Portrét Ester Janečkové zachycuje její osud v průběhu 30 let. Helena Třeštíková ji začala natáčet od roku 1989 jako jednu ze studentek Střední zdravotní školy v Praze pro film Sestřičky... Ester Křížková je už jako studentka zdravotní školy velmi aktivní dívka. O vše se zajímala, vše komentovala. V průběhu sametové revoluce na DAMU organizovala letáky a materiály, které pak distribuovala ve své škole. Po maturitě se rozhodne jít studovat herectví a dramaturgii na DAMU. Hledá své místo v divadelním světě. Hraje v Divadle na Zábradlí, vdá se pak za lékaře Zdeňka Janečka a postupně se jí narodí dva synové. Ester pak občas pracuje v Českém rozhlase v literární redakci. Po několika letech uspěje v konkursu na moderátorku pořadu Politikon České televize. Poté se stane moderátorkou pořadů Sama doma a Pošta pro tebe. Ester se díky tomu stala velmi populární osobností České televize a zároveň zažívá drobné manželské krize. Účastní se televizní zpěvácké soutěže Duety, kde zpívá s Kamilem Střihavkou. Narodí se jí třetí dítě – dcera Sára a po nějakém čase zažívá dvě tragédie: porodí mrtvé dítě a pak se zasebevraždí její synovec Filip, který se nedovede smířit se svou homosexuální orientací. Ester se stává aktivistkou a podporuje LGB komunitu. Začne studovat psychoterapii. Stále pracuje v televizi a snaží se být dobrou manželkou i matkou, i přes různé kolize, které rodinné vztahy přinášejí. (Česká televize)

zsn odpad!

Odpad, protože tahle osoba je tak nezajímavá, že kdyby to Třeštíková věděla a priori, v životě by o ní nic netočila. ()

klukluka

Jak měla paní Třeštíková s no name zdravotní sestřičkou Karolínou ohromné štěstí, protože její život připomínal od určitého okamžiku horskou dráhu se šťastným dojezdem do cíle, tak s Ester známou osobností Janečkovou mohla mít naopak smůlu- právě proto, že se jako z udělání zrovna tato zdravotní sestřička zvládla v průběhu natáčení proslavit. A známým osobnostem se o soukromí moc mluvit nechce. Naštěstí pro nás milovníky bulváru byla až překvapivě otevřená, za což má ode mě další plusové body. A jestli bych se za ní otočil kvůli tomu, jak vypadá? O tom nepochybujte, Ester... ()

prezdivaka

Nemohu se ubránit dojmu, že projekt sledování dvou zdravotních sester Karolíny a Ester nebyl pro režisérku prioritou. Pak po nějakých vlastních peripetiích, rozhodla, že v tom bude pokračovat. Jinak si nemohu vysvětlit, že v obou případech natočila na počátku jen několik prostředí a pak to nechala pět let spát. To neuděláte, když o tom člověku chcete točit dokument. Navíc to byly zcela zásadní roky. U Ester pak Třeštíková udělá ještě šestiletou a pak sedmiletou pauzu. Nevidíme téměř nic z manžela a už vůbec nic z její matky. Byla to velká osobnost, která je zmíněna jen ve slovní zmínce. Nevidíme jak se narodí další děti, žádné krize... Dokument mohl klidně mapovat poslední roky Ester a byl by vlastně její další 13. komnatou. Některé pasáže jsou vlastně zbytečné. Příchody a odchody na Kavčí Hory, několikrát ukázaná Pošta pro tebe. Asi jsem čekal víc. Za mě zklamání. ()

EllienPM

Je to všechno dost z rychlíku, mohlo by být delší, obsáhlejší. Pěkné ty části z dob studentských, v kostýmu sestřičky, z tehdejších nemocnic. Zralé závěrečné rozmýšlení venku. Ester má tři nádherné děti. Ti synové se opravdu povedli. Co mi dost vadí je, že v dokumentu mohlo být mnoho jiných věcí, ale nevynechali ukázat několikrát dům, včetně ulice, názvu. To mi v dnešní době vadí příliš. Zejména u známé osobnosti. Tohle je dost přes čáru. ()

Bozvav

Velmi dobrý časosběrný dokument, který mi ale přišel o něco méně zajímavý než příběh Karolíny. Možná je to tím, že naturelem a životním postojem je mi Karolína bližší, možná tím, že v tomto dokumentu je hodně věcí bráno dost hopem. Paní režisérka se svým týmem tradičně odvedla velmi dobrou práci a je zřejmé, že v tomto žánru je nepopiratelnou Českou jedničkou. Co se samotné Ester Janečkové týče, tak mnohokrát zmiňovaný postoj jejího otce, se na ní zjevně podepsal dosti razantně. I já nejsem zastáncem bourání vztahu k vůli nevěře, ale chlapa, kterému to funguje doma vždy až ve chvíli, kdy je jeho motivací žehlení osobního selhání, bych teda nesnesla. Je to projev slabosti a potřeba psychoterapie to jen potvrzuje. Na stranu druhou, ne každý chlap vidí svůj cíl v hromadění dětí s přepracovanou, lehce přecitlivělou manželkou se sklony k sluníčkaření. ()

bearmeedek

Minulá Karolína byla o moc lepší. Ester je jen takový suchý dokument o mediálně známé ženě. Události z posledních let už všechny proběhly v médiích a Třeštíková vařila z vody. Tento dokument působí, že autorka za každou cenu chtěla čárku za dílko, ale moc toho tam sama nepřinesla. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Casosberny dokument ktery je unikatni tim, ze filmari nikdy nebyli pritomni zasadnim zvratum v zivote Ester. 2/5, 40% ()

gemi

Když ta Ester je taková hrozně spořádaná. :-) Rozhodně sympatická ženská, ale malinko nedramatická. Chybí tady taková ta živočišná živelnost a zabejčenost Karolíny, která je ochotná jít se za svoje místo na slunci porvat na různé fronty. ()

Psycho.R

Že je paní Třeštíková královnou časosběrných dokumentů, to je fakt. Navíc potvrzený tím, že je členkou akademie pro předávání výročních cen Oscar. U Ester je, ale menší problém. Je sice zajímavé sledovat, jak se tato milá dáma od puberty nemění, ale není prakticky moc na čem stavět. Díky práci pro televizi víme, jak to s ní je posledních 15 let a tudíž se žádné větší překvapení nedostavuje (leč některá dramata, která vypráví vezmou za srdce). Jde však o dokument televizní a tak s tím nemám žádný výraznější problém. ()

Inozuka

Obsahově zajímavé, filmařsky dost odfláknuté ... Chybí zde snaha o hlubší vhled do proměny zdravotní sestry v mediálně známou osobnost, rodinného zázemí i práce. Skoky mezi jednotlivými natáčeními jsou někdy hodně dlouhé, jindy zase až moc krátké. Z tohoto pohledu film moc nefunguje, což je škoda, protože mít štěstí na takový příběh, je dar od boha. Na druhou stranu Ester Janečková je herečka a vyhmátnout jí ve chvíli, kdy ani trochu nehraje není zrovna jednoduché. Každopádně respekt, že s mediální slávou z projektu nevycouvala. ()

vodnicka

bohužel je to jen delší 13. komnata a mi se zdá hodně plytká a neupřímná, tento díl trpí tím, že je to nakonec o veřejnosti známé osobě ()

Likan7

O poznání slabší než Karolína. Osobně jsem měl problém s Ester Janečkovou jako takovou, protože mi je nesympatická celou dobu, co je mediálně známá a jediné zajímavé téma dokumentu (kýčovitost Pošty pro tebe) Hele Třeštíková odbyla jednou větou. ()

rivah

Karlos 80 to výstižně shrnul. Její sluníčkářská kariéra je zajímavá, ale nepřitažlivá. A film je průměrný. ()

subic

Ester! Biblické jméno. Ester se mi vždycky líbila, Ester jsem měl vždycky rád. Kde ta Třeštíková ty lidi bere? Přitom pořad Pošta pro tebe jsem viděl asi jen 2x, jednou jak tam byl Hliník a podruhé v Mostu, jinak bych na to asi neměl. Ono to vlastně jak kdyby to byl nějaký další díl 13. komnaty. Dosavadní život Ester je takový pohnutý, porodila mrtvé dítě, zasebevraždil se jí synovec, manžel chodí pytlačit, koupili a opravili barák a on tam nechce bydlet atd. atd. Vedle toho všeho se stále něco studuje, teď třeba psychoterapii. Tak uvidíme, jestli bude nějaké pokračování. 8/10 ()

Pete

Tým Třeštíkové odvedl opět dobrou práci, ale já mám tentokrát jeden zásadní problém - Ester je známá osobnost, a dokument tak dostává lehkou pachuť bulvární neupřímnosti. Navíc nejde úplně do hloubky, spíš tak letem světem klouže po povrchu, a zda se mi, že dost zásadních věcí pouze nakousne, nebo opomíjí úplně. ()

Binne

Už jsem si toho o Ester přečetla hodně relativně nepěkného. A to se dokument nedávno narodil - v celé své kráse. Opět přemýšlím, jak je jednoduché odsoudit něčích přes 30 let života, kdy si každý, o jehož životě nevíme vůbec nic sedne k počítači a napíše nějaký oduševnělý názor na člověka, který evidentně nikomu ve svém životě neublížil - maximálně sobě. Ester je v mnohých situacích, polohách velmi definitivní - což je obzvlášť překvapující, že se tento fakt nemění ani po letech. Ester je vstřícná, přátelská, upřímná, obětavá a uvnitř krásná. Je ale také zbabělá čelit nepříjemným "pravdám" o sobě a o svém okolí, snaží se si ulehčit život tím, že v mnohém nečte mezi řádky - což jí pomáhá nepřemýšlet nad komplikovaností života. Tento dokument se mi líbil, ale úplně stejně, jako v případě Karolíny z něho čišela určitá dávka neupřímnosti ze strany obou aktérek. ()