Spiderhead

• USA Spiderhead (více)

Vězeň zavřený v supermoderní věznici začíná pátrat po tom, k čemu má vlastně sloužit droga na ovládání emocí, kterou testuje pro geniálního farmaceuta. (Netflix)

Mrkvič

Asi po hodině jsem usnul. Myšlenka filmu mi přišla zajímavá, ale podání jsem úplně nestrávil. Nejvíce na vině je postava Hemsewortha, která byla taková, taková divná. Sice se později její chování vysvětlovalo, ale všechny ty okolnosti a chování postav mi i tak přišlo děsně neuvěřitelné. ()

Johnny.ARN

Skvelý námet, skvelé obsadenie, nedotiahnutý záver. Toto mohlo ísť kľudne ešte viac do psycha a ešte viac do dusnejšej atmošky. Neviem, kde nastala chyba, ale Kosinski je držák, pri ktorom viete, do čoho idete, takže asi je chyba v scenári. Celý čas mi ale hlavou bežala otázka, či by sa toto dalo rozvinúť do seriálu? Podľa mňa hej, lebo charaktery a ten výskum ponúkal ešte veľa možností, ktoré film podal veľmi povrchne. Rozhodne ma to zaujalo a vymykalo sa to z toho šedého priemeru, čo Shitflix produkuje. 3 z 5 ()

elanius

(55/2022) / Strašne tomu niečo chýbalo.Film pôsobí Netflixovsky sterilne a chladne. Nápad výborný len tomu proste chýbala ľahkosť a trochu väčšia hĺbka, celé je to také povrchné, slabučké. Herci dajme tomu, ale tiež sa trochu zviezli v priemere. Možno raz nabudúce. (6/10) ()

Pavlínka9

Přišlo mi to takové hodně "futuristické"...Nicméně - dvojice Miles a Chris mi skvěle seděla a kdyby mi někdo řekl (když tam tak spolu seděly) - koho bych si vybrala - byl by to Miles ;) Pro něj mám rozhodně větší slabost ;) No dál :D Zajímavá myšlenka, je to teda dost psycho, ale skvělým způsobem...Film já jednu skvělou chvilku...a to, když se díváme, co se stalo postavě Milese a za co tam vlastně je...My to průběžně vidíme a slyšíme od něj, ale až zjistíme tu 100%pravdu a on tam stojí u toho hořícího auta - tak to bylo pro mě hodně náročné...a bylo to skvěle znázorněné...Víc než samotný film mám v hlavě myšlenku toho konceptu daného místa...zajímavý "projekt"... ;) ()

Timak

Chris je fajn chlap a je to taky dobrý herec. Ale jeho snahy se vymanit z jakési škatulky mi připomínají počínání Arnolda v 90. letech. Nutno podotknout, že Spiderhead není takovej průser jako Junior nebo snad dokonce Vinovo Dudlíkátor, ale prostě do tohohle se Chris nehodí. Je to sympaťák a tohle mu vyloženě nesedí. Mimochodem, nesedí mi tam počty - napočítal jsem 6 látek, ale přitom se pořád řeší jen 5?! Slabé 3* ()

Brain-D

Místa zajímavá rychle splácaná jednohubka, která opravdu rychle uteče a časem o ní nebudete vědět, že něco takového vůbec bylo. Tento snímek je jako bych vzal film Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem. Tohle je Danny De Vito a Maverick je Arnold. Nevím proč chtěl Kosinksi po tak dlouhé době rovnou 2 snímky. Když si dá na čas, tak je zjevné, že toho dokáže hodně. 50% ()

Jaro.Krafcik

Režisér Kosinski nám už tento rok naservíroval jednu filmovú pecku. Teraz mierny pokles ale stále je vidieť jeho kvalitu. Už len kvôli tomu že to produkuje netflix to nemôže byť v červených číslach. Ľudia sa naozaj na tejto databáze zbláznili. Takisto aj jeho prvý film s takými percentami. Obrovská škoda. Pritom herci aj hudba jedna veľká paráda. Ale nič viac, nič menej. nevyužitý potenciál bol cítiť. 3* ()

ondraondra

Chápu, proč se to lidem nelíbí. Je to trochu debilní, místy nedomyšlené a chování některých postav občas nedává smysl, ale i přesto jsem si to upřímně užil. Film pěkně utíká, nabízí nejednu mrazivě napínavou scénu a finále, které skvěle kombinuje thriller a humor. Chris Hemsworth je tu boží a všichni moc dobře víme, že pokud se spojí charismatický bůh Miles Teller a režisér Joseph Kosinski, nemůže to dopadnout špatně. Taky nemohu opomenout hudební podkres, který se k filmu nečekaně hodí. Uznávám, že je to lehce povrchní, ale stojí to za to. 7/10. ()

JohnSmith

Namlsaný Kosinského Top Gunem, s přihlédnutím ke Chrisi Hemsworthovi, jsem se na Spiderhead moc těšil. Trailer byl celkem lákavý a tak jsem čekal a čekal a nakonec jsem se dočkal průšvihu. Natočeno to nebylo vůbec špatně a Hemsworth taky nebyl špatný, ba ani nápad nebyl zlý, ale scénáristé a režisér to pojali jako tlachárnu, která fakt není zajímavá a co hůř, neskutečně nudí. Takže za mě jedna hvězda jen za Hemswortha, jinak bych dal odpad. ()

blackJag

"MĚNÍME SVĚT K LEPŠÍMU." Zhruba hodinku mi to přišlo celkem v pohodě, nijak zvlášť dobře napsané, nijak zvlášť dobře zahrané, ale celkem v pohodě, čekal jsem, že se to nějak vyvine... A ono fakt že ne, závěr zazděný, snad jak naschvál, něco tak dodrbaného jsem už dlouho neviděl! Pokud bych chtěl druhou půli filmu označit jedním slovem, napíši, že šlo o parodii. Velké zklamání, dokonce i na Netflix. 30% ()

blackkocour

Russian Sleep Experiment na vyhubení nezdárného Sovětu se nepovedla, ale tak, co čekat od Kurvfixu. Spojí se režisér, který dostal (možná) zaslouženou ov(ul)aci při Tomové gay-anální turbulenci na leteckém dispečinku, a záhy doslova ani 2 měsíce se spojí s vyděračským korporátem Planet Dexpres, aby při mastným šeku natočil nepovedenou dystopii, která vedle Ex Machiny vypadá jako laciná šlapka na Hlaváku. Tchóř se opět trapně pokouší něco jako o hraní, ale pořád mu jsou vidět po porodní strije z teploučkého Assgardu. Spiderhead je plochej, jako třináctka na sexuální odvykačce, a scénář dutej jak bambus při poslední sklizni, pořád nevěřím že tohle psal stejný člověk, co má úzce spojeno se Zombielandem. Ty vole, to je dream team, za kterým určitě chceš být spojovaný. Už nemám náladu vymýšlet, kdo komu vykouřil. Nikdo ještě na světě nevynalezl stimulační drogu, která by mě zaujala, i z toho důvodu, že moje jediná droga, nebo spíš záliba je kurvení lidských životů, to mi dělá zcela radost, ale třeba vypustit rozpouštědlo, kdy chcete kohokoliv ošukat, teda pardon, drogu lásky, která by se dala třeba uplatnit na pohřbu. Pohřeb je poslední rozloučení s daným člověkem, na kterém Vám záleželo, a v jistém měřítku pořád záleží. Pointa je, že pokud tobě je přes 80, pravděpodobně si už nezašukáš, ještě v takovém podproduktivním věku, kde budeš přitahovat možná tak podvodné smlouvy na ústřední topení, tak proč si plyn nepustit ještě rovnou na pána v krematorii, kdy si to uděláš do urny svý starý.. zpečetí se tak nesmrtelné pouto lásky dvou lidí, a bude spokojený každý. ()

Maynard.

Tak popravdě nevím z jakýho důvodu to má jen 51%... Možná je to tím, že od rejži, kterej udělal Mavericka každej dychtivě čekal další parádní kousek. Já si to dal kvůli hlavním představitelům, který oba fakt jako můžu. Námět velmi oriinální, vlastně ani nevím, esi někdy něco podobnýho už bylo natočenýho. Jasný, krapet ti to může připomínat Ex Machine, Ostrov, ale za mě fakt příjemná oddychová podívaná. Jo a taky sem se docela dostkrát zasmál, takže spokojenost... ()

sedm.1

Chris Hemsworth zde dokazuje, respektive potvrzuje, jednu jedinou věc. Na jednu stranu je totiž opravdovým prototypem dokonalého muže, tedy skutečně výrazný, úžasně svalnatý, zatraceně pohledný, charismatický a sympatický chlapík, kterého snad ani nelze, bez ohledu na pohlaví, neobdivovat. Na druhou stranu své doposud opravdu úspěšné kariéry dosáhl ale jen díky právě výše zmiňovaným ohledům, jelikož jeho herecké výkony jsou, velmi opatrně řečeno, nepřesvědčivé, a to zvlášť co se dramatického herectví týče. Jinými slovy, on tu působí fakt hrozným dojmem a ten jeho záporák je snad jen parodie, prostě trapný výkon. Dost podobně je na tom ale i jeho soupeř Miles Teller, kterého mám jinak také docela rád, ale oba kluci za herectví asi nikdy žádný velký obdiv, natož cenu, nezískají. Tím pro mě padl na hubu hlavní důvod, proč jsem chtěl film vůbec vidět. Zápletka je na tom ale snad ještě hůř. Celé to téma se sice může na první pohled zdát zajímavé, ale již hned na ten druhý divák zjistí, že je to neuvěřitelná slátanina, nedomyšlený polotovar, kde scénáristé snad ani nevěděli, co pořádně píšou, o pointě pak ani nemluvě, to snad tvořili až na place v průběhu natáčení, prostě mizérie, která je pak ještě navíc ale i fakt nudně a nezáživně zpracovaná, chybí tomu napětí, emoce, atmosféra i akce, jen se tu ti dva svalouši prostě po celou dobu snaží o konverzační dramatické herectví, které ovšem samozřejmě vůbec nefunguje, ostatně stejně tak jako celý ten film. Spiderhead zkrátka disponuje jen špatnými herci a otřesnou zápletkou a jelikož již nic jiného nenabízí, tak proto doporučuji se této podívané vyhnout vážně hodně velkým obloukem. ()

borec999

Známe mená za (Kosinski) aj pred kamerou (Hemsworth,Teller), produkčné zázemie Netflixu a zaujímavý námet o modernom väzení, kde na väzňoch skúmajú nové typy drog navodzujúce najbežnejšie ľudské city a emócie ako napr. radosť,strach,smútok,bolesť či láska. Potenciál veľký, no výsledok až prekvapivo priemerný, skoro až nudný. Prvá polovica je ešte vcelku pútavá, no od istého momentu zhruba v polovici filmu (Jeffovo otvorenie šuflíka) je ďalšie dianie predvídateľné, tempo opadne a film som dopozeral už len takpovediac z povinnosti. Jednohubka na 1 pozretie, ktorá určite nebude žiadnym obrovským hitom a Netflix nespasí. Medzi 2 a 3*. 45% ()

klukluka

To je ovšem bída. Před týdnem jsem se nad jinou prací režiséra Spiderheada rozplýval a teď mi naservíruje tuhle břečku. Oba exteriérový záběry jsou vymazlený, hezky se kouká na většinu herců a tím bohužel výčet kvalit tohoto filmu končí. Aneb když po dvojce Top Gunu potřebuješ vypnout, ale tak úplně nemůžeš. ()

Ronan

Najskôr film skvele pracoval s atmosférou, postavami a kamerou, a potom.... a potom som nechápal ako to mohli tak domrviť. Tragikomický záver je zbytočne zrýchlený a čo ma dosť iritovalo, keď skvele vygradovanú scénu hneď nasledovalo komický moment. Ale čo musím spomenúť sú herci. Chris skvele hrá psychopata a Miles toho sympatického hrdinu. Čo sa filmu nedá uprieť je originalita. A aj keď scény s testovaním drog sú slabšie nájdu sa scény pri ktorých sa budete diviť a pri niektorých sa skoro budete dusiť smiechom. Ale ako piatočná jednohubka to funguje dobre. ()

666Carnage

Když jsem viděl trailer čekal jsem docela úchylárnu. Hlavně zdatný režisér co má na kontě samý pecky a taky velice dobré herce. Nějak se to nepovedlo. Neříkám, že bych se vyloženě nudil nebo tak něco, ale asi jsem čekal víc. A přitom to nebyl zas tak špatný nápad. 55% ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

01.10.2020

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick, Nevědomí) si vyhlédl další projekt. Podle serveru Deadline filmař nyní chystá sci-fi Spiderhead pro streamovací službu Netflix. Děj filmu je přirovnáván ke… (více)