Filmová komedie režiséra Jana Prušinovského (Most!, Okresní přebor) vypráví příběh dvou bratranců Romana (Kryštof Hádek) a Emila (Robin Ferro), jejichž snem je dostat se na závody Formule 1. Roman vede ušmudlaný autobazar na okraji města, má tři děti a živelnou manželku (Anna Kameníková). Emil, horlivý milovník pořádku, si piplá svou autodílnu v centru a o autech ví skoro všechno. Když jednoho dne Emil v televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že jejich výlet za snem se brzy změní na divokou jízdu napříč Evropou. Zvláště když se na ně nabalí Štětka (Štěpán Kozub), Romanův kamarád a místní magnet na problémy. (Falcon)

ac3r

Dvě hvězdy za film, dvě hvězdy za Štěpána Kozuba, ten tam nebýt je to brak, člověk se u toho baví jen když je před kamerou. Těším se na stand up do O2 ! ()

mosnak odpad!

Já asi nejsem příliš šťastný člověk a nedovedu se dostatečně pobavit nad nadprůměrně hodnocenou českou komedii. Nejdřív jsem dostal těžké K.O. diky Párty Harder a teď kopnutí do slabin v podobě Grand Prix. Takže tohle je ten "novy" smer českých komedií? Ufff... 2% ()

mira007

Road movie do Španělska na formuli 1 jakože komedie,  škoda že  bez vtipů.  Nečekaně velmi slabý kousek,  kterému nedám ze slušnosti méně než  dvě hvězdy jen proto,  že  mne Jan Prušinovský (nar. 1979) obohatil seriálem Dobré ráno, Brno! (2023).  Jediná trochu zábavná věc byl Miroslav Donutil (nar. 1951) a jeho trestní  oznámení a jediná zajímavá postava byl Robin Ferro (nar. 1996) s jeho scénou v Barceloně. ()

bobstock

Né úplně dobře přijatý filmek o ceste za snem se přece jenom k mému překvapení částečně splnil. Herci hrají pitoreskní postavičky na rozmezí čecháčkovské reality a skeče a nějak mi to nevadí. A z čeho sem překvapen? Naplněná podstata výletu do Španělska, alespoň tak. Protože to co sem právě nesnášel v poslední době v českých filmech bylo spousty keců, představ o cestě tam a splnění tohodle a tamhoto a nějakým způsobem se to vždycky zaseklo na místní návsi, konec, titulky. Producenti taky neodmlouvali za snížené náklady. V americké verzi by si Ferro jisto jistě zkusil daleko víc z monopostu F1, ale i tak. :) 60% ()

Brylin

Řádově lepší než Tři Tygři: JACKPOT, a to zejména díky daleko propracovanějšímu příběhu a kvalitním hereckým výkonům. Režisér a autor scénáře Jan Prušinovský má cit pro charaktery z české spodiny ("Czech white trash"), ale diváci se nimi neztotožní, byť mnohde s nimi soucítí. Film mě úplně nevtáhl právě kvůli absencí "normálních" postav. Herecky velmi dobré - snímek táhne Hádek a Kozubovi s Ferrem sluší role po boku té ústřední, geniální výkony podávají Mirek Donutila Táňa Dyková. Místy zdařilé gagy, místy pro mě příliš vulgární. Překvapivě mi na duši zabrnkal nenápadně podaný sociální podtón. Těsně pod čtyři hvězdičky. ()

husokachna

Více než kdy jindy, by mě u Grand Prix zajímal Douglasův komentář a důvod, proč tomu dal čtyři hvězdičky. Souhlasím, že někde hluboko v Grand Prix se skrývá dobrý a zajímavý film, ale skrývá se pod nánosem Kozubova žvatlání, řvaním všech ostatních, nesmyslnou zápletkou a celkovým zmarem. A i přes to, že mě tenhle výlet na velkou cenu moc nebavil, držel jsem mu palce a doufal až do konce. Hlavně díky dobře načrtnutým postavám, standardně výbornýmu Hádkovi a vždy nádherné Anničce Kameníkové. Nakonec jsem si řekl jenom, OK, ale proč se tohle natočilo a proč jsem tomu musel věnovat skoro dvě hodiny. A pokud vám nepřijde vtipné Kozubovo žvatlání a hrání debila, tak komedie to rozhodně není. Dvě trochu lepší kšiltovky s pískem z Dakaru. PS: Dyková tu smažku hraje otřesně. ()

nonick1

Za těch deset mega od českých daňových dlužníků si měli pořídit alespoň lepší mikrofony. Rozuměl jsem každému třetímu slovu. Naštěstí. ()

Massaro74

Super komedie na příjemně strávený večer. Trojice kamarádů z vesnice (Hádek, Kozub, Ferro), podniká výlet přes půl Evropy do Barcelony na Velkou cenu formule 1. Jedou odcizeným vozem místního prodejce aut (Donutil), na pneumatikách plných peněz, které pro změnu patří místnímu mafiánovi. Spousta komických situací, zápletek ve vyšetřování krádeže a občas nějaké vulgarismy, drží laťku filmu vysoko. T. Dyková v roli místní fetky rovněž vynikající.. ()

Fifer

Jsou to takové epizodky, některé vtipné. Ale celkově mě to prostě ničím nezaujalo. Dobré ráno, Brno je mnohem lepší. ()

Brtniik

Za mě výborné! Tatiana je jako vždy naprosto boží. Překvapilo mě, že bouchači byli Poláci ne Rusáci, ale jak jsou nyní poněkud nedůtkliví neradno je provokovat. O5 se ukázalo, že žijeme fádním životem. :-) ()

AnanAss

Po vydařených Kobrovkách a ještě lepších Chybách se bohužel Prušinovskému buranská kriminální road movie trošku rozpadla. Natočeno je to fajn a zázemí nižší společenské třídy opět zůstává, stejně jako u předchozích režisérových počinů. Největší kámen úrazu bych tedy viděl v nezajímavých postavách, a to hlavně charakter Štěpána Kozuba (což mě mrzí), který je zde otravný a vyloženě jede model à la Tres Tigres. A navíc je jeho „vedlejší“ postavě věnována skoro každá druhá scéna. Nejlepší tuzemskou komedií z poslední doby tak pro mě nadále zůstává duchařský trip dvou jútuberů. ()

Olík

Začal bych asi takhle: To si vážně neuvědomujete, že když do každého druhého filmu strčíte Kozuba s jeho „blbečkem“, tak ubližujete především jemu? Začíná mi to trochu připomínat politiku Tomio Okamury….necháme Kozuba se zašklebit, uspokojíme ty, kterým stačí k životu lahvové, krabička cigaret a gothaj a hurá na párek do kantýny. Ale zpátky k filmu, jako takovému. Když pominu postavu hranou, vy víte kým, která za mne měla být minimálně jinak obsazená, tak nešlo o úplný bulshit. Ušmudlaná road-movie….takový mostecký Guy Ritchie šmrnclí Zdeňkem Troškou, tak jak jsme u Prušinovského zvyklí. Postavy periférie, humor na hranici, děj uječený. Bavil mne vývoj vztahu mezi postavami Hádka a Ferra. Bavili mne ty vedlejší Donutila, Drozdy nebo Dykové. Teď vlastně zjišťuji, že to bylo docela příjemně strávených 107minuty….teda nebýt toho zatraceného Kozuba. ()

Rockerman

Spousta absurdních a nepravděpodobných situací, ale mě to velmi bavilo a to je podstatné. Tradičně výborný Prušinovského oblíbenec Hádek, Kozub taky standard a především Táňa Dyková, kterou jsem dlouhou dobu nemohl poznat. Je to hořká komedie, ve které máte problém někomu fandit, protože většina jsou jen hajzlíci nebo ještě větší hajzli. Snad autistickému Emilovi. Spokojenost. ()

S.U.E.S.

V obecné stručnosti, za mě taková příjemná, vtipná, místy trochu "crazy", česká oddechovka, která si, za mě osobně, na nic víc nehraje a její primární cíl je hlavně pobavit. Což pro mě, navíc po náročném dni, 100% splnila. Celá herecká sestava super, včetně Tatiany Dykové, která je tu místy až téměř k nepoznání, což je možná hlavní důvod, proč mi tak nějak víc utkvěla v paměti. Viděno na předpremiéře 2.11. - Kino Luna Ostrava. ()

geek.ondra

Rozhodně největší zklamání v kariéře Jana Prusinovského. Člověk by čekal chytrou a vtipnou komedii Prušinovského tipu se skvělými herci a nakonec dostal průměrnou blbinu s kvalitními leč šaškujícími herci. Velká škoda. 5/10 ()

Automaniak

Jako audio-(vizuální) orgie? Do ruky Braníka s velkým B, ale jen pokud máte už objednanou thajskou masáž s extra nebo full servis cenou! (hahaha). Pokud tohle splňujete, tak máte o srandičky postaráno, tak jako se o to ono snímek snažil. RAPE! 5/10 ()