Zbožňovaný

• Česko Božský děda (pracovní název) (více)

Uznávaný a všemi oblíbený pediatr Zdeněk (Jiří Bartoška) jde do důchodu. Celý život byl vyhlášeným lékařem nemocnice a nyní se těší na zasloužený odpočinek. Ještě víc se však těší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), která se už nemůže dočkat až o něj bude pečovat, stejně tak jako jeho dcera Zuzana, jejíž manželství s Karlem (Jiří Langmajer) se nedávno rozpadlo. Nejvíc nadšená je však Zdeňkova vnučka Aneta (Martina Czyžová), která dědu vždy považovala za svůj velký vzor a píše o něm seminárku do školy. Jenže Zdeněk není tak dokonalý, jak se zdá. Má jedno velké tajemství. Už téměř 40 let udržuje milenecký poměr s ortopedkou Danou (Ivana Chýlková). A Dana samozřejmě očekává, že na ni Zdeněk teď bude mít konečně víc času. Na Zdeňka tak čekají pěkně horké chvilky a rozhodně ne bezstarostná pohoda, kterou si plánoval... (Bioscop)

Pignon

Kolečko se pilně učil na socialistických vzorech komunálních veseloher. Určitě by měl teplou kancelář v Nositeli řádu práce na Barrandově, kdyby se psal takový rok 1977 až 1981. Kdo je cílovkou tohoto “humorného pobavení pro naše věrné diváky” není pochyb. ()

pan_Bily

Něco trochu na princip Teorie tygra, mi to přišlo (možná díky spojitosti Jiřím Bartoškou), ale tohle za ním hoooodně zaostává. Jediné, co na tom je dost dobrý, je Jiří Langmajer a jeho postava. Toho má rád, od doby kouče Hrouzka přímo žeru, a při vtipných scénách a hláškách ho v tom vidím (i když tady jich nebylo tolik). Ale kvůli němu jsem chvíli i myslel na 3*, ale v kontextu hodnocení jiných filmů to ne, to si to nezaslouží ani s dobrým Langmajerem. ()

lu1

Ani si nechci představit, jak strašně trapné by to bylo, nebýt hvězdného obsazení. Bohužel i tak nešlo místy poznat, jestli má jít o parodii, nebo  špatný herecký výkon -zejména Ivana Chýlková to tentokrát absolutně zabila. Kromě vynikající Z. Kronerovè to byla neskutečná bída. ()

Hombre8

Ale no tak jasně. Klasický český rodinný film, takže brutální kontraart, Langmajer ve stále stejné póze, mírně hysterická Hřebíčková, přehrávající Chýlková, o Kozubovi nemluvě. Spousta hloupostí. Jenže to k tomu tak nějak patří, takže je to vlastně všechno v pořádku. Co lze namítat proti Bartoškovi a Kronerové? Jedna hvězda navrch, standardně za autorství. To se nedá nic dělat. ()

quokam

Za mne docela hlubokej film o rozdilu mezi ryzosti (byt mozna buranske, ale uprimne a na nic si nehrajici) a pozlatkem. Film vsak srazi hudebni podkres, scenaristicka nemohoucnost s utekem hlavniho protagonisty, ktera neprochazi ani jako komedialni nadsazka ci dramaticka zkratka,  a vykon pani Chylkove, ktera mela ubrat na vyrazu, jeji prehravani nebylo komicke, ale neduveryhodne, coz vsak svedme na rezijni vedeni. Jinak skvela pani Kronerova (jejiz postava byla taktez vytecne sepsana), Langmajer a Martina Cz, v minimalni roli taktez Kozub. Signifikantni bylo, ze jmeno hlavniho hrdiny mnohdy prezentovali v zenske forne jsko Zdena. Zamer? Nebo nejakej narecni efekt? Celkovej dojem 7.5/10. ()

draxxi

Takova dost nerealna komedie, ktera chvilemi vazne komedii neni. Rozhodne vsak bavi, a to predevsim diky hvezdnemu obsazeni. Zvlaste pred pani Kronerovou a Chylkovou klobouk dolu... 17/4/2024 63% ()

Redyx1

Naprostý přešlap tvůrců a totálně zpackaný počin.Tohle má do komedie velmi daleko.I když je film našlapaný hereckými hvězdami,tak obsahově naprostá nuda... ()

Lucy39

Bartoška samozřejmě zklamat nemůže.. ale celkový dojem - hodnocení na čsfd opravdu středovému průměru odpovídá.. pár dobrých gagů a fórů, jinak celkem předvídatelný střed i konec.. Langoš mne ovšem jako vždy pobavil :-) ty vousy mu sluší a tento týden ho hodnotím velmi plusově jak za Zbožňovaného, tak za Minutu věčnosti... Takže celkově si nestěžuji, i když Kozub byl tedy na dělo od začátku do konce !! takovej magor, až mu to člověk věřil, xicht na idioty, pravda, má :-D ()

Benigni odpad!

Že to bude až takhle špatné, trapné, hloupé a nudné jsem skutečně nečekala. A že Bartoška s Kronerovou budou tak špatně hrát, bych v životě neřekla. Škoda, že nemá český film o Kolečko míň. ()

Krtisko

Je až neuvěřitelné, kolik děje dovede zahrát jen několik dobře vybraných herců. Zaujal mě i výběr 3 generací žen jedné rodiny, které do sebe typově naprosto zapadly. Úžasný herecký výkon podala ve své záporné roli paní Chýlková, které je mi nakonec až líto, protože v očích diváků jí takto dokonale zahranou sobeckou mrchu už nikdy nikdo neodpáře. Věřím, že si roli užila. Děkuji tvůrcům za pěkný zážitek a happy end. ()

slatkakuca

Do háje, to je zase neuvěřitelná blbost. U ostatních českých výtvorů s Langmajerem to člověk aspoň čeká, ale Kolečkovi jsem dávala spoň nějakou naději, smůla. ()

gapa466

Tak tohle se nepovedlo. Přišlo mi to úplně nelogické. Příšerné. Nejstrašnější byl úsek, kdy se rozhodl Jiří Bartoška odjet od Ivany Chýlkové. Následná scéna, kdy se všichni sejdou u vrat mi přišla jak Vichr z hor. Dalším průšvihem byl podle mne výkon Ivany Chýlkové, ale ten byl už ve filmech Chlap na střídačku a Gump.... . Snad jen Jiří Langmajer a Štěpán Kozub trochu pobavili. 1*, ale vlastné ani nevím proč. ()

aanndduull odpad!

Začátek filmu vypadal velmi slibně, bohužel od doby kdy hlavní postava v podobě nevěrného lékaře dostane mrtvici film velmi upadá a je v podstatě o ničem. Jediný kdo to trochu zachraňuje je Jiří Langmajer - jeho pár scén je naprosto výborných. ()