonarda DiCapria a Jennifer Lawrence, ale zazáří i Meryl Streep a Cate Blanchet. ()

mitrax

nevadi mi tam ta pridana satira pretoze vsetko co sa dnes vo svete deje nasvedcuje, ze spejeme prave do takehoto stadia, kedy ludia uz nedokazu rozlisit dolezite od nepodstatneho. Neviem ci je to dosledok socialnych sieti a reality show typu farma a podobne ale okrem znacneho ubytku sedej mozgovej kory, maju ludia aj pomyleny rebricek hodnot. Vo vysledku sme potom ako ovce iduce slepo na porazku a tych par jedincov, ktorym to este mysli, su pre ostatnych podivini a pomatenci. Namiesto toho aby ludstvo konecne dospelo a spojilo sily, tak neustale vedie vojny. Na obranu Zeme nemame dokopy nic a sme stale odkazany na milost ci nemilost Vesmiru a to aj napriek tomu, ze preslo uz cez 60 rokov ako sa prvy clovek dostal do Vesmiru. Nebyt pretekov medzi USA a ZSSR, tak by sa tak skoro ani nestalo. A prave vo filme je spomenuta jedna z najvacsich hrozieb - kometa z Oortova mraku. Koho zaujima Vesmir tak vie, preco su tieto komety tak nebezpecne pre Zem. Letia velmi rychlo a sancu spozorovat ich mame az ked su velmi blizko ak vobec. A to ludstvo ohrozuju realne aj ine hrozby s ktorymi nevieme urobit v podstate nic. Verim vsak, ze kazdy z tych svetovych miliardarov, mocnych politikov a svetovej smotanky, ktora nic prospesne ludstvu nepriniesla, maju moznost ako prezit, pokial sa nejedna o totalne znicenie celej Zemi. Najvyssi cas aby sa ludstvo zacalo prebudzat... ()

StarFsh

K tomuto filmu som sa dostal, ako slepý k husliam. Musím uznať, že na hollywoodsku produkciu ide skôr o výnimku z pravidla a pokúša sa nám predať aj nejaké to posolstvo a síce, že nikdy neverte politikom, lebo pre volebné výsledky obetujú aj vlastnú planétu. Problém je len v tom, že  je film veľmi nekonzistentný a ja  hlavnú príčinu vidím v režisérovi, ktorý má síce za sebou celú kopu filmov, ale skrz naskrz podpriemerných. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD