Půvabná, sympatická, a přece osamělá prodavačka lístků chicagské nadzemky Lucy Moderatzová platonicky miluje neznámého muže, který si u ní každé ráno kupuje lístek. Sní o tom, že si jí jednoho dne všimne. Jenže místo toho si ona náhodou všimne, jak se dostane do střetu se dvěma chuligány a je sražen do kolejiště. Protože se právě blíží vlak, Lucy neváhá, vrhne se k bezvědomému a stáhne ho z kolejí, čímž mu zachrání život. Teprve v nemocnici se dozví, že jde o právníka Petera Callaghana. Dřív než stačí odejít, nahrne se do pokoje jeho svérázná rodina a všichni ji považují za Peterovu snoubenku. Zaskočená dívka, okouzlená srdečným přijetím, nedokáže v první chvíli říct pravdu, a než se k tomu později odhodlá, zjistí ji rodinný přítel a Petrův kmotr Saul. Lucy mu sice vysvětlí původ omylu, on ji však přesvědčí, aby rodině nic neříkala. Její existence jim prý pomáhá snášet Petrův stav. Jediný, kdo tuší, že něco není v pořádku, je Peterův bratr Jack, kterému se Lucy velmi líbí. Také jí je Jack sympatický, a tak není divu, že se do něj zamiluje. Když se zdá, že zamotanější už to být nemůže, Peter se probere z kómatu. (TV Nova)

lilina133

Nech to dajú v telke aj dvakrát do roka každý rok, aj tak to vždy pozriem, nikto mi v tom nezabráni, len ak vypnú elektriku:-)) ()

PROCESOR

A sem v prdeli! Něco je špatně.. Začínají se mi líbit romantický filmy se S. Bullock. Mě? Takovýmu chlapákovi... A nebo to, že to přiznám mě posouvá dál? Co myslíte holky? Snímek sem viděl ještě v kině a je jeden z prvních co proslavil Sandru. Vtipné dialogy a klasické dilema rom. filmů. Který je ten pán Vyvolený... ()

Juto

Bullock je rozkošne, odzbrojujúco výstredná, príjemne sa na ňu pozerá a, ako už predtým dokázala je nadaná komediálna herečka. 6/10 ()

zette

Pro Bullock mam sice mirnou slabost, ale pribeh je velmi slaby... Devadesata leta jsou zde "logicky, generacne" umele nadhodnocena:-)). ()

Martrix

U romantických komedií je pro mě zásadní poměr mezi humorem a patosem. Občas se stane, že to pěkně ladí, to když je to třeba čistá komedie s romantickým koncem. Nebo když romantiku ředi nekorektní humorno, třeba v podání Sandlera. Zatímco jsi spal do výše uvedených kategorií nezapadá. Je to čistě romantický příběh okořeněný humorem. A trpí všemi neduhy, které vás napadnou. Je přeslazený i díky faktu, že se odehrává přes vánoce a hrdinka je osamělý sirotek. Spousta zavlasypřitažeností. Ale ...s výjimkou závěru je to všechno moc pěkně pospojované. Funkčně, místy i chytře a v první polovině i vtipně. Jednoduchá a milá zábava s fajn postavami. Za své to bohužel vezme v okamžiku, kdy ten humor vytlačí láskobolení. To už mi z uší tekl karamel. Za první půlku bych 4* klidně rubnul, ale ta poslední třetina to pohnojila. ()

otík

Krásný romantický filmeček s mou oblíbenou Sandrou Bullock. Chemie mezi jí a Pullmanem funguje báječně, je to vtipné, mírně naivní, mírně pohádkové, ale hlavně děsně milé. Krásná alternativa k vánočním přitroublým programům. ()

Goldenhair

Někdo má Vánoce spojené s Láskou nebeskou, já se Zatímco jsi spal. Neodolatelně zábavný romantický koktejl o lásce na druhý pohled a zaručený vzpružák, který mě spolehlivě optimisticky naladí. ()

viperDavid

Přesně si vzpomínám kdy jsem viděl tenhle film poprvé, ještě jako mladej jinoch bez budoucnosti, což se moc nezměnilo, v noci o víkendu. Tajně jsem šlohnul bráchovi video, založil kazetu a nechal se slepě sto minut doprovázet romantickou komedií, která mi možná měla napovědět, že jsem měl jít spát, než zatím co spal někdo jiný. Ale nelituju, tenkrát to ve mě zanechalo tak blahý pocit, že jsem si ho chtěl pustit ještě jednou, ale únava byla silnější. Každopádně jedna z mých prvních romantických komedií. 4* ()

lennyd

Lucy (Sandra Bullock) při své práci prodejce jízdenek potkává každý den jednoho muže, až se do něj (bez ohledu na to, že s ním nikdy nemluvila) zamiluje - nicméně stále se jej stydí oslovit. Jednoho dne jí ale osud pomůže - tento muž, Peter Calaghan, je nějakými výrostky sražen do kolejiště, a jen díky duchapřítomnosti Lucy vše přežije - bohužel upadne do kómatu. Aby Lucy mohla se svým milovaným zůstat, před celou rodinou si začne hrát na jeho snoubenku. Jenže lásce nikdo neporučí, a když Lucy pozná Petova bratra, má Lucy další námět k přemýšlení - dál hrát svoji hru, nebo jít s pravdou ven ? ... Lehce naivní romantický film s velkým morálním poučením (ano děti, nikdy nelžete, neb se vám to vymstí), nevýraznou Sandrou Bullock a Billem Pulmanem, trochu násilně naroubovaným humorem (Lucyin domácí, Joe Fusco a úplně zapomenutelným zbytkem hereckého obsazení. Ono "velké překvapení" na konci filmu je opravdu nečekané - kdo by to byl čekal? Ach jo, podle manželčina vyprávění jsem čekal daleko víc, takhle je to "jen" příjemná oddechovka - pokud není co jiného dělat.. ()

anli

Velmi pohodova,romanticka komedie se vsim vsudy(kdo ten konec necekal?) a Sandrou Bullock k tomu.Dobre napsany scenar,ktery ma slusny napad a prijemne romanticka rezie,i kdyz mohl Jon Turteltaub vic zatlacit na pilu,protoze myslim,ze potencial uplne nevycerpal.Ale i tak se mu podarilo natocit skvelou romanci,ktera je spravne romanticka,vtipna a nadcasova.Sandra Bullock a Bill Pullman jsou skvely par a ve filmu si je opravdu divak uziva.U me jasne romantickych 80%. ()

Minimie

Čekala jsem tuctovou romantickou komedii, ale přišlo příjemné překvapení. Celkem originální zápletka, která nenudí, a Sandře Bullock padla role jako ušitá. Fajn oddychovka! ()

anglanek

Sandru Bullock moc nemusim...ona me taky asi ne.......ale tohle se tenkrat dalo. Porad lepsi nez jak ridila ten linkovej autobus ()

dANo

Zase raz nepodarená romantická komédia so Srandou Bullock. Ten záver je vyvrcholením tejto sentimentálnej frašky. ()

Mihail123

Priemerná romantická komédia, s celkom originálnym nápadom. K tomu primiešajte Sandru Bullock a tuctového Petra Gallaghera. ()

zdenny

V roce 1995 jsem na tento film byl v kině s mou holkou (dnes manželkou) a proto mám ty nejkrásnější vzpomínky. Dojímá mne vše, co se motá a točí kolem vánoc. Takže i vánoční filmy. A tento pojednává o lásce (jak jinak), skromnosti, přáních a romantice. Každý potřebuje někoho, kdo by jej měl rád a to je zde jasně ukázáno. Nepotřebuji k tomu "náročný" film, abych poznal lásku. Nádherným kořením filmu byla postava Michaela Rispoliho. No prostě celé dohromady to udělalo nádhernou vánoční romantickou komedii. ()