Emma Thompsonová jako tajemná žena bez minulosti a Kenneth Branagh jako soukromý detektiv v napínavém americkém psychothrilleru... Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu… (Česká televize)

zahadum

Veľmi originálny film...záverečná pointa bola logická a nemala rušivý vplyv na príbeh....navyše Branagh zvládol úlohu režiséra na jednotku a ešte aj hlavnú úlohu ( dvojrolu ) ()

S.Dedalus

určitě čtyři a půl hvězdy i když na pět to není protože jde pořád jen o thriller a i přesto že dead again by snadno našel sobě rovné mezi mnohými holywoodskými thrillery co se napětí zápletky a atmosféry týče převyšuje je hereckými výkony skvělým střihem úchvatnou hudbou a smyslem pro detail zvláště tekoucí nůžky se mi hodně líbily a taky už si s nůžkama nikdy nebudu hrát slibuju ()

josieaddms

Co mám na to říct? Kenneth Branagh zkusil krom klasického drama i trochu tajemnosti a mysterióznosti. A můj názor na to? Skvělé, jako vždy. Možná trošku jednodušší než jeho jiná témata, ale přesto velmi poutavé a originální. Navíc se mi líbí ta tématika minulých životů, a že si do toho někdo skrze film trochu rýpne. Garcia, Thompson, Jacobi, Williams a v neposlední řadě i sám Branagh byli -jako vždycky- perfektní. Vtipní, uvěřitelní, zábavní, dramatický. Přesně to co jsem od filmu vyžadovala. Samozřejmě jsem si v hlavě vymýšlela různé možnosti jaký by asi mohl být dějový zvrat, a musím přiznat že tam byli i prvky absolutně mimo mé očekávání. Prostě film pro mě, u které ho jsem mohla příjemně strávit nedělní večer. ()

John80

Zvláštny psychologicky film o policajtovi, ktorý si vezme na starosť ženu, ktoré stratí pamäť a bude mať nočné mori z minulosti, kde dôjde k vrazde, postupne sa do nej a policajta začnú podvedome prevtelovat, ľudia z minulosti a v spomienkach 2* ()

Gromit

Mezi režírujícími herci nemá Kenneth Branagh mnoho důstojných konkurentů. Dovede si mistrně poradit se Shakespearem, comicsem od Marvela i klasickou pohádkou. Znovu po smrti je pro změnu mysteriózní thriller, který by se moc pěkně vyjímal i ve filmografii samotného Alfreda Hitchcocka. Jeho děj se sice odehrává ve dvou časových rovinách (rok 1948 a současnost), Branaghovi se je ale podařilo nejen efektně odlišit, ale také výborně skloubit, takže výsledek nepůsobí nikterak překombinovaně, nýbrž hezky uceleně, byť všechny ty řeči o karmě a druhém životě nemusí být každému divákovi po chuti. Skvělou práci však neodvedli jen režisér a scénárista, ale i herci, kterým vedle samotného Branagha, vévodí především famózní (a krásná) Emma Thompsonová. Prostě bezchybný film! ()

Shitonit

ZAjímavý film, ve kterým jsem se ztrácel a ztrácel, až jsem se zamotal a ztratil. Ne že by byl nějak složitej, nebo přemoudřelej. Chvilkama jsem pochrupoval a tím jsem patrně ztrácel nit. Tzn, sečteno podtrženo, mě to asi moc nebavilo. ()

Rattlehead

Vynikající! Skvělý film o odkrývání tajemství ženy, která ztratila paměť. Nůžky jako hitchcockovský fetiš. Romantika, napětí, humor; jen bych si představoval pohyblivější kameru. ()

Amonasr

Mysteriózní thriller přecházející z reality do hypnotických iluzí a naopak, kdy se jen velmi pomalu vyjasňuje, jak to doopravdy je. Napětí se postupně zvětšuje až do strhujícího závěru, který je bohužel tak přepjatý, že to onu pracně budovanou tajemnost nakonec zbytečně shazuje až do téměř směšné absurdity. Takové ve finále ne úplně zvládnuté Psycho. Škoda. Velkým bonusem pro mě naopak bylo vidět v jedné ze stěžejních rolí opět po dlouhé době vynikajícího Dereka Jacobiho. ()

Mire

Vskutku výborný thriller, ktorému by som ale vytkol ten zbytočne prekombinovaný záverečný "súboj", to bolo hrozné klišé ktoré si pán Branagh mohol odpustiť. Ale ak sa odhliadnem od toho a ešte od pár drobností, tak si myslím že hodnotenie 4*je na mieste. A ešte k tomu tento film inšpiroval americkú progmetalovú kapelu Dream Theater k napísaniu skvostného koncepčného albumu Scenes From A Memory z roku 1999. ()

ostravak30

Kenneth Branagh se většinou pouští do typicky britských témat, ať už podle domácích autorů nebo anglické historie. Kde vzal tento námět nevím, ale pravdou je, že téma minulých životů mě hodně zajímá. Já totiž patřím do skupiny těch, kteří věří na to, že již prožité životy nás v budoucnu mohou ovlivnit. V tomhle duchu se odvíjí též příběh Mika Churche a Grace. Pravda je, že film má dobré tempo, ale to nejlepší přijde až v závěru. Jak rozhodné odhalení, tak závěrečný souboj. Druhou stranu mince vidím v tom, že jsme se nedozvěděli začátek, tedy jak se žena do kláštera dostala. A docela to pokazil ten úplný konec. Do podobného typu filmu se moc nehodily zpomalené záběry a lví skok postavy K. B., který v kontextu toho, co následovalo působil trochu směšně. ()

PlayEasy

Kenneth Branagh je bezesporu režisér výjimečných kvalit, ale věrným napodobováním "mistra napětí" si ukrojil příliš velké sousto. A tak z toho nevylezlo nic víc a nic míň než obstojné béčko disponující zejména hypnotickým dusnem. Jelikož je ovšem podobných atmosférických noirů jako šafránu, rádi zaokrouhlíme nahoru ;) 70% ()

MirkaP

Nejzajímavější mi přišlo, že Kenneth v designu Romana vypadá jako Jean Marais. /// Duchařina, lekačky a Hitchcock nejsou zrovna můj šálek čaje, ale na ústřední dvojici jsem se ráda podívala. Ale ten scénář, zápletka, otázka kdo je teda kdo... trošku ujeté 🤷 ()

Elessar.

Dosť fajný thiller, ktorý je pre tvorbu Shakespearovho filmového génia trochu atypický a ide mu to barúvne, miestami mi to pripomína nejakú Aghatu Christie, je to napínavé a zaujímavo sa na to pozerá. Emma Thompson je vo svojej roli skvelá, vlastne herecké obsadenie ja viac než dokonalé aj v menších úlohách, ako napríklad Andy Garcia, či Robin Williams, to on vždy vedel dobre obsadiť. ()

Gortyna

A Thompsonová byla ve skutečnosti zombie nebo inkarnace? A Branagh byl taky zombie? Proč se usvědčený vrah u soudu nehájil? Proč v cele smrti líbal Garciu na ucho? Proč hypnotizér umanutě vyvolával minulost, když se mu to nehodilo do krámu? A používaly se ve filmu taky nůžky na stříhání papíru? Měli s nimi rozstříhat scénář. ()

david666

jak se tak dívám na hodnocení asi už těm filmům nerozumím:-) 71%? Za takovou blbost - to snad ne. Čekání do konce bylo pro mě utrpení. ()

Muf911

Zajímavý mysteriozní film o nerozlučném páru, který ani smrt nerozdělí. Trochu hitchcockovská atmosféra, hlavně ke konci. ()

allegria

Takové parádní téma, takoví dobří herci, s tím se opravdu dal udělat nádherný film. Jsem ale po zhlédnutí natolik znechucená, že si dám s filmy zas asi na dlouho pauzu. Překombinovaný závěrečný vývoj, zcela zbytečně naturalisticky vykreslené brutální scény, až se zvedá žaludek, nebo se musíte hystericky smát, jak je to trapné a blbé. Vyberte si. "Básnicky" řečeno: tvůrci vzali pytel zlata a vysypali ho do hnoje. Za mě velká škoda. ()