Reklama

Reklama

Dva astronomové vyrážejí na mediální turné, aby varovali lidstvo před smrtící kometou, která se řítí přímo na planetu Zemi. Zdá se ale, že to nikoho nezajímá. (Netflix)

Videa (32)

Trailer 1

Recenze (1 160)

verbal 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem neomarxisticko - pandementní grétoagitku á la Netflus a přeqapive dostal docela milou a obecně trefnou satiru, takové Vrtěti psem krát 100 pro nové tisíciletí o tom, jak nám tu točí světem banda bezskrupulózních, nenažraných a mocichtivých politických impotentů, za jejichž nitky v zákulisí tahá hrstka sociopatických, ještě nenažranějších a virtuálními machinacemi ovatěných kokotporátních bilionářů s božským komplexem, přičemž všichni využívají pro účelové pasení přitroublého stáda dávno skoupená povrchní, mršinožravá masmédia a hlavně vox populi přitroublých dementizérů na asociálních sítích, dekádu pečlivě a cílevědomě budovaných přesně za tímto účelem. Karikatura MuskoJobse dokonalá, stoletá Blanšetka až neuvěřitelně nabalzamovaná a Rocco Sifredi alias Leoš di Obrna nade vši pochybnost potvrdil statut prkenného pornoherce. Jeho etuda vycáknutí v televizi byla natolik bezmimicky dokonalá, že ji dokonce na celé čáře trumfla i proslulá, a jako vždy zoufale kožená, lukostřelkyně z Hangrgejs. Každopádně nejpodařenějším vtipem na tom všem je, že něco takového zafinancoval a šíří další zkurvený bolševický kokotporát, svým zřetelně demagogizujícím obsahem cíleně programující debily ke kolektivnímu vědomí kokotporátního komunismu a kandidující na generálního tajemníka ústředního výboru. Patrně nějaké problémky na pískovišti, ovšem i tak kapku hovno do větráku, soudruzi! Samosebou se mechanismus tohoto příběhu dá v současnosti naroubouvat na cokoliv – od globálního homosexualizování přes negrofikaci až po fuj fuj republikány. Ovšem srovnávat stoprocentně anihilační kataklysma s maximálně 1,8 procentní chřipečkou, jak tu předvádějí ti nejbystřejší z nás, to je vskutku na okamžitou lobotomii a nesporným důkazem toho, že vše výše popsané funguje na celých těch 70 procent světových hlavovprdeláčů jako dobře namazaný manipulativní stroj. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

PODLE NĚJ SI ŽIDOVŠTÍ MILIARDÁŘI VYMYSLELI KOMETU, ABY NÁM VLÁDA SEBRALA SVOBODU A ZBRANĚ. S tvorbou Adama McKaye nejsem seznámen vůbec, ale lákalo mě téma filmu a zklamán jsem nebyl. Jako kdyby na mě plasticky vykouknul internet a všechny ty blbosti a trapnosti byly přetvořeny v komedii, u které se chechtáte, ale zároveň vás při jejím sledování mrazí v zádech. Nikdo nebyl ušetřen, trochu mi tam chyběla ubohost "hlasu lidu," ale i ten si nakonec své menší místo našel. 70%. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Vtipné, chytré, zábavné. Satirická instant classic, která trefně vystihuje sračky, do nichž se naše civilizace zanořila díky sociálním sítím, fakenews i spasitelským hodným miliardářům - i s reflexí faktu, že tady nejspíš všichni brzo umřeme, jen asi ne na covid ještě. Díky velkorysému podání, špičkovému řemeslu (top střih!) a parádní herecké sestavě v čele s DiCapriem může pobavit i ty, co už odhalili, že je Země placatá. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Je nasnadě, proč Leonardo DiCaprio, ekologický aktivista, který si pečlivě vybírá filmy, kývl zrovna na tento. Protože za smrtonosnou kometu si dosaďte současné a v následujících letech zhoršující se klimatické změny a je vám to úplně jasný. Na jedné straně jeho postava, Dr.Randall Mindy a na straně druhé – v reálu – popírači jako Klaus, Trump a podobní hlupáci, kteří navzdory jasným vědeckým a exaktně prokázaným faktům odmítají vliv člověka na změnu klimatu, přesně jako to ukazuje McKayův film. A lidi, přesně jako v jeho příběhu, na to obecně serou. Raději dají povrchně lajk článku o tom, jak se nějaká pseudo-celebrita rozešla s přítelem a něco, co bude za pár let, nebo to už pozvolna přichází, absolutně neřeší. Protože celebrity a další podobné povrchnosti v komerčních médiích (a dnes již bohužel i ve veřejnoprávních), které se zaměřují primárně na zábavu, v dnešní době táhnou. Pak se tedy nemůžete divit, že rozchod Ariany Grande má v televizi vtipně přednost před informací o blížícím se nebezpečí z vesmíru. Bohužel film po našláplé první půlce, kdy se McKay mimo již zmíněné navíc trefně otírá o neblahý vliv sociálních sítí, povrchní a krátkodobé uvažování politiků a stádní myšlení populace, trošku ztratí řetěz a tah na branku a dojede ke konci už na volnoběh. Prostě ze sžíravé satiry se to překlopí na příliš aktivistickou věc bez nadhledu. Ale celkově ty 4 hvězdy si to za zprávu, že sedíme na sudu s dynamitem a smějeme se přitom jako idioti, nakonec zaslouží. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Podstatně lepší hollywoodská komedie o konci světa než This is the End :-) Chytře nejenom napsaná, ale i obsazená. Třeba použití Ariany Grande a jejího songu je top. Scény živého vysílání mi přišli satyricky nejtrefnější. Další zajímavá role pro Marka Rylancea. Poslední DiCapriova hláška sice ne objevná, ale trefná a přesně v mém přesvědčení. A přesně tuhle Cate Blanchett chci za milenku. ()

Galerie (179)

Zajímavosti (29)

  • Na konci filmu následuje mezititulková scéna a potitulková scéna. (ben666)
  • Adam McKay původně chtěl, aby postava Meryl Streep vypadala spíše jako Suze Orman, ale Meryl zaujalo, že skoro každá žena v Republikánské straně má blonďaté lokny a chtěla vypadat jako pravá republikánka. (Streeper)

Související novinky

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací…

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní…

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.…

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako…

Reklama

Reklama